DAJ CYNK

Huawei pracuje nad siecią 6G. Sieci komórkowe są stale rozwijane

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11295

Sieć komórkowa jest stale rozwijana i tak jak technologia LTE była tylko przystankiem przed wprowadzeniem sieci 5G, tak sieć 5G będzie kolejnym przed startem sieci 6G. Huawei już pracuje nad stworzeniem sieci kolejnej generacji.

Huawei prowadzi badania nad siecią 6G w Ottawie w Kanadzie. W projekt zaangażowanych jest obecnie trzynaście uniwersytetów i ośrodków naukowych, które nie tylko zajmują się tworzeniem samej sieci, ale również szukają możliwości zastosowania jej w praktyce.

Zobacz: Huawei pracuje nad własną wersją Google Maps

Chiński gigant to nie jedyna firma, która powoli zaczyna pracę nad siecią kolejnej generacji. Podobne badania prowadzą już LG, Samsung, Nokia oraz Ericsson. Wszystko jest jednak w bardzo wczesnej fazie, bo samo upowszechnienie się sieci 5G zajmie kilka lat. Wstępnie mówi się, że 6G może zadebiutować w okolicy 2030 roku.

Zobacz: Niemiecki Vodafone rozbudowuje sieć 5G w Berlinie
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji chce dywersyfikacji dostawców urządzeń 5G
Zobacz: Przeciwnicy 5G rozpowszechniają fałszywki. Anna Streżyńska dementuje

Wybór stolicy Kanady na ośrodek badawczy to ciekawy krok ze strony Huaweia. Kanadyjski rząd ciągle nie zdecydował, czy pozwoli Chińczykom na udział w budowie krajowej sieci 5G. A jak łatwo jest się domyślić, naciski ze strony Stanów Zjednoczonych w tej sprawie są zapewne bardzo duże.

Zobacz: Donald Trump chce sieci 5G, a najlepiej od razu 6G!
Zobacz: Fiński Uniwersytet Oulu zaczyna prace nad siecią 6G. Tak wygląda przyszłość

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: thelogic; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu