DAJ CYNK

Huawei dogadał się z USA. Na razie w jednej sprawie, ale jednak

Isand

Wydarzenia

Huawei Meng Wanzhou kompromis z USA

Wreszcie pojawiła się pierwsza jaskółka znormalnienia stosunków między Huaweiem oraz USA. Doszło do porozumienia odnośnie Meng Wanzhou - wicedyrektor Huaweia i jednocześnie dyrektor finansowej.

Trzy lata temu Meng Wanzhou będąca dyrektor finansową Huaweia i jednocześnie córką założyciela firmy trafiła do aresztu domowego. Historia jest o tyle ciekawa, że wszystko wydarzyło się... na lotnisku w Kanadzie. Choć oczywiście na wniosek – a jakże inaczej – USA.

Co było rzekomym przewinieniem Meng? Handel z Iranem. Od tego czasu Chinka przebywała w areszcie domowym w swojej posiadłości w Vancouver. W tym czasie jej prawnicy wprost określali działanie Kanady i USA jako kolejny przejaw starcia z Chinami. Teraz jednak Meng i Huawei zawarli porozumienie z USA. Ma ono trwać cztery lata, podczas których Chinka zobowiąże się do przestrzegania postanowień i zapłaty kary.

Należy jednak wspomnieć, że te cztery lata obejmują już trzy lata spędzone w areszcie domowym, a więc Meng zostanie tylko rok stosowania się do niego.

Wicedyrektor Huaweia wreszcie mogła wrócić do domu i od razu z tego skorzystała. Kobieta już jest w Chinach. Państwo Środka pozwoliło wrócić do Kanady Michaelowi Spavorowi i Michaelowi Kovrigowi. Pierwszy z nich jest skazany za szpiegostwo, drugiego proces nie zdążył się zakończyć.

Zobacz: Huawei prezentuje smartfony Nova 9 i Nova 9 Pro
Zobacz: Nie tylko Huawei - TCL wydaje smartfon z EMUI 12

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: scmp, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu