DAJ CYNK

iPad 2 w trzech wersjach

28.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3103

Ważne 0

0

Premiera najnowszej wersji tabletu od Apple już się zbiża. iPad pierwszej generacji dostępny był w wersji WiFi i HSPA, natomiast rodzina urządzeń drugiej generacji będzie bogatsza o tablet w wersji CDMA2000 EVDO.

Premiera najnowszej wersji tabletu od Apple już się zbiża. iPad pierwszej generacji dostępny był w wersji WiFi i HSPA, natomiast rodzina urządzeń drugiej generacji będzie bogatsza o tablet w wersji CDMA2000 EVDO.

Wersja współpracująca z siecią komórkową okazała się dużo popularniejsza od edycji z samym modułem WiFi - ponad 60% sprzedanych iPadów stanowiły urządzenia 3G.

Wprowadzenie wersji CDMA pozwoli na wykorzystanie urządzenia w sieciach większej liczby operatorów, m.in. amerykańskiego Verizonu.

Początkowo zapowiadano, że premiera tabletu nastąpi w kwietniu, jednak w związku z dobrą organizacją logistyczną są duże szanse, że urządzenie pojawi się jeszcze w marcu przyszłego roku.

Źródło tekstu: Electronista

Komentarze
Zaloguj się
15. ~
0

2010-12-29 00:42:33

14@ o cdma w ipadzie, proste :)

Odpowiedz

14. ~bberrian
0

2010-12-28 23:45:14

Wy piszecie o CDMA czy Ipadzie?! Bo sie pogubilem?! PlayBook lepszy!!!

Odpowiedz

13. ~
0

2010-12-28 22:08:32

nie wiem, nie znam się ale faktem jest że na początku cdma chodziło u mnie dobrze a teraz jest coraz gorzej, może to dlatego ze coraz więcej osób z tego korzysta?

Odpowiedz

12. ~gość
0

2010-12-28 21:45:05

Sorry ale pojemność do częstotliwości nie ma nic:P Należałoby wziąć pod uwagę komórki i podział częstotliwości, czyli liczbę kanałów. Faktem jest że dla częstotliwości 900 jest mniej kanałów niż dla np 1800, ale to wynika z faktu, że pewne częstotliwości są zarezerwowane dla służb (patrz wykaz częśtotliwości).

Odpowiedz

11. ~expert
0

2010-12-28 20:56:49

same talenty..BEZ KOMENTARZA

Odpowiedz

10. ~abramek92
0

2010-12-28 20:30:16

5@ Oraz się nie zapycha? Fajna bajka :) im mniejsza częstotliwość tym mniejsza POJEMNOŚĆ.

Odpowiedz

9. ~CDMA
0

2010-12-28 18:55:36

W porywach do 200 km.

Odpowiedz

8. Paweł
0

2010-12-28 18:51:17

@5 100 km hahahahaha dawno się tak nie uśmiałem :)))

Odpowiedz

7. ~Barek
0

2010-12-28 18:48:55

CDMA jest starszą wersją 3G (WCDMA), Używane głównie tam gdzie nie było GSM czyli Korea Płd, Japonia. Po szczegóły techniczne odsyłam do Wikipedii.

Odpowiedz

6. ~
0

2010-12-28 17:47:23

5@ chyba nie korzystałeś z tego to nie wiesz o czy mówisz.

Odpowiedz

5. ~CDMA
0

2010-12-28 17:44:21

CDMA się nie zapycha tak szybko jak 3G. Stacja sieje do 100 km w idealnych warunkach.

Odpowiedz

4. ~
0

2010-12-28 17:42:05

ciekawe czy wersja cdma będzie współpracowała z internetem orange freedom pro? czy wystarczy tylko przełożyć (no i odpowiednio zmniejszyć nożyczkami) kartę sim i będzie można korzystać?

Odpowiedz

3. ~tomek10000
0

2010-12-28 17:41:54

Witam,czy moglby ktos wyjasnic zasade dzialania cdma?Co bedzie lepszego w ipadzie 2 ktory bedzie uzbrojony w CDMA?Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz

2. ~tadek
0

2010-12-28 17:40:24

@2 to masz bogatego sołtysa .

Odpowiedz