DAJ CYNK

Info-TV-FM ciągle bez detalisty, UKE poczeka z oceną sytuacji

29.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2266

Ważne 0

0

Info-TV-FM dociera z sygnałem telewizji mobilnej już do 5,5 mln Polaków w 11 miastach, ale ciągle nie podpisało umów na sprzedaż usługi z operatorami komórkowymi. Liczy, że uda się to w drugiej połowie roku. UKE jeszcze nie reaguje - pisze Polska Agencja Prasowa.

Info-TV-FM dociera z sygnałem telewizji mobilnej już do 5,5 mln Polaków w 11 miastach, ale ciągle nie podpisało umów na sprzedaż usługi z operatorami komórkowymi. Liczy, że uda się to w drugiej połowie roku. UKE jeszcze nie reaguje - pisze Polska Agencja Prasowa.

Prezes UKE Anna Streżyńska przyznała, że do UKE dotarły sygnały o tym, że Info-TV-FM przygotowuje nową ofertę hurtową skierowana do operatów komórkowych, ale jej nie zna, bo firma nie musi przedstawiać go Urzędowi.

Szerzej o dwóch dotychczasowych ofertach hurtowych Info-TV-FM pisaliśmy w tej wiadomości.

Streżyńska dodała, że w sytuacji, w której nie uda się podpisać umów, a minie termin, w którym spółka miała pokryć sygnałem określoną część kraju, UKE zacznie się interesować tym, dlaczego na rynku nie ma oferty detalicznej.

Wtedy poprosimy ich (Info-TV-FM - przyp.red.) o ofertę. Ewentualne cofnięcie rezerwacji związane jest z oceną tego, czy wina leżała po stronie właściciela rezerwacji częstotliwości. (...) Jeśli się okaże, że oni przedstawili absurdalne biznesowo oferty, a operatorzy nie mogli ich przyjąć, to wina leży po stronie Info-TV-FM. Jeżeli to są oferty podlegające negocjacjom, to nie można mówić o winie Info-TV-FM - powiedziała prezes UKE.

W Warszawie telewizja mobilna została uruchomiona we wrześniu 2009 roku, a obecnie działa również m.in. w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Słupsku, Gorzowie, Zielonej Górze i Elblągu. Do końca 2011 roku ma objąć swoim zasięgiem 31 miast. Na razie można oglądać ją za darmo do czasu, gdy Info-TV-FM podpisze umowy z detalistami.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
15. ~czekam
1

2010-05-04 11:09:57

czekam na wejście operatorów W4 w ten biznes. Oglądam tą telewizję od pół roku jadąc pociągiem z Wołomina do centrum Warszawy i jestem zadowolona.

Odpowiedz

14. ~sam
1

2010-04-30 22:32:49

@8 - chciałbym zobaczyć jak oglądasz tą telewizję strumieniową w pociągu, gprs ledwo dycha a ty chcesz oglądać TV? Bardzo śmieszne...

Odpowiedz

13. quzo
1

2010-04-30 20:51:26

@12 przeczytaj newsa dokładnie to się dowiesz dlaczego za darmo

Odpowiedz

12. gorliwy17
1

2010-04-30 20:24:00

a ja mam takie pytanie: ostatnio ogladalem u kolegi w Krk telewizje na Noki N96 kolega nie ma wykupionego zadnego pakietu a jednak sie dalo... Teraz pytanie: Jak to mozliwe? czy ta firma info-TV-FM daje programy teraz za Free czy Nokia N96 zdobyla sygnal telewizji z jakiegoś innego zrodla? Pozdrawiam

Odpowiedz

11. quzo
-1

2010-04-30 15:21:52

nie dziwię się operatorom że nie podpisali umów , bo niby po co skoro prawie nikt by z tego nie korzystał

Odpowiedz

10. Muzzy
-1

2010-04-30 13:50:06

@8 można by polemizować... jeżeli wybierasz się pociągiem w podróż to ten meczyk przez sieć Play obejrzysz też tylko na peronie w krakowie... no jeszcze na kilku stacjach, ale po drodze to zostają tylko smsy od kumpli z wynikiem.

Odpowiedz

9. ~Janek
-1

2010-04-30 13:40:19

I co z tego... nawet jeśli masz telefon z tunerem DVB-H, to wcale nie znaczy, że możesz z niej korzystać. Np. na N77 polskie DVB-H nie chodzi, a wystarczy wziąć ten telefon do Austrii i wszystko śmiga aż miło.

Odpowiedz

8. Hiroshima
-1

2010-04-30 10:01:49

DVB-H to przeżytek zanim jeszcze wszedł na rynek. Transmisja strumieniowa na życzenie i tyle.W Play mam 10GB za 45zł, taki meczyk pochłonie góra 100MB czyli 45gr, nikt nie ogląda takiej TV godzinami żeby płacić za to abo tylko jak jest np na wyjeździe czy w podróży (a w podróży na DVB-H napewno nie obejrzę, chyba że stojąc np na peronie w Krakowie itp). Jak opowi się opłaca dawać 10GB za 45zł to tym bardziej przy dedykowanych usługach do TV można zrobić ciekawą ofertę. Oczywiście nadajniki to obciąży ale więcej niż kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy Polaków nie będzie z TV korzystać w jednym momencie.

Odpowiedz

7. WitekT
1

2010-04-30 09:56:05

martinezowiec: poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz

6. mac
1

2010-04-30 08:55:28

prawda jest taka że operatorzy mający parę mld zł zysku nie chcą wydać kilku milionów na DVB-H bo mają ludzi w d... i wolą zyski zużyc na własne premie. Nie chcą też by ludzie mieli telewizję w komórce przez pośrednika jakim jest Info i czekają a może się uda przejąć częstotliwości i zrobić to samemu...Ale przyszłość DVB-H zapowiada się nieźle właśnie we Francji zaczyna się wdrażanie tej technologii więc tanich telefonów za chwilę będzie pełno. A operatorzy zapchają się Internetem więc nie będą chcieli tracić przepustowości na telewizję, którą prościej wyświetlić dzięki DVB-H. A ludzie nie naciskają na operatorów bo oglądają za darmo, jak Info zakoduje przekaz wtedy dopiero zaczną pytać operatorów dlaczego nie mogą oglądać.

Odpowiedz

5. piotrM
-1

2010-04-30 07:10:21

Świetne jest to, że urzędnik będzie oceniał ofertę biznesową:)

Odpowiedz

4. ~martinezowiec
1

2010-04-30 01:58:37

WitekT: powinno chyba być tak: przygotowuje nową ofertę hurtową skierowana do operatów komórkowych, ale JEJ nie zna

Odpowiedz

3. ~pisul
-1

2010-04-30 00:22:53

Idz do komisu teletorium.Tam za drobna oplata sciagaja simloki,przerabiaja auto na gaz jak jesz brokuły a nawet nakarmia dziecko piersia w opcji - sprzedawca miesiaca

Odpowiedz

2. ~.
1

2010-04-29 22:58:22

Znacie jakąś zagraniczną kartę prepaid która umożliwiłaby odpalenie tunera DVB-H w samsungu P-910?

Odpowiedz