DAJ CYNK

Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

17.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6704

Ważne 6

6

T-Mobile Polska wygrało przetarg na świadczenie usługi dostępu do Internetu w pociągach PKP Intercity. Usługa będzie dostępna w 30 wagonach w ciągu 90 dni, a w pozostałych 270 w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy.

T-Mobile Polska wygrało przetarg na świadczenie usługi dostępu do Internetu w pociągach PKP Intercity. Usługa będzie dostępna w 30 wagonach w ciągu 90 dni, a w pozostałych 270 w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Razem projekt obejmuje 300 wagonów.

Na przykładowej, branej pod uwagę w przetargu trasie Kraków - Gdynia, T-Mobile zaoferowało średnią prędkość przesyłu danych powyżej 1,5 Mb/s. Oprócz obsługi tras w obrębie kraju, sieć zapewni dostęp do Internetu (roaming) na trasach: Warszawa - Wiedeń - Villach, Warszawa - Praga, Warszawa - Berlin, Gdynia - Berlin, Warszawa - Budapeszt, Wrocław - Berlin, Warszawa - Kolonia - Amsterdam oraz Kraków - Praga - Wiedeń.

Oprócz dostępu do Internetu dla pasażerów, T-Mobile dostarczy PKP Intercity bezpieczną łączność (VPN) dla konduktorów oraz zapewni dedykowane treści multimedialne (typu portal o PKP Intercity czy gry związane z koleją). Pasażerowie zyskają również dostęp do minimum 40 filmów pełnometrażowych, 15 seriali i 10 bajek dla dzieci z wymianą minimum 10% treści każdego miesiąca.

Według zapisów przetargowych, dostęp do Internetu będzie bezpłatny dla nie mniej niż 10% wszystkich pasażerów w całym okresie trwania umowy z T-Mobile (odpłatny dla pozostałych), płatny będzie dostęp do treści multimedialnych.

Źródło tekstu: PKP Intercity, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. goral2099
0

2013-12-18 17:20:32

26: Jeżeli to będzie przez WiFi to kupujesz bilet np pierwszej klasy i masz na nim hasło wydrukowane...może tak? :)

Odpowiedz

26. Tuldor88
0

2013-12-18 13:41:22

Ponawiam pytanie z shouta 3: "Według zapisów przetargowych, dostęp do Internetu będzie bezpłatny dla nie mniej niż 10% wszystkich pasażerów w całym okresie trwania umowy z T-Mobile (odpłatny dla pozostałych), płatny będzie dostęp do treści multimedialnych." - co to ma oznaczać? Bezpłatny dostęp dla 10% jadących pociągiem a dla reszty płatny? Jak te 10% ma być wybrane? Losowo? Kto pierwszy zajmie przedział? Czy może wchodzisz, włączasz smartfon i przy rachunku komunikat od TM "wylosowałeś ulgę" :P ? Mętne to jak krowi placek na polu panowie i panie...

Odpowiedz

25. ~Pablo
0

2013-12-18 13:31:03

Czyli nic się nie zmieni. Większość będzie korzystać jak dotychczas z wkupionych przez siebie pakietów danych u operatora. Szkoda... myślałem, że przy tak wysokich cenach w stosunku do jakości przynajmniej dostaniemy darmowy internet.

Odpowiedz

24. ~Kajko
0

2013-12-18 13:28:06

~20 jakoś rok temu, albo dwa lata temu był raport UKE odnośnie jakości sieci przy podróżach koleją (nie pamiętam już jakie trasy testowali, ale pewnie te główne) i wtedy TM wypadło najlepiej jeśli chodzi o dostępność internetu pod względem połączeń bodajże drugie miejsce razem z Orange. Zresztą pewnie taka instalacja w wagonach będzie trochę inaczej wyglądać niż gdy łaczy się przez normalny modem.

Odpowiedz

23. ~Jurgen
0

2013-12-18 08:35:57

Teraz widzę że żal przelewa się głównie na prędkość kolei :) jechałem oj dawno temu, z rok czasu będzie, z zachodniej do Katowic, gdyby nie spóźnienie 30 min na start to jak najbardziej OK. Dojeżdżając do Katowic nie było już spóźnienia, leciał dość szybko, miałem wtedy 2 karty, Heyah i Play, Play był praktycznie cały czas poza zasięgiem, w Heyah były te 2/3 kreski na egde, na operze mini dało się jako tako coś przejrzeć.

Odpowiedz

2013-12-18 08:04:59

#21: a także WARS, WC, zegary ... XXI wiek, gniazdka 230V powinny być standardem, wifi też, zwłaszcza na dłuższych trasach (u nas wszystkie są dłuższe)

Odpowiedz

21. ~Gość
0

2013-12-18 07:39:36

Jak ktoś słusznie zauważył - zawsze niektórym źle. Gdyby ktoś nie zauważył - PKP to PRZEWOŹNIK KOLEJOWY a nie "service provider" (Internet), czy dystrybutor energii (gniazdek się zachciewa). To jest gest dobrej woli z ich strony - co prawda miły, ale JESZCZE nie wliczony w koszty działalności podstawowek jako, że głównym celem jest KOMUNIKACJA WEWNĘTRZNA!!! (czytajcie ze zrozumieniem). A jeżeli komuś nie pasuje jakość - to polecam polecam stawki w samolotach za dostęp do sieci. Bo - niestety - koszty operacyjne są "trochę" inne niż u przewoźnika autobusowego, który nie utrzymuje żadnej infrastruktury.

Odpowiedz

20. ~elf
0

2013-12-18 00:26:11

Kiepski wybór, pociągi często jeżdżą przez lasy, nikt nie będzie ustawiał azymutu specjalnie dla PKP na tereny gdzie nikt nie mieszka. PKP powinno wybrać coś z CDMA - T Mobile tego nie ma. Oprócz tego, jak ktoś wcześniej napisał - Lepiej aby PKP naprawiło gniazdka 230 V, wtedy każdy pasażer bez problemu będzie mógł korzystać w własnego neta. Po co wi-fi jak nie ma gdzie podłączyć sprzętu do energii elektrycznej.

Odpowiedz

19. ~
0

2013-12-17 19:43:02

W Muszkieterze mają Wifi .Internet chyba od Plusa. Na trasie Warszawa-Radom na speedtest pokazalo ponad 20Mb up i down. Testy robiłem kilka razy. Śmiga. aż miło. ;-)

Odpowiedz

18. ~pidlaszsze
0

2013-12-17 19:08:10

Z tego co pamiętam to jak jechałem polskibusem to chyba na netmeterze pokazało, że to na Plusie chodzi.Na trasie Białystok-Warszawa jakoś to chodziło.Jakoś to znaczy strony dało się przeglądać ale już np. słuchać radia internetowego w jakości 128kbit/s niekoniecznie.Inaczej ma się sprawa o przewoźnika z Podlasia o nazwie "Podlasie Express",Ci z kolei jadą na orange i chyba technologii cdma.Jak zacząłem słuchać radia internetowego w Warszawie to urwało mi tylko jeden jedyny raz gdzieś tak między Ostrowią Mazowiecką a Zambrowem także orange nieźle sieje.Od razu napiszę że nie we wszystkich autobusach.Mniej więcej pół na pół.Zdarzają się autobusy, że tylko strony da się przeglądać.Nie wiem z jakiego to faktu wynika - takiej konfiguracji danego routera, czy też wyczerpanego limitu na danej karcie, czy też np od tego że kierowca (nie)umyślnie tak ustawił żeby mu było dobrze:) Pozdrawiam.

Odpowiedz

17. ~Kamil
0

2013-12-17 18:32:15

@14 Jeszcze w czerwcu korzystali z Orange. Zmienili operatora czy korzystają z usług różnych operatorów?

Odpowiedz

16. ~Anal i Tyk
0

2013-12-17 18:07:28

#14===> Polski- jest tylko z nazwy Bus- raczej autobusy WiFi - to zapewnia router i nie Play :)

Odpowiedz

15. ~M.
0

2013-12-17 17:48:11

A kto zapewni toalety w pociągach?

Odpowiedz

14. ~Jezdziec
0

2013-12-17 16:42:53

W Polskim busie wifi zapewnia Play.

Odpowiedz

13. goral2099
1

2013-12-17 16:42:50

Zdarzyło mi się ostatnio jechać IC z Gdańska do Warszawy. WiFi było. Tylko WiFi. :) O "surfowaniu" można było pomarzyć. Poza tym najpierw zróbcie we wszystkich wagonach DZIAŁAJĄCE gniazda 230V, a nie internety jakieś. :)

Odpowiedz