DAJ CYNK

Intel, Telia i Ericsson uruchamiają pierwszą sieć 5G w Europie

03.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4365

Ważne 6

1

Telia, we współpracy z firmami Ericsson i Intel, uruchamia pierwszą w Europie sieć 5G działającą w czasie rzeczywistym.Telia, we współpracy z firmami Ericsson i Intel, uruchamia pierwszą w Europie sieć 5G działającą w czasie rzeczywistym. Jest to krok milowy na drodze rozwoju technologii 5G, który coraz bardziej zbliża firmy do całkowitego wdrożenia rozwiązania w 2018 roku w Tallinie i Sztokholmie.

Środowisko 5G Tallink zostało stworzone w porcie w Tallinie. Testowe połączenie 5G z komercyjnym statkiem pasażerskim umożliwić miało dostęp do Internetu dla statku i jego pasażerów podczas pobytu w porcie. Podczas testów we wrześniu 2017 r. technologia pozwoliła na korzystanie z Wi-Fi systemom informatycznym i systemom łączności statku oraz jego 2000 pasażerom. Jest to pierwszy przykład wielu zastosowań usług bezprzewodowych opartych o sieć 5G.

Uczestnicy odbywającego się w Tallinie Szczytu Cyfrowego Unii Europejskiej mieli okazję zdalnie sterować maszynami - w tym przypadku koparką przemysłową - za pomocą gogli VR i pilota obsługiwanych przez połączenie 5G z bardzo niskim opóźnieniem. Pokazuje to, jak operator maszyny może pracować z koparkami zdalnie sterowanymi siecią 5G w środowiskach niebezpiecznych, z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Współpracujemy z naszymi partnerami w całym ekosystemie, aby zbadać wpływ technologii 5G na naszych klientów i społeczeństwo. Nie chodzi tylko o budowę nowej sieci, ale także o stworzenie nowego sposobu myślenia i edukację. Niespotykana prędkość, niskie opóźnienia, olbrzymia przepustowość, nawet ta mobilna, spowoduje przesunięcie granic cyfryzacji - mówi Gabriela Styf Sjoman, globalny szef sieci w firmie Telia.

Nasz raport na temat potencjału biznesowego 5G określa ogromną szansę dla operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. Przewidujemy, że do 2026 roku rynek ten może być wart 582 mld dolarów, co przekłada się na potencjalny 34-procentowy wzrost przychodów. Aby wykorzystać ten potencjał rynkowy, konieczne są inwestycje w technologię 5G oraz rozwój modeli biznesowych ich wykorzystania - wyjaśnia Arun Bansal, szef firmy Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Źródło tekstu: Intel

Przewiń w dół do następnego wpisu