DAJ CYNK

Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

17.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6928

Ważne 6

6

T-Mobile Polska wygrało przetarg na świadczenie usługi dostępu do Internetu w pociągach PKP Intercity. Usługa będzie dostępna w 30 wagonach w ciągu 90 dni, a w pozostałych 270 w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy.

T-Mobile Polska wygrało przetarg na świadczenie usługi dostępu do Internetu w pociągach PKP Intercity. Usługa będzie dostępna w 30 wagonach w ciągu 90 dni, a w pozostałych 270 w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy. Razem projekt obejmuje 300 wagonów.

Na przykładowej, branej pod uwagę w przetargu trasie Kraków - Gdynia, T-Mobile zaoferowało średnią prędkość przesyłu danych powyżej 1,5 Mb/s. Oprócz obsługi tras w obrębie kraju, sieć zapewni dostęp do Internetu (roaming) na trasach: Warszawa - Wiedeń - Villach, Warszawa - Praga, Warszawa - Berlin, Gdynia - Berlin, Warszawa - Budapeszt, Wrocław - Berlin, Warszawa - Kolonia - Amsterdam oraz Kraków - Praga - Wiedeń.

Oprócz dostępu do Internetu dla pasażerów, T-Mobile dostarczy PKP Intercity bezpieczną łączność (VPN) dla konduktorów oraz zapewni dedykowane treści multimedialne (typu portal o PKP Intercity czy gry związane z koleją). Pasażerowie zyskają również dostęp do minimum 40 filmów pełnometrażowych, 15 seriali i 10 bajek dla dzieci z wymianą minimum 10% treści każdego miesiąca.

Według zapisów przetargowych, dostęp do Internetu będzie bezpłatny dla nie mniej niż 10% wszystkich pasażerów w całym okresie trwania umowy z T-Mobile (odpłatny dla pozostałych), płatny będzie dostęp do treści multimedialnych.

Źródło tekstu: PKP Intercity, wł

Komentarze
Zaloguj się