DAJ CYNK

Info-TV-FM z neutralnością technologiczną

04.03.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Info-TV-FM uzyskało prawomocną decyzję UKE, wykreślającą z pozwolenia rodzaj używanej technologii do świadczenia hurtowych usług telewizji mobilnej - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Info-TV-FM uzyskało prawomocną decyzję UKE, wykreślającą z pozwolenia rodzaj używanej technologii do świadczenia hurtowych usług telewizji mobilnej - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

1. marca UKE podtrzymał swoją decyzję, w której wykreślono obowiązek stosowania technologii DVB-H, pozostałe warunki dalej znajdują się w rezerwacji. Mówią one m.in. o tym, że rozpowszechniane musi być co najmniej 16 programów radiowych lub telewizyjnych od 16 różnych dostawców. Decyzję UKE skarżyła Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, której członkiem są czterej najwięksi operatorzy komórkowi.

Kilka miesięcy temu Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, głównego udziałowca Info-TV-FM mówił TELEPOLIS.PL, że firmie zależy na neutralności technologicznej, bo chipsety DMB są tańsze od DVB-H, a dodatkowo prościej o urządzenia wspierające ten pierwszy standard.

Przypomnijmy, że po nieudanych próbach współpracy z czterema największymi operatorami infrastrukturalnymi, NFI Magna Polonia nabyła udziały w Vedii, firmie zajmuje się projektowaniem i produkcją w Chinach odtwarzaczy muzycznych i prostych tabletów. Firma ma wyprodukować tablet, który ma być centrum dystrybucji treści - nie tylko telewizyjnych, ale i "gazetowych". Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Dzięki temu Info-TV-FM chce się uniezależnić od umów z "dużymi" operatorami i zaoferować bardziej kompleksowe rozwiązanie dla grup medialnych. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się