DAJ CYNK

Ile kosztuje wyprodukowanie BlackBerry Torch 9800

20.08.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

iSuppli oszacował koszt elementów niezbędnych do stworzenia najnowszego produktu kanadyjskiego RIM - BlackBerry Torch 9800.

iSuppli oszacował koszt elementów niezbędnych do stworzenia najnowszego produktu kanadyjskiego RIM - BlackBerry Torch 9800.

Według iSuppli, koszt poszczególnych części wykorzystanych do produkcji najnowszego urządzenia BlackBerry wynosi 171,05 dolarów. Dodatkowe 12 dolarów trzeba wydać, aby poszczególne elementy zostały ze sobą połączone.

Najdroższym elementem w najnowszym BlackBerry jest ekran wraz z modułem odpowiadającym za dotyk, który został wyceniony na 34,85 dolarów. Jego producent nie jest znany, jednak w przeszłości RIM zaopatrywał się w ten podzespół u Samsunga, Toshiby oraz Sharpa.

Na drugim miejscu znalazły się koszty pamięci wewnętrznej, których wartość wynosi 34,25 dolarów, a producentem jest Samsung. Trzecie miejsce zajęła obudowa oraz podzespoły mechaniczne i elektromechaniczne, wycenione na 23,35 dolarów.

Na kolejnych miejscach znalazł się procesor wraz z modułem łączności (15 dolarów, produkcji Marvella), moduł nadawczo-odbiorczy ze wzmacniaczem (13,90, Infineon Technology oraz Renesas Electronic), elektronika (12,40, STMicroelectronics) oraz moduły Bluetooth/WLAN/GPS (10,60, Texas Instruments).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się