DAJ CYNK

iPad 2 w brytyjskim Orange

25.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3958

Ważne 0

0

Brytyjski Orange wprowadził do swojej oferty iPada 2. Urządzenia są dostępne w wersjach 3G + Wi-Fi o pojemności pamięci 16, 32 lub 64 GB. Prezentujemy ceny tabletów.

Brytyjski Orange wprowadził do swojej oferty iPada 2. Urządzenia są dostępne w wersjach 3G + Wi-Fi o pojemności pamięci 16, 32 lub 64 GB. Prezentujemy ceny tabletów.

Aby zakupić iPada 2 w Orange należy podpisać dwuletnią umowę z miesięcznym zobowiązaniem 25 funtów. W ramach tej kwoty klienci otrzymują możliwość przesłania 2 GB danych, z czego 1 GB tylko w godzinach między północą a 16:00.

Wersja Cena
iPad 2 3G + Wi-Fi 16 GB 229 funtów
iPad 2 3G + Wi-Fi 32GB 279 funtów
iPad 2 3G + Wi-Fi 64GB 379 funtów


Dotychczasowi klienci Orange mogą zakupić urządzenie z rabatem w wysokości 30 funtów.

Nie wiadomo na razie, czy polski oddział Orange zdecyduje się na wprowadzenie iPada 2 do swojej oferty.

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~sloneczko
1

2011-03-28 16:48:57

Obstawiam, że bardzo w krótkim czasie zawita i na polskim rynku, to tylko kwestia czasu. Liczę na to, że opcja ubezpieczenia nadal będzie możliwa w sieci.

Odpowiedz

27. ~
0

2011-03-28 14:28:29

Nie macie o co się sprzeczać? Osobiście zastanawiałabym się czy w Polsce tez pojawią się takie możliwości. Drugie pytanie to jakie będą możliwe rozwiązania i czy będzie można korzystać na tym urządzeniu z orange free?

Odpowiedz

26. Monstrual
0

2011-03-28 12:21:37

tym samym "Brytyjski Orange" jest jak najbardziej poprawnym sformułowaniem.

Odpowiedz

25. Monstrual
0

2011-03-28 12:19:45

Zasad, którymi się kierujemy, nadając jakiemuś obcojęzycznemu wyrazowi rodzaj, jest więcej, niż tylko jedna. Pewnie, można słowu "orange" przypisać na stałe słowo sieć, ale w takim razie trzymajmy się tej zasady również wobec nazw występujących w j. polskim. Plus wydała oświadczenie, Play zaprezentowała nową ofertę, Orange wprowadzila do oferty nowe telefony. Kolejną dopuszczalną opcją jest stosowanie rodzaju nijakiego do nazw obcojęzycznych (w tym wypadku rodzaje sieci Plus i Era pozostają niezmienione, a więc r.m. i r.ż). Orange zrobiło to, Play zrobiło tamto. Ja jednak opowiadam się, za trzecią opcją, uzależnioną od tego, jak wymawiamy dane słowa i czy kończą się na spółgłoskę czy samogloskę (a jeśli tak to na jaką). Dlaczego? ta zasada obowiązuje powszechnie dla wszlakich nazw własnych. Volkswagen wyprodukował, Toyota wprowadziła, Suzuki/Audi wprowadziło. Tym sposobem Play i Orange przyjmują w j. polskim rodzaj męski (!). I tak, to jest najbardziej poprawna a zarazem najbardziej powszechna zasada.

Odpowiedz

24. ~as
1

2011-03-28 08:19:10

Hehe za 100 zł w UK jest 2 GB (z czego 1 GB w nocy). U nas za to samo ze 20-30 GB i w nocy za free (np. iplus). U nas nie ma takiego kiepskiej oferty nawet za 39 zł. Ceny iP2 będą pewnie zbliżone przy abo w okolicach 100 zł. Tak więc nie ma co płakać.

Odpowiedz

23. ~jrz
1

2011-03-27 22:39:22

A tak w ogole to przedsiebiorstwo jest rodzaju nijakiego :P

Odpowiedz

22. ~
1

2011-03-27 10:24:37

20, tak synonimy, co jeszcze by usprawiedliwic bledna teze? A wiesz, ze synonimem slowa siec (rodzaj zenski) jest slowo system (rodzaj meski)? I co teraz wymyslisz?

Odpowiedz

20. ~
0

2011-03-26 21:45:36

@18 Gdybyś zadał(a) sobie choć odrobinę trudu i ruszył(a) głową, przyszedłby ci pewnie do głowy synonim rodzaju męskiego słowa firma - przedsiębiorstwo.

Odpowiedz

18. ~
-1

2011-03-26 14:29:00

9, ciekawa teoria, szkoda tylko, ze nieprawdziwa, skoro odmienia sie powszechnie -ta firma - Apple, apple''a , firma Google -goggle''a.

Odpowiedz

17. ~
1

2011-03-26 12:49:11

@14 Po pierwsze, gdzie ja napisałem, że odmienia się wszystko na ślepo? Problemy ze zrozumieniem tekstu? Odmienia się to, co odmianie się poddaje - to jest najważniejsza reguła. Po drugie, całkiem sporo rzeczowników nieożywionych rodzaju męskiego odmienia się. Np. powiesz "zjadłem banana" czy "zjadłem banan", "kupiłem pomidora" czy kupiłem pomidor", etc.? Trzymam iPhone''a brzmi zdecydowanie lepiej niż trzymam iPhone. Po trzecie, o tym że apostrofu używa się do odmiany wyrazów obcojęzycznych (stawiamy go przed końcówką fleksyjną), których forma mianownikowa kończy się samogłoską uczy się dzieci w gimnazjum. Np. software''u, software''owi, ale softwarem i softwarze. Identyczny wzorzec odmiany przyjmuje iPhone.

Odpowiedz

16. ~sympatyczny
1

2011-03-26 11:25:26

...a wniosek z tego taki, ze albo ta regula (meskoosobowe, nieozywione) nie obowiazuje dla zapożyczeń albo iphone jest... ożywiony?

Odpowiedz

14. ~jasiu
-1

2011-03-26 11:14:46

@9, akurat sie mylisz, w języku polskim nie odmienia sie wszystkiego na ślepo - jeśli chcemy byc tak bardzo zgodni z regułkami, które nie zawsze mają sens, to pamiętac należy, iż jesli każdy rzeczownik rodzaju męskiego, jeśli oznacza przedmiot nieożywiony, w bierniku zachowuje postać mianownika - móimy więc zapal (kogo, co) znicz zamiast zapal znicza - tak samo powonno się mówić trzymam nie iphone`a tylko trzymam w ręku iphone - tyle regułki, natomiast użycie odmiany po apostrofie nie jest tu chyba wolającym o pomstę do nieba złamaniem zasad.

Odpowiedz

13. Rogi
1

2011-03-26 10:36:36

Jak na nasze to szału nie ma.

Odpowiedz

12. ~seba
1

2011-03-26 09:31:51

hmm a nie powinno być wifi + 3G ?

Odpowiedz