DAJ CYNK

iPad oficjalnie w kolejnych krajach

19.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2097

Ważne 0

0

23. lipca Apple oficjalnie wprowadza iPada w kolejnych 9 krajach. Ciągle na liście nie ma Polski.

23. lipca Apple oficjalnie wprowadza iPada w kolejnych 9 krajach. Ciągle na liście nie ma Polski.

Urządzenie będzie dostępne w Austrii, Belgii, Hongkongu, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Meksyku, Nowej Zelandii i Singapurze. Kolejne kraje mają dołączyć do końca tego roku - nie wiadomo jednak jeszcze jakie to będą państwa.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
16. code
0

2010-07-21 15:51:39

@10 iPad jest w pierwszej piątce urządzeń mobilnych w polskim necie http://www.playr.pl/2010/07/ipad-w-pierwszej-piatce-urzadzen-w-p olskim-internecie/ , czyli jednak ludzie kupują.

Odpowiedz

15. reebop
0

2010-07-20 10:39:11

@5 popatrz na to z innej strony. Jakby dopasowali cenę sprzętu do zarobków Polaków to wtedy nikt z Niemiec, Francji czy UK nie kupowałby u siebie tylko sprowadzali z Polski. A jak myślisz co koncernowi Apple się bardziej opłaca? To samo było z samochodami. Jak Niemcy zaczęli masowo kupować samochody w Polsce (bo takie same tylko tańsze) to podnieśli ceny w Polsce, żeby nie pogrążać niemieckich dealerów.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-07-20 09:37:24

wisa mi ipad, ale konkurencja wsystemach operacyjnych by mnie interesowala. Tmczasem taka polityka powoduje ze apple (komputer), to margines marginesow w Polsce. To samo dotyczy komorek i reszty spretu. Widac wksztalceni amerykanie nie dczytali sie jak duzy jest polski rynek. Nie pierwsz i nie ostatni raz....

Odpowiedz

13. ~
0

2010-07-20 09:12:16

Ci polacy którzy chcą iPad to już go mają, apple nie obchodzi gdzie go kupią. Jak sobie sami sprowadzają to nawet lepiej dla apple. A wy tu dalej placzecie.

Odpowiedz

12. antago
0

2010-07-20 08:52:53

Moze Jobs wie, ze Polacy nie beda stali po nocach w kolejkach i nie beda plakac rano ze szczescia?

Odpowiedz

11. ~sfora
0

2010-07-20 08:47:16

a ktos czeka tu na to?, nie widze namiotow.

Odpowiedz

10. ~heh
0

2010-07-20 07:57:13

mi się ten ipqad wogole nie podoba, właściwie co to jest ? pic na wode

Odpowiedz

9. ~EEE
0

2010-07-20 07:47:31

@8: to sprzedaż nieoficjalna. Te iPady nie są przeznaczone na Polski rynek. Vobis je importuje z zagranicy.

Odpowiedz

8. ~Bartosz
0

2010-07-20 06:11:51

a w sklepie vobis można zamówić i dostępny jest w 48h ??? to nie kumam o co chodzi?

Odpowiedz

7. ~PatrykOS
0

2010-07-19 21:54:48

@PLANET, tak cena 64GB + 3G pozostała bez zmian. Więcej tutaj: http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/family/ipad?mco= OTY2ODA0NQ :)

Odpowiedz

6. ~PLANET
0

2010-07-19 21:34:47

Z zupelnie innej beczki, czy ceny iPada w Stanach sa dalej takie same, jak na starcie (tj. np. 829 $ za wersje 64 GB z 3G) ? Znajoma bez wiekszego rozeznania w sprzecie jedzie za ocean, wiec kupno laptopa odpada, ale juz ta wersja kosztowalaby w tej wersji tylko nieco ponad 2600 zl. Albo i mniej, jesli ceny spadly, stad pytam. Z gory dzieki za odpowiedz..

Odpowiedz

5. ~PatrykOS
0

2010-07-19 20:54:04

Np. gdyby Apple miało swój oficjalny sklep w Polsce i nie byłoby problemu z Vatami, marżami itp. rzeczami to iPad 16 GB WiFi kosztowałby ~ 2089 zł. Natomiast teraz kosztuje on 2899 zł. Różnica spora. Jestem przekonany, że po oficjalnym wprowadzeniu iPada na nasz rynek, cena w iSpotach nie ulegnie większej zmianie i będzie na poziomie tej z Komputronika. Z kolei Apple nie chce inwestować w sklepy w Polsce, bo widzą iż tutaj ich produkty się za dobrze nie sprzedają. No ale jak się mają dobrze sprzedawać, jeśli ceny są takie, a nie inne, a w dodatku Polak będzie wolał ściągnąć zza granicy - płacąc mniej. I tak powstaje błędne koło... Polacy zarabiający mniej od Anglików czy Amerykanów mają większe ceny niż właśnie Anglicy czy Amerykanie - no coś jest nie tak -.-. Gdyby Aplpe miało swój sklep w Polsce oraz ceny dostosowane do polskich "możliwości", jestem pewien, że klientów było by o wiele, WIELE więcej niż teraz, gdy rządzą pazerne "premium" resselery z cenami z kosmosu...

Odpowiedz

4. ~PatrykOS
0

2010-07-19 20:43:51

Gdybyśmy nie żyli w takim kraju,w jakim żyjemy , a np. w USA, Niemczech,Anglii czy Francji, to wszystkie produkty nie byłyby dla nas drogie, tylko bardzo przystępne cenowo. I nie byłoby gadania o "zdrowych zmysłach". To nie wina Apple, że w Polsce jest tak drogo. Zapytajcie o to naszych "kochanych" resselerów, dlaczego tak jest. Gdyby nie to, to na pewno byście nie gadali, że "nikt go nie kupi przy zdrowych zmysłach" czy "w tej cenie mam [badziewnego] acera one", bo to byłoby wówczas śmieszne...

Odpowiedz

3. ~pisul
0

2010-07-19 20:27:38

Jest w vobisie po prawie 3 tysiace :) Za taka cene to ja mam 3 x acer one z ekranem o identycznej wielkosci.

Odpowiedz

2. reebop
0

2010-07-19 18:54:32

Stopniują napięcie. I tak nikt przy zdrowych zmysłach tego iPadła nie będzie chciał. W zasadzie to sprzęt do użytku domowego a w domu to lepszy mały notebook lub netbook.

Odpowiedz