DAJ CYNK

iPady w straży miejskiej

04.10.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5116

Ważne 0

0

Stołeczna straż miejska, przy okazji przetargu na trzyletni kontrakt na usługi telekomunikacyjne, złożyła zamówienie na sprzęt telekomunikacyjny - w tym na wysokiej klasy telefony komórkowe i tablety internetowe Apple iPad - czytamy w Pulsie Biznesu.

Stołeczna straż miejska, przy okazji przetargu na trzyletni kontrakt na usługi telekomunikacyjne, złożyła zamówienie na sprzęt telekomunikacyjny - w tym na wysokiej klasy telefony komórkowe i tablety internetowe Apple iPad - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zamówieniu mowa jest o 180 aparatach telefonicznych, 20 modemach do transmisji pakietowej i 5 tabletach Apple iPad. Te ostatnie mają trafić do kadry kierowniczej - dzięki wyposażeniu ich w mechanizm szyfrujący do zestawiania połączeń VPN, umożliwią dostęp do chronionych zasobów informatycznych Straży Miejskiej w tym do Systemu Wspomagania Dowodzenia.

Wraz z usługami komórkowymi straż chce kupić 9 telefonów "nie gorszych niż Apple iPhone 3GS ", 34 "nie gorsze niż Nokia N900" i 137 "nie gorszych niż Nokia E52".



Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
36. ~
0

2010-10-05 14:21:00

35. ~mysterx - no przecież pomimo ich obecności jest bajzel. Jak ludzie zaczęli za komuny stawiać maluchy i syrenki na trawnikach tak stawiają nadal. Tylko pozmieniały się auta. A ulicą obok kilkanaście razy na dobę przejeżdża straż miejska, chyba z klapkami na oczach. Darmozjady i tyle.

Odpowiedz

35. ~mysterx
0

2010-10-05 12:47:56

SM nie marnuje waszych pieniędzy, bo sie finansuje z waszych debilizmów za które dostajecie mandaty,a jak komuś SM nie potrzebna to niech sie zastanowi co by było jak by ich nie było...w Warszawie napewno byłby bez nich bajzel z parkowaniem, zero trawników bo byście wszystkie rozjeździli a i wyjśc do parku by sie nie dąło bezpiecznie z dzieckiem bo albo jakies moczymordy by tam chlały piwo albo jakies dekle puszczały psa bez smyczy, ja sie ciesze że są bo ich widać i z narzekań ukaranych manadatami widać że coś robią, co innego policja ci to ciągle zarobieni...tylko czym sie pytam :)

Odpowiedz

34. ~
0

2010-10-05 12:10:22

Ewidentnie kadra kierownicza chce kupić sobie iPada do użytku własnego, przecież wszystko co mogą zrobić na ipadzie mogą tez zrobić na komputerze w biurze. A iPadzik do domu dla zabawy, porażka. Tak własnie SM marnuje nasze pieniądze!

Odpowiedz

33. ~a_lex
0

2010-10-04 20:54:59

Sam pracuję w urzędzie i jak dla mnie ciskają tą kasą bez zastanowienia - szczególnie unijną - jak jest to trzeba brać niezależnie, czy ją wykorzystamy z sensem, czy się zmarnuje. I urzędnicy nigdy nie mają czasu - czemu się nie dziwię, bo wymyślają sami sobie jakieś cholerne utrudnienia, które później realizują i chcą, żeby im współczuć jacy to są zapracowani.

Odpowiedz

32. ~...
0

2010-10-04 19:33:06

Zlikwidować to coś. Mniej uprawnień niż Policja, a kosztuje 2x więcej. PS Radary typu "śmietnik" mogą rozstawiać np. bezrobotni w ramach "interwencji"

Odpowiedz

31. ~
0

2010-10-04 18:48:10

powini im kupic po gps jak przyjezdzam do warszawki to zaden sm nigdy nie wie gdzie jest jaka ulica moze by chociaz turysta pomogli

Odpowiedz

30. the_neptun
0

2010-10-04 18:25:14

straze powolywane sa przez rade miejska :P dla sm robi sie budzet, jak dla kazdej jednostki organizacyjnej w urzedach :) skoro mieli zaplanowany budzet wyzszy i maja oszczednosci to dalczego nie mieliby kupic sobie tego co chca?? jezeli nie wykorzystaja buzdetu to straca, a przy zapowiadanych cieciach w roku kolejnym to dobry krok imo. ogolnie sm maja radary i parkowanie ;p wiec kase jakas pozyskuja dla miast i gmin :)

Odpowiedz

29. ~zyx
0

2010-10-04 17:44:19

...i już wiadomo, babciu, że sprzedawałaś oscypki bez pozolenia pięć razy, a pietruszkę siedem razy. Teraz babciu zapłacisz stówkę za mandat, bo koledzy też chcą takie zabawki jak moja...

Odpowiedz

28. ~
0

2010-10-04 17:33:39

Nie dość że to darmozjady to jeszcze im zabawki potrzebne. A samochody jak stały zaparkowane na chodnikach, drogach dla rowerów, trawnikach, wyjazdach z bram i wyjściach z przejść podziemnych i nadziemnych tak stoją dalej.

Odpowiedz

27. ~Damianator
0

2010-10-04 16:14:09

Jak dla mnie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, oczywiście kupno tych tabletów Internetowych. Mogliby zamiast kupować jakichś super wypasionych tabletów kupić każdemu po Nokii E71/E72 lub czegoś w tym stylu i Strażacy mieliby wtedy dobry smartfon w dobrej cenie. No bo po co Strażakowi tablet?! Czy oni powariowali?! Będą jechać na akcję i będą musieli dźwigać tą cegłę :P A Nokia E71/E72 jest mała i dobra i dobrze chodzi w niej Internet, bo chyba po to chcą kupić te tablety.

Odpowiedz

26. piorunek
0

2010-10-04 16:13:14

Wynika że jesteśmy bogatym krajem i wdodatku głupim tak marnować kasę. W Poznaniu SM zapowiedziała że będą (zaczną) teraz częściej wywozić auta źle zaparkowane.

Odpowiedz

25. tolez
0

2010-10-04 14:57:15

Mimo że to tylko zakup dla kadry kierowniczej, to nie mogę zrozumieć na co im tablet. W tej cenie kupiliby dobry netbook bądź komputer jeśli to do pracy w miejscu. Po to tylko by sobie chodzić po budynku i machać palcem po ekranie to debilizm.

Odpowiedz

22. ~j
0

2010-10-04 14:09:13

@18 - tobie życzę wyobraźni. Od kiedy to dyrektorzy patrolują? ''Apple iPad. Te ostatnie mają trafić do kadry kierowniczej''

Odpowiedz

21. ~KK
0

2010-10-04 14:06:27

Nie rozumiem, dlaczego wyznacznikiem telefonów do zakupu są nieudane modele Nokii.

Odpowiedz

20. ~Tomek
0

2010-10-04 14:03:51

Poza tym- ludzie, co Wy z tym lansem. Prawdopodobnie nie stać Was i ogólnie nie macie pojęcia co to iPad, ale mimo wszystko chcecie go mieć.

Odpowiedz