DAJ CYNK

Interwencja wojewody w sprawie TP SA

17.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 554

Ważne 0

0

Wojewoda świętokrzyski Włodzimierz Wójcik zwrócił się do wiceministra infrastruktury Wojciecha Hałki o podjęcie działań, które wyeliminują nieprawidłowości w funkcjonowaniu Telekomunikacji Polskiej SA w regionie świętokrzyskim.

Wojewoda świętokrzyski Włodzimierz Wójcik zwrócił się do wiceministra infrastruktury Wojciecha Hałki o podjęcie działań, które wyeliminują nieprawidłowości w funkcjonowaniu Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) w regionie świętokrzyskim - wynika z pisma przekazanego w środę PAP.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach zasypywany jest skargami i negatywnymi uwagami abonentów, dotyczącymi usług Telekomunikacji Polskiej SA. Działalność tego operatora jest też tematem licznych, krytycznych publikacji na łamach lokalnej prasy.

"Mieszkańcy województwa skarżą się na złą strukturę organizacyjną TP SA. Narzekają, że nie ma wyznaczonej osoby bądź urzędu, do których można kierować zażalenia. Mówią o całkowitym braku dostępu do służb odpowiedzialnych za sprawy techniczno-reklamacyjne. Napotykają też trudności ze zdobyciem jakichkolwiek informacji o pracy operatora" - napisał wojewoda świętokrzyski do wiceministra infrastruktury, w piśmie udostępnionym w środę PAP.

Zdaniem wojewody Wójcika, "takie sytuacje nie mogą się powtarzać - to karygodne i trudne do zaakceptowania". Również sprzeczne z kampanią reklamową, która pokazuje Telekomunikację Polską SA, jako "firmę rzetelną, profesjonalną i przyjazną klientowi" - podkreślił autor korespondencji.

PAP nie udało się w środę do godz. 15.30 skonfrontować zarzutów wojewody z samooceną firmowaną przez TP SA. Odpowiedzialny za funkcjonowanie sieci telefonii w woj. świętokrzyskim dyrektor był zajęty, natomiast rzecznik prasowy w Krakowie nie podnosił słuchawki telefonu.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się