DAJ CYNK

Internet od Aero2 darmowy dłużej przez dwa lata

06.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 18967

Ważne 3

0

Zgodnie z decyzją UKE, Aero2 będzie świadczyło bezpłatny dostęp do Internetu w sieci HSPA+ 900 MHz dłużej o 2 lata: do 21. grudnia 2016 roku. W zamian spółka otrzymała pozwolenie na późniejszą o 2 lata realizację pokrycia kraju siecią LTE na 2,6 GHz.

Zgodnie z decyzją UKE, Aero2 będzie świadczyło bezpłatny dostęp do Internetu w sieci HSPA+ 900 MHz dłużej o 2 lata: do 21. grudnia 2016 roku. W zamian spółka otrzymała pozwolenie na późniejszą o 2 lata realizację pokrycia kraju siecią LTE na 2,6 GHz.

O przetargu na 2,6 GHz, w którym Aero2 wygrało blok o wielkości 50 MHz, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Operator, zgodnie z warunkami pozwolenia, powinien komercyjnie zacząć wykorzystywać częstotliwości w połowie 2011 roku, a do końca 2012 roku zapewnić pokrycie 25% populacji kraju przy jednoczesnym ustawieniu co najmniej jednej stacji bazowej w każdej z co najmniej 200 gmin wiejskich albo miejsko-wiejskich lub w odległości nie większej niż 4 km od granicy gminy wiejskiej.

Do dzisiaj Aero2 uzyskało jedynie 5 pozwoleń na stacje LTE 2,6 GHz. W zmienionej decyzji, do której dotarł serwis jdtech.pl, UKE o 2 lata przesunął wymagania dotyczące pokrycia zasięgiem kraju.

Jak pisze jdtech.pl, Aero2 początkowo prosiło o przesunięcie zobowiązań o 2 lata oferując roczne przedłużenie BDI w sieci HSPA+ 900 MHz. Urząd nie przystał jednak na te warunki.

Warunki dostępu do sieci (czyli prędkość do 512 kB/s i przerywanie sesji) pozostają bez zmian.

Źródło tekstu: jdtech.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
94. ~
0

2013-02-10 19:20:31

@93, http://www.aero2.pl/bdi.html

Odpowiedz

93. ~sok
0

2013-02-10 19:13:23

jak dołączyc do tej sieci , gdzie mam sie zalogowac by odebrac karte prosze o pomoc

Odpowiedz

92. ~JAck
0

2012-11-15 12:33:28

88. ~WItka mam Galaxy mini aero dziala bez problemu na nim ale nie dodzwonisz sie nigdzie... nawet przez VOIpa, choć Gadu działa fajnie :) nie sprawdzilem jeszcze Skype ...

Odpowiedz

91. Jo
0

2012-11-09 22:16:11

88. ~Witka: a tu jeszcze jedna fajna strona w temacie: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-sprawdzic-czy-moj-telefon-lub -modem-bedzie-dzialal.html

Odpowiedz

90. Jo
0

2012-11-09 22:14:58

88. ~Witka: Tu masz linka do forum, tam możesz zadać pytanie na 100% dowiedzieć się co i jak, u człowieka co się bardziej na tym zna: http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=593517&sid=d90d5b6 46f4198e6b30c241d91b98303#593517

Odpowiedz

89. Jo
0

2012-11-09 22:01:37

88. ~Witka: Kurde gdzies chyba miałem cos na ten temat na jakiejś stronce... śledź wpisy tutaj jak znajdę to zamieszczę jakiegoś linka...

Odpowiedz

88. ~Witka
0

2012-11-09 21:45:39

Czyli trzeba szukać innego telefonu - z dwoma kartami?

Odpowiedz

87. Jo
0

2012-11-09 21:38:19

86. ~Witka: Z tego co czytałem ostatnio na necie to tak - o ile chciałbyś mieć i net i telefon w jednym urządzeniu. Tzn. Darmowy net - a telefon u jakiegoś OPA.

Odpowiedz

85. ~mmss
0

2012-11-09 11:48:49

w Play jeszcze się opłaca net utrzymywać bo aero2 ma strasznie ograniczony zasięg.

Odpowiedz

84. ~
0

2012-11-08 12:19:43

@83 i opłaca Ci sie jeszcze net w play utrzymywać?

Odpowiedz

83. ~xy
0

2012-11-08 12:08:27

U mnie i u brata działa dobrze.

Odpowiedz

82. Jo
0

2012-11-08 08:49:15

81. ~hj: Ty mnie nie strasz, a ja sie właśnie najarałem ostatnio na tą szopkę, jestem na etapie realizacji "projektu" ;)

Odpowiedz

81. ~hj
0

2012-11-08 08:26:29

po ostatnich zmianach aero2 działa jak krew z nosa - rwie połączenia, transfer leży i kwiczy. przekręt. wcześniej działało bez problemu.

Odpowiedz

80. ~xy
0

2012-11-07 21:21:06

Ja wszystkie aktualizacje pobieram - oprócz akt. samego systemu.

Odpowiedz

79. ~Johny11
0

2012-11-07 19:22:21

@74, ja też nie mam wirusów, a aktualizacje ściągam bez żadnego problemu do Visty. Ale mnie nieraz denerwują aktualizacje np. Javy czy Adobe, to mnie wnerwia non stop. Antywirusa nie używam, bo nie widzę i nie mam takiej potrzeby. Na Aero2 w CS nieraz mój brat gra i nic się nie dzieje. Działa ładnie na pierwszym piętrze w domu. Na Skype też się świetnie rozmawia głosowo czy wideo (oczywiście nie w HD) ;) Same plusy. Lepiej by było jakby UKE nakazało rozbudować sieć TP i bym miał lepiej po kablu. Taki mobilny z Aero2 jako dodatek jest świetny.

Odpowiedz