DAJ CYNK

Ile kosztuje wyprodukowanie iPhone'a 5

17.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6825

Ważne 0

0

TechInsight podjął się oszacowania kosztów produkcji najnowszego iPhone’a 5. Jaka jest różnica pomiędzy kosztem jego produkcji, a sprzedaży?

TechInsight podjął się oszacowania kosztów produkcji najnowszego iPhone’a 5. Jaka jest różnica pomiędzy kosztem jego produkcji, a sprzedaży?

Szerzej o premierze iPhone'a 5 pisaliśmy w tej wiadomości.

Nadroższym pojedynczym podzespołem, wykorzystanym do produkcji iPhone’a 5, jest procesor - jego koszt oszacowany został na 28 dolarów. Niewiele mniej, bo 25 dolarów, kosztuje moduł łączności LTE. Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się wyświetlacz, którego cena to 18 dolarów.

Pozostałe elementy wyszczególnione w zestawieniu to części nieelektroniczne (17 dolarów), aparat fotograficzny (10 dolarów), kość pamięci wewnętrznej 16 GB (9 dolarów), panel dotykowy z powierzchnią ochronną (7,50 dolarów), moduł Wi-Fi/Bluetooth/GPS, pamięć operacyjna oraz dodatkowe elementy (po 4 dolary).

Całkowity koszt elementów niezbędnych do stworzenia iPhone’a 5 oszacowany został przez TechInsight na 167,50 dolarów. Dla przypomnienia, ceny najtańszego iPhone’a 5 wraz z umową u operatora zaczynać się będą od 199 dolarów w USA, a na wolnym rynku w Europie Zachodniej - od 529 funtów lub 679 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: TechInsight, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. AS
0

2012-09-17 16:33:17

@12. Kopia i owszem. Dlatego Bill jest jednym z najbogatszych na świecie.

Odpowiedz

24. ~M.
0

2012-09-17 15:01:51

Dłuższa praca na baterii pewnie wynika z faktu użycia niższego procesu technologicznego w produkcji procesora i poprawienia konstrukcji... Poza tym nie wiadomo jaką pojemność ma tak naprawdę bateria, przy okazji projektowania iPada 3 Apple wykombinowało jak "upchnąć" większą pojemność w podobnym rozmiarze, może się równie dobrze okazać że bateria w nowym iP ma równie dobrze np. 2200 Mha.

Odpowiedz

23. ~PLANET
0

2012-09-17 13:51:58

xxx: o 1000 zl... ||| #11: bredz dalej. iP trzeba ladowac raczej codziennie, a prawdziwy problem zaczyna sie po utracie parametrow przez baterie.. I co wtedy? :) ||| Ja rowniez czekam na dokladniejsza pojemnosc baterii ;)

Odpowiedz

22. ~xxx
0

2012-09-17 12:37:31

19 - No zgadza. Koszt wzrasta o 100zl a cene wala o 700zl bo ludzie i tak zaplaca a przy tym beda szczesliwi :) Ta firma jest genialna :)

Odpowiedz

21. wtd
0

2012-09-17 12:31:34

@19: Bo mogą.

Odpowiedz

20. ~
0

2012-09-17 12:12:26

@15 a koszty firmy Apple?? 45000 pracownikow to za darmo pracuje?

Odpowiedz

19. ~xxx
1

2012-09-17 12:06:43

Fani appla placza, ze nikt nie liczy pozostalych kosztow, ale jak wytlumacza to, ze wersja z 64 gb to w produkcji roznica ok 100 zł a Apple kaze sobie placic 200 usd??

Odpowiedz

18. malsssh
0

2012-09-17 11:59:45

@16 raczej minimalizuje koszty :)

Odpowiedz

17. ~JNX
0

2012-09-17 11:51:09

napewno ceny podzespołów są dużo niższe, bo te zmieniają się w zależności ile się ich zamówi, i to jest oferta indywidualna i poufna dla Appla, te koszty są dużo niższe bo apple mógł spokojnie zakontaktować dziesiątki milionów poszczególnych komponentów

Odpowiedz

16. ~
0

2012-09-17 11:45:22

Koszt części w poprzednich iPhone były w granicach 180-190 USD a najnowszy w chwili premiery jedynie 167,5 USD :) tak się maksymalizuje zyski

Odpowiedz

15. Paranoia
0

2012-09-17 11:21:51

Wycena a potem nagle wzmianka o cenie u operatora na umowie... bez sens. w wycenie powinno się brać pod uwagę jedynie koszt telefonu na wolnym rynku, bo na umowie to ja mogę sobie kupić telefon za 10euro mimo, że sam telefon kosztuje 300euro. I w tedy mamy ładny pokaz kosztów: telefon za 167$ a kosztuje 600$ Apple nie musi martwić się o reklamę więc kosztów marketingu nie wliczamy, jedynie małe koszty typowe dla telefonów(licencje, transport itp). to wychodzi ok. 200-250$ więc Apple za każdy telefon dostaje prawie 350$... XD

Odpowiedz

14. ~qet
0

2012-09-17 10:10:23

Droga ta zabawka. Ale tak to już u nas jest.............

Odpowiedz

13. ~kuba
0

2012-09-17 10:03:37

a jaka jest cena baterii?

Odpowiedz

12. ~Obserwator
1

2012-09-17 09:58:10

A cena windowsa to pewnie cena czystej płyty

Odpowiedz

11. ~
0

2012-09-17 09:55:10

Swoją drogą pojemność bateri nie ma nic do rzeczy tak samo MPX w cyfrówkach. Dobrze zoptymalizowany system, to i bateria pociągnie. Android jest tylko dla tych uwiązanych pod ładowarką.

Odpowiedz