DAJ CYNK

Intel zawiera strategiczne porozumienie z Rockchip

28.05.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Intel poinformował o zawarciu strategicznego porozumienia z Rockchip, w celu poszerzenia oferty produktowej oraz przyspieszenia tempa wprowadzania architektury i rozwiązań komunikacyjnych Intela na światowy rynek budżetowych tabletów z systemem Android.

Intel poinformował o zawarciu strategicznego porozumienia z Rockchip, w celu poszerzenia oferty produktowej oraz przyspieszenia tempa wprowadzania architektury i rozwiązań komunikacyjnych Intela na światowy rynek budżetowych tabletów z systemem Android.

Zgodnie z warunkami umowy obie firmy będą dostarczać mobilną platformę SoC pod marką Intel. Czterordzeniowa platforma będzie oparta na procesorze Intel Atom zintegrowanym z technologią modemową 3G Intela.

Nowe, czterordzeniowe rozwiązanie SoFIA 3G, powiększające rodzinę Intel SoFIA ? zintegrowanych platform mobilnych SoC do podstawowych i budżetowych urządzeń mobilnych z systemem Android ? ma być dostępne w pierwszej połowie 2015 roku. Będzie przeznaczone przede wszystkim do tabletów z niższej półki cenowej. Rodzina Intel SoFIA została dodana do mapy drogowej produktów mobilnych Intela pod koniec ubiegłego roku i obejmuje pierwszy procesor aplikacyjny Intela zintegrowany z platformą komunikacyjną.

Jako że rynek tabletów rozrasta się, oferując coraz większy wybór urządzeń o różnych wielkościach ekranu, formatach i cenie, strategiczne porozumienie z Rockchip pozwala Intelowi dotrzeć do nowych klientów, dzięki szerszej ofercie produktów.

Powiększona rodzina Intel SoFIA o nowy produkt, obejmuje teraz trzy różne rozwiązania: dwurdzeniową wersję 3G planowaną na czwarty kwartał bieżącego roku, czterordzeniową wersję 3G, która ma pojawić się w pierwszej połowie 2015 r., oraz wersję LTE - również planowaną na pierwszą połowę przyszłego roku.

Cena czterordzeniowego układu SoFIA 3G zostanie ujawniona w późniejszym terminie. Zgodnie z umową, zarówno Intel, jak i Rockchip będą sprzedawać nowy układ producentom OEM i ODM - przede wszystkim obecnym klientom każdej z firm.

Rockchip to chiński producent półprzewodników i dostawcą rozwiązań SoC do mobilnego Internetu, założony w 2001 roku. Firma skupia się na mobilnej platformie internetowej, oferując produkty przeznaczone do terminali mobilnego Internetu (tablety/przystawki OTT/modemy/czytniki e-booków) i przenośnych terminali multimedialnej rozrywki (MP3/PMP). Rockchip połączył swoje doświadczenie w dziedzinie audio/wideo z osiągnięciami w systemie Android, by produkować rozwiązania półprzewodnikowe (IC) dla światowych potentatów OEM/ODM oraz markowych. Rockchip ma siedzibę w Fuzhou, gdzie prowadzona jest większość prac projektowych i rozwojowych, a ponadto ma trzy dodatkowe oddziały w Pekinie, Szanghaju i Shenzhen koncentrujące się głównie na oprogramowaniu i marketingu.

Źródło tekstu: Intel

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy