DAJ CYNK

[AKTUALIZACJA] Zakaz wstępu na IEM dla publiczności! Decyzja wojewody wsparta obawą o koronawirusa

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4556

IEM logo

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował się zakazać udziału publiczności w nadchodzącym Intel Extreme Masters w Katowicach. Zeszłoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ponad 170 tys. osób z całego świata - w tym roku spodziewano się mniejszej widowni.

Zobacz: Cinkciarz pozwala płacić BLIKIEM w kolejnych aplikacjach

To niezwykle smutny dzień dla fanów rozgrywek e-sportowych w Polsce. Od dłuższego czasu spekulowano na temat możliwego odwołania imprezy z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa. W tonie zagrażającym imprezie wcześniej wypowiadał się sam Wojewoda, który tego wieczora podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w rozgrywkach. 

 

Do samego końca nie było wiadomo, jaki los czeka tegoroczny Intel Extreme Masters. Wcześniej urzędnicy oraz organizatorzy zarzekali się, że są w stanie obsłużyć nadciągającą falę gości z Polski i zagranicy. Jednak ostateczny głos należał do Wojewody, który zdecydował się zakazać udziału publiczności. 

W sieci ma pojawić się oficjalne oświadczenie Wojewody oraz organizatora. Gdy tylko się pojawi, zaktualizujemy tekst o ich treść.

Zobacz: IEM Katowice: Nie wejdziesz z gorączką

Oświadczenie organizatora IEM:

O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności. 

Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji. 

Prasa akredytowana na wydarzenie w dalszym ciągu będzie miała możliwość wykonywania swoich obowiązków na terenie IEM. Podjęta decyzja dotyczy tylko i wyłącznie odwiedzających, którzy uczestniczyliby w imprezie jako goście. Prasa będzie posiadała dostęp terenu wydarzenia oraz press roomu.

Źródło tekstu: Profil Wojewody Śląskiego (FB)

Przewiń w dół do następnego wpisu