DAJ CYNK

ICom Terra PAD 1050 - biznesowy tablet z Windows 7

16.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8525

Ważne 0

0

ICom, producent sprzętu IT, wprowadził do oferty tablet Terra PAD 1050 przeznaczony do zastosowań biznesowych i multimedialnych. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Windows 7 tablet ten jest w 100% kompatybilny z komputerami i notebookami klasy PC, z kolei modem 3G i funkcja multitouch podkreślają jego walory mobilne.

ICom, producent sprzętu IT, wprowadził do oferty tablet Terra PAD 1050 przeznaczony do zastosowań biznesowych i multimedialnych. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Windows 7 tablet ten jest w 100% kompatybilny z komputerami i notebookami klasy PC, z kolei modem 3G i funkcja multitouch podkreślają jego walory mobilne.



ICom Terra PAD 1050 pracuje w oparciu o procesor Intel Atom N455 1.66GHz i platformę z chipsetem Intel NM10 Express i kartą grafiki Intel GMA 3150. Dopełnieniem specyfikacji technicznej jest pamięć DDR3 2GB oraz bezgłośny i szybki dysk SSD o pojemności 30 GB. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej karty sieciowej Intel WiFi Link 1000, IEEE 802.11b/g/Draft-N oraz modemu 3G za pomocą tabletu połączenie się z siecią firmową lub Internetem jest możliwe z niemal każdego miejsca.

Obraz wyświetlany jest na 10-calowym ekranie dotykowym (z funkcją multitouch) o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i proporcjach 16:10. ICom Terra PAD 1050 jest wyposażony w kamerę internetową 1,3 megapiksela, złącza: 2x USB 2.0, 1x Mini VGA, mikrofon, 1x JACK 3,5 mm oraz czytnik kart microSDHC.

Wymiary urządzenia to 275 x 170 x 14,5 mm, a masa wynosi 0,86 kg wraz z baterią o pojemności 3200 mAh wystarczającą na 6 godzin ciągłej pracy bez zasilania przy średnim obciążeniu.

Tablet otrzymujemy z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows 7, pakietem Microsoft Office Starter 2010 oraz Microsoft Windows Live i Kaspersky Internet Security. Podstawową konfigurację Terra PAD 1050 z Windows 7 Home Premium można nabyć za 2299 zł, natomiast wersję z Windows 7 Professional i modemem UMTS za 2699 zł brutto.

ICom Terra PAD 1050 objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Źródło tekstu: ICom

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Faktorek
0

2011-09-29 18:09:42

Bez sensu sa tablety z windowsem 7. Windows 7 po roku uzywania zajmuje (przez rozrost winsxs) ponad 20GB. Przy 32GB SSD w takim tablecie zostaje 10GB na dane uzytkownika.

Odpowiedz

11. ~pilanin
0

2011-04-16 14:21:49

http://japan.elecdoll.com/wortmann-terra-pad-tablet-1050-intel/ I Wszystko w tym temacie; przeklejaja cos aby nie mozna bylo poznac, ze to niemiecki produkt?

Odpowiedz

10. ~Panter
0

2011-04-16 13:07:28

Ten sprzęcik to nasz produkcja :) http://biznes.onet.pl/wicepremier-pawlak-promuje-lubelski-tablet ,18490,4244312,1,prasa-detal

Odpowiedz

9. ~zawi
0

2011-03-16 21:19:05

@Darkeners, obejrzyj sobie jak pracuje tablet z Win 7 i iPad... http://www.youtube.com/watch?v=f2IuEH07xBg&feature=related A na dodatek tablet z windowsem ma USB i slot kart pamięci... :)

Odpowiedz

8. m2marek
0

2011-03-16 18:02:42

Najgorzej, że udało im się wentylator wcisnąć. Parę lat temu marzyłem o bezgłośnym komputerze, później laptopie, niedługo pożegnamy się z marzeniami o nieszumiących tabletach.

Odpowiedz

7. ~
1

2011-03-16 14:29:58

co za shit. A gdzie sprzęt na APU?

Odpowiedz

-2

2011-03-16 13:43:15

Właściwie to bawiłem się tabletami Toshiby, ale to jeszcze z rysikiem i w sumie to laptop z obracanym ekranem, oraz NoteStara ktory ma podobna specyfikacje (wielka bryła ; d)... i moge powiedzieć, że to nie tędy droga. Tablety z Windowsem, musza poczekać na Windows 8, 7 do tego się nie nadaje. Te zastosowania do ktorych Tablety celują nie potrzebują wielkiego, ociężałego systemu jakim jest Windows...

Odpowiedz

5. ~zawi
0

2011-03-16 13:13:32

@Darkeners. Piszesz: płynność działania pewnie zostawia wiele do życzenia, interface nie dostosowany do dotyku, słaba bateria. Mam pytanie do Ciebie. Bawiłeś się tym? Miałeś ten konkretny tablet w ręku czy Twoja opinia na temat ww. urządzenia pochodzi tylko i wyłącznie z tego co wyczytałeś w internecie? Uwielbiam "znawców" :)

Odpowiedz

-1

2011-03-16 12:54:47

Czy ja wiem, że taka cena niewygórowana... narzekacie na androida, ale... Dysk SSD 30 GB dla Windowsa 7 to nic... mi Sam Windows zajmuje teraz 9GB, a niektorych przypadkach może nawet 16... i co na nim zainstalujecie? Płynność dzialania pewnie też ma wiele do życzenia, a interface w żadnym wypadku nie jest dostosowany do ekranu dotykowego, powodzenia z klawiaturą dotykową. Jestem ciekaw jak długo byście wyrobili z taką zabawką... w dodatku te tablety w porównaniu do iPada czy Androidów mają jeszcze jedną wade, krótki czas pracy na baterii. W tej cenie, jak ktoś potrzebuje mobilności lepiej laptopa kupić, a nie tablet...

Odpowiedz

3. ~xxxx
1

2011-03-16 12:41:19

W końcu tablet na windowsie, a nie ten android i android. Skoro android jest taki dobry zainstalujcie na nim JAVA czy Silverlight

Odpowiedz

2. DeLirQa
1

2011-03-16 12:22:51

I to mi się podoba :) Niewygórowana cena, dobre parametry, może być komkurencją dla iPada, Galaxy Taba 10.1, Xoom, Flyera itp.

Odpowiedz

1. ~miqr
0

2011-03-16 12:10:29

z WiNDows 7 @tytuł :)

Odpowiedz