DAJ CYNK

Inea zmigrowała ponad 20 tys. kart SIM do P4

28.11.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3803

Ważne 4

2

Co dziesiąty abonent wielkopolskiej Inei korzysta z oferowanych przez spółkę usług mobilnych. We współpracy z nowym partnerem - P4 - Inea upatruje szansy na dalsze rozwijanie projektu MVNO.

Co dziesiąty abonent wielkopolskiej Inei korzysta z oferowanych przez spółkę usług mobilnych. We współpracy z nowym partnerem - P4 - Inea upatruje szansy na dalsze rozwijanie projektu MVNO.

Z usług Inea na co dzień korzysta ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Od 2010 roku w swoim portfolio operator oferuje dostęp do usług mobilnych - Internetu i telefonii. Do dziś pozyskał 24 tys. abonentów usług mobilnych, którzy korzystają z 27 tys. usług mobilnych - w tym 22 tys. z Internetu oraz ok. 5 tys. z telefonii. Oznacza to, iż więcej niż co dziesiąty klient Inea zamawia w pakiecie usługi mobilne jako uzupełnienie usług świadczonych stacjonarnie.

Kilka miesięcy trwała migracja kart klientów Inei z Orange (we współpracy z MVNE Telogic) do P4. Wszyscy klienci pracują już teraz w sieci czwartego operatora. Zarówno oferta głosowa, jak i dedykowana do transmisji danych, obejmuje transfer danych w sieci własnej P4 oraz partnerów roamingowych w kraju.

To jest usługa na której zarabiamy, a marża jest całkiem znośna - powiedział Tomasz Zmyślny, dyrektor marketingu w Inei. Dodał jednak, że nie jest to jednak główna część bizesu firmy, a dla Inei ważna jest też bardzo wygoda klienta i kilka usług na jednej fakturze, co obniża wskaźnik odejść.

Współpraca jest obustronna. P4 dzierżawi część swojej sieci szkieletowej w zachodniej Polsce od Inei. Czwarty operator bardzo sobie tę współpracę ceni.

Zobacz: Inea zmigrowała ponad 20 tys. kart SIM do P4.

Źródło tekstu: Inea, wł

Tagi: Inea p4
Komentarze
Zaloguj się
19. ~Kuzyn1920
-2

2014-11-28 16:04:31

@18 masz racje. Już sie przenosze spowrotem do play.

Odpowiedz

18. ~
1

2014-11-28 16:01:58

@17co powiesz na Twoich popleczników co ciągle stękają na play/''a?ty stękasz, bo opinię wyraża się raz czy ewentualnie dwa razy, a ty piszesz to samo pod prawie każdym artykułem o play/''u.co do testów to też mogę sobie stanąć na granicy zasięgu, włączyć pobieranie i zrobić test i oczywiście wyjdzie mi prędkość o jakiej mówisz w każdej sieci. i jeszcze jedno: śląsk to nie cała Polska. wejdź na rfbenchmark.pl i zobacz jakie są wyniki testów w innych częściach Polski, więc nie wypowiadaj się za wszystkich. może na ślunsku Play źle działa, ale nad morzem czy w Poznaniu już lepiej. gdyby Play był taki zły to po tych 8 latach działania mieliby klientów tylu ilu w jakimkolwiek MVNO. skoro ludzie przedłużają umowy to znaczy, że im się podoba.

Odpowiedz

17. ~Kuzyn1920
-2

2014-11-28 15:48:01

@16 Stękanie a wyrażanie opini ( pozytywnej-negatywnej ) to wielka róznica. Tutaj stwierdzam fakt. Widze zę Ciebie coś boli? Na upartego moge stworzyć profil na fb i pokazywać z lokalizacją na śląsku prędkość internetu P4. Wtedy powiesz że stękam? Co powiesz na Twoich popleczników co ciągle w każdym temacie wrzucają info zę PLK ma lejki?

Odpowiedz

16. ~
2

2014-11-28 15:30:40

@15Ja w odróżnieniu od ciebie nie stękam w komentarzach i nie przejmuje sie problemi innych.

Odpowiedz

14. ~
2

2014-11-28 15:10:46

@13polecam maść na ból D.

Odpowiedz

13. ~Kuzyn1920
-4

2014-11-28 14:44:05

Jak dla mnie niech wezmą wszystkie MNVO. Sieć już bardziej sie nie zapcha i tak mają mega dużo Prepaidów. To ze połączenia zdrywa albo ze net w fonie chodzi : PING 217ms D 0.02Mbps U 0.01Mbps to żadna nowość. Tak było jest i będzie. Białych plam nikt nie zaleje, a Roaming krajowy ma dno. Do którego często sięgają zapchane nadajniki. Ludzie nie potrfią się przyznać do głupiego wyboru. Wolą mówić ze to wszędzie sie zdarza i ze to normalne, a wcale tak nie ma. P4 wchłonie wszystkie prepaidy i w zestawieniu poda jak to jego baza klientów wzrasta. ARPU nie pokażą wogóle. Dopiero wycena akcji ujawni rzeczywistą wartość zdarzenia. A kto czyta jak finansowo stoi jego operator? Ludzie patrzą na TV i widzą 7 na 10 przechodzi do play..... z czego 4 podpisuje nową umowe przy kombinacji SIM... Tutaj znów P4 pochwali sie jak szybko wzrasta ilosć klientów..... Modernizacji sieci nie ma i nie bedzie.... napewno w najbliższym czasie. IDZCIE TAM WSZYSCY ja sie ciesze.

Odpowiedz

12. ~Kuzyn1920
-4

2014-11-28 13:58:41

@PiotrM ... gdzieś w tym kraju jest Call Center P4... i mają swojego Koordynatora... Powiedział : "... piszcie ile wlezie, wszędzie! Macie pokazać konkurencji że z nami niema żartów. Każde złe słowo na P4 banujemy...." dlatego jak wchodzi nowy temat pokazujący konkurencyjnego opa w za dobrym świetle !!! beszty i minusy :] trolololooooo loo loo loooo...

Odpowiedz

11. ~Sk.
2

2014-11-28 13:55:32

Gdyby tak było Play traciłby klientów a nie zyskiwał. Mam w rodzinie mnóstwo numerów w Play i nie słyszę o takich wypadkach, ani sam ich nie doświadczam. Play obecnie działa podobnie jak W3.

Odpowiedz

2014-11-28 13:54:06

porządki, sprzątanie również dotyczą telefonu od wewnątrz, czasem proste zabiegi a pomagają w lepszym funkcjonowaniu telefonu, zajęta sieć nic nowego zdarza się we wszystkich sieciach komórkowych, jakość połączeń mogła być lepsza w play, mimo to można wytrzymać.

Odpowiedz

9. ~
-1

2014-11-28 13:51:18

Nie znam oferty Inea ale po takim komunikacie rozglądałbym się za innym operatorem. Wieczny roaming i komunikaty o nieodebranym połączeniu bądź zajętej sieci już przerabiałem i nie zamierzam więcej do tego wracać.

Odpowiedz

8. PiotrM
-1

2014-11-28 13:00:17

@7 dużo ciekawsze jest co innego. Mianowicie to, że w chwilę po napisaniu swoich komentarzy przez nr 1 i 2 dostali po 3 minusy. Świeży artykuł, ledwo co się pokazał a natychmiast jakakolwiek krytyka Play i od razu minusy i to 3. Tak jest pod każdym artykułem. Masz jakiś pomysł skąd to się bierze?

Odpowiedz

7. ~Adam
1

2014-11-28 12:38:22

WitamCiekawe że od razu wam nie działa Play macie stare komórki Play przechodzi tylko na 3.5g jest lepsza jakośćA że macie tylko ustawione 2g to dla tego przełącza na T mobile.Tak jest w Krakowie i okolicach do Zakopanego .Mam telefon na kartę od 2010r. Zawsze się dodzwoniłem wszędzie nawet w roamingu z Izraela góry Tabor co Orange zawodziło

Odpowiedz

6. ~ola
-1

2014-11-28 12:27:52

@3 masz UMTS900 i GSM900 razem... 4,2Mhz na 3G + pasmo ochronne + reszta na GSM, wtedy ten GSM jest chyba tylko po to aby przechwytywać własne karty i pchać je do DCS lub roamingu. Ponad 2 lata przy automacie (stacje w okolicy GSM/DCS/LTE/UMTS2100i900), play nie istniał na 2G. DCS jest za słaby - albo w całości poszedł na LTE, a GSM to porażka. Owszem w 3G to działa, ale i tak szczególnie wieczorem wywali do roamingu... Nie twierdzę iż konkurencja jest bez wad, ale stopień skutecznych połączeń jest na wiele wyższym poziomie...

Odpowiedz

5. ~z
1

2014-11-28 12:20:15

Inea rozwija się ostro w kablu oraz z powietrza,nie analizuje rynku jak orange (rok temu łazili zaciągali języka i tak się zakończyła inwestycja) a inea stawia a analiza będzie później moim zdaniem z cenami aby coś osiągnąć muszą sporo zejść z cennika ponieważ nikt nie weźmie drożyzny z cennika.

Odpowiedz