DAJ CYNK

iPad: 3 mln w 80 dni

22.06.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2397

Ważne 0

0

Apple poinformował, że sprzedał już 3 miliony iPadów, a zajęło to firmie 80 dni. Pierwszy milion został sprzedany w ciągu 28 dni.

Apple poinformował, że sprzedał już 3 miliony iPadów, a zajęło to firmie 80 dni. Pierwszy milion został sprzedany w ciągu 28 dni.

W AppStore jest już ponad 11 tys. aplikacji dedykowanych temu urządzeniu. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z ponad 225 tys. programów napisanych na iPhone’a.

iPad trafił na rynek 3 kwietnia. Więcej o nim pisaliśmy w tej wiadomości.



Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~applestrada
0

2010-06-23 10:03:35

Z produktami Apple mam styczność 9 lat, z tym innym systemem znam się dłużej. Mam propozycję do tych wszystkich ujadaczy, poszukajcie, poczytajcie i porównajcie sobie sprzęt Apple do tego co w danych czasach było och i ach w konkurencyjnym świecie. Postarajcie się zrozumieć jedną rzecz, Apple szuka rozwiązań prostych i wygodnych co nie oznacza często rozwiązań tanich, większość ludzi patrzy na sprzęt przez portfel i nie potrafi do nich dotrzeć, że świat nie kończy się na zacofanej i biednej Polsce. Na świecie ludzie nie mają czasu bawić się w informatyków i ciągłe poszukiwanie czegoś co tylko w reklamie działa. Apple to dwie linie (i-amatorska, domowa i pro-zawodowa), Apple w Polsce stawia pierwsze kroki i dopiero uczy się naszego specyficznego rynku na którym od lat panował tylko jeden król MS. Czasami mam wrażenie, że te głupie komentarze piszą pracownicy MS lub firm które nie potrafią sobie poradzić z filozofią Apple odnośnie domowych zasobów medialnych. Filozofia ta jest prosta, gdziekolwiek jesteś masz mieć dostęp do swoich cyfrowych pamiątek, rzeczy i nie musisz kupować, trzymać tego co zbędne w rozrywkowym świecie. Dla każdego kto się przesiada na początku Apple jest wkurzające bo jest proste i logiczne, jak się później okazuje to właśnie jest warte ceny i nie ma mowy o powrocie na zagmatwaną i nie do końca sprawną boczną drogę, płace za autostradę bo dla mnie jest wygodna.

Odpowiedz

20. ~
0

2010-06-23 09:59:24

pewnie po to,zeby mowic,ze taki port jeest niepotrzebny. Btw. masz w telefonie port usb?Nie? To po co kupiles?

Odpowiedz

19. ~
0

2010-06-23 09:51:51

Po co kupować coś co nie ma portu usb w standardzie?

Odpowiedz

18. Forest150
0

2010-06-23 09:26:44

Użytkowałem telefony 3G i 3GS (oba po jakimś miesiącu na telefon) i ci którzy zachwycają się tak bardzo tymi produktami nie rozumiem. Osobiście mnie jakoś nie oczarowały. Teraz przymierzam się do kupna milstone naprawdę fajny smartfon.

Odpowiedz

17. ~Niekumaty
0

2010-06-23 09:24:07

@16: a kto jest targetem Mr Jobsa?

Odpowiedz

16. ~sebaa
0

2010-06-23 07:50:58

@7 Popieram !! Święte słowa i 100 % racja !! Kwitas, jeśli faktycznie (z naciskiem na faktycznie) masz do czynienia z tymi urządzeniami, poczekaj 2 tyg. Gwarantuje, że będziesz oczarowany. No chyba, że należysz do grona osób, które mając Audi R8 narzekają, że jest małe, ciasne, głośne, dużo pali. Osób, które mając cacko nie potrafią go wykorzystać, bądź kupili produkt, którego nie są targetem. Dodatkowo jeszcze jedno pytanko. Jesteś na telepolis już jakiś czas. Interesujesz się telekomunikacją. Na bank naczytałeś się już wystarczająco dużo newsów o iPhone, nie mając go z pewnością miałeś o nim jakąś ogólną opinie. Wiedziałeś jakie to ustrojstwo i jakie są jego podstawowe wady. To po co kupiłeś 3GSke ? Jesteś bogatym filantropem, który kupuje rzeczy całkowicie mu nieprzydatne ? Marketing Apple zrobił Ci paćkę z mózgu ? hmmm.. ?

Odpowiedz

15. ~fism
0

2010-06-23 01:11:00

@12 - nawet nie powiedziałeś dlaczego nie są warte swojej ceny. Oczywiście, jakoś ta sama co... no właśnie, co? Laptopy o podobnych parametrach i jakości wykonania, niezależnie od firmy mają podobną cenę. A iPad tylko do lansu? Strasznie ograniczone podejście. Strasznie.

Odpowiedz

14. tomunia
0

2010-06-23 01:06:14

a więc jezeli iPhone 4 ma lepszy wyswietlacz jak twierdzi Jobs to jest wart tych pieniedzy

Odpowiedz

13. tomunia
0

2010-06-23 01:04:52

ja z innej beczki, miałem dzisiaj przyjemność z Samsungiem Galaxy S - jakość wyświetlacza upie...la łeb - cudeńko - przyznaje choc jestem fanem htc - a Android 2.1 z nakładką Samsunga to juz sam miód:)

Odpowiedz

12. kwistas
0

2010-06-23 00:51:10

Tak na pewno nie mam styczności z produktami Apple, mam w pracy styczność z mackiem i od tygodnia jestem posiadaczem iPhona 3GS, mogę śmiało stwierdzić że nie są warte tej ceny, tym bardziej że konkurencja oferuje więcej za tą cenę. Jakość? Cóż taka sama jak każda inna, kompy są robione na podzespołach Intela, NV, telefony nie mają lepszych procesorów od Samsunga. Więc o co tu chodzi? O lans, iPad to typowy przykład lansu.

Odpowiedz

11. ~fism
0

2010-06-23 00:26:49

9 - ale po co Ci 12-calowy laptop o możliwościach stacji roboczej? A iPad jest niezwykle specyficzny, bo jest tak naprawdę przenośną przeglądarką - większą od telefonu, a mniejszą, lżejszą i trzymającą na baterią dłużej niż notebook. Do tego podstawowe funkcje PIM i mamy "coś" co zmieści się do każdej torby/teczki/plecaka, nie obciążając go zbytnio. iPad może z powodzeniem zastąpić laptopa, jeśli wykorzystujemy go właśnie do takich i podobnych zastosowań. Jeśli dużo piszemy, albo wykorzystujemy laptopa do zaawansowanych i specjalistycznych zastosowań to iPad nam najprawdopodobniej na nic.

Odpowiedz

10. yagi
0

2010-06-23 00:26:03

@ PLANET: Pomyśl nad Delle''am XT lub XT2 ;-)

Odpowiedz

9. PLANET
0

2010-06-23 00:13:52

Generalnie nie trafia do mnie iPad i caly czas czekam na osobe, ktora w przekonujacy sposob przedstawi zalety tego urzadzenia - moze tutaj ? A moze jestem zbyt sceptyczny - widzialem wideorecke Jakuba Kańczugowskiego z PDAClubu i coz - nie uwazam jak on tego sprzetu za tak potrzebny. Prawde mowiac to sklonil mnie on raczej do myslenia o nowym laptopie ;) Cos w rodzaju 12", gdyby byl dotykowy i obrotowy - tez fajnie, ale bez musu. Najlepiej z mocna karta graficzna (marzenie mimo wszystko na naszym rynku) i oczywiscie napedem optycznym (kolejne marzenie to BD-RW (wraz z wyjsciem HDMI w lapku, wiadomo) - cena znowu niezbyt atrakcyjna - choc to akurat mozna dokupic i pozniej (procz portu)) i mocna bateria. Ogolnie netbook jest OK, ale jesli sie pragnie nieco wiecej niz minimum mocy obliczeniowej, to juz zaczyna sie problem... || Co do samego podejscia do produktow Apple''a, to nie wystarczy miec stycznosc i czas.. trzeba miec jeszcze choc odrobine dobrej woli i nie patrzec na zasadzie - co bedzie czy nie bedzie, to i tak zle i da sie skrytykowac. Patrzac w ten sposob kazdy produkt mozna ocenic (skrajnie) negatywnie.

Odpowiedz

8. ~fism
0

2010-06-22 23:57:03

@7 - i to jest święta racja :)

Odpowiedz

7. ~Kejmul
0

2010-06-22 23:40:31

Więcej jest ślepych antyfanów niż ślepych fanów Apple''a. Problem w tym, że ci pierwsi zazwyczaj nie mieli styczności z żadnym produktem tej firmy :).

Odpowiedz