DAJ CYNK

Huawei w Dialogu

18.07.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1080

Ważne 0

0

Huawei - azjatycki dostawca sprzętu telekomunikacyjnego - podpisał pierwszy duży kontrakt w Polsce.

Huawei - azjatycki dostawca sprzętu telekomunikacyjnego - podpisał pierwszy duży kontrakt w Polsce.

Za 9,5 mln zł Huawei rozbuduje sieć transmisji danych Telefonii Dialog. To pierwszy znaczący kontrakt, jaki chiński dostawca rozwiązań dla telekomunikacji zawarł w Polsce. Chińczycy walczyli o niego ze znacznie większymi konkurentami, m.in. z Alcatelem i Siemensem.

Kontrakt z operatorem sieci telefonii stacjonarnej może być dla Huawei ważną referencją w kontekście toczących się przetargów w Netii i Polkomtelu. Pierwszy z telekomów wybiera dostawców do budowy ogólnopolskiej sieci UMTS. O kontrakt wart setki milionów euro Chińczycy rywalizują z Alcatelem, Ericssonem i Siemensem. Są w nim faworytem, z pewnością zaproponują atrakcyjne warunki finansowania tej inwestycji. To dla Netii może mieć kluczowe znaczenie.

Huawei dostarcza już infrastrukturę dla sieci GSM w bułgarskiej sieci komórkowej BTC, która kontrolowana jest przez fundusz Novator. Novator ma też być głównym inwestorem w Netia Mobile.

W Polkomtelu Huawei został zaproszony do złożenia oferty na dostawy sprzętu do sieci transmisji danych. Rywalizować tam będzie znów z Alcatelem i Siemensem oraz kilkoma innymi dostawcami. Zwycięzca przetargu podpisze 4-letnią umowę ramową z operatorem.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się