DAJ CYNK

Huawei i Nokia Siemens Networks zbudują sieć dla NetWorks!

10.01.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4264

Ważne 0

0

Spółka NetWorks! podpisała z Huawei i Nokia Siemens Networks wartą 2 mld zł umowę na budowę wspólnej sieci T-Mobile i Orange - donosi Plus Biznesu.

Spółka NetWorks! podpisała z Huawei i Nokia Siemens Networks wartą 2 mld zł umowę na budowę wspólnej sieci T-Mobile i Orange - donosi Plus Biznesu.

Wartość trzyletniego kontraktu to około 2 mld zł - podzielone równo na obu dostawców. Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, jeszcze w połowie tego roku NetWorks! uruchomi część sieci.

NetWorks! to spółka, która powstała z inicjatywy PTC i Centertela. Będzie ona odpowiedzialna za współpracę w zakresie wzajemnego korzystania z infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Komercyjny start sieci planowany był na maj tego roku, wtedy NetWorks! zaoferować miał m.in. komercyjne usługi transmisji danych w technologii HSPA+ DC. Wygląda na to, że planowany termin może być dotrzymany.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
29. ~eng
0

2012-01-19 12:35:02

HSPA+DC działa (przynajmniej w Orange) już od ponad roku, zarówno na Huaweiu jak i NSNie, więc to żadna rewolucja, o czym Wy w ogóle piszecie? @22: nie będzie swapu cora, bo core jest i pozostaje niezależny dla każdego z operatorów tzn. Orange i T-Mobile, spółka Networks! nie ma i nie będzie miała nic wspólnego z corem. Dla klientów może się zmienić (na lepsze lub gorsze, indywidualnie) tylko zasięg, poza tym wszystko po staremu, dostępność usług zależy od PTC i PTK oddzielnie

Odpowiedz

28. ~
0

2012-01-12 15:15:40

ciekawe czy takie oszczędności wpłyną na obniżenie cen, chociaż biorac pod uwagę ceny w noworocznej wyprzedaży Orange to nie ma za bardzo z czego obniżać.

Odpowiedz

27. ~
0

2012-01-11 13:40:29

@22. Cale radio E/// idzie do piachu. Zostaje NSN i Huawei

Odpowiedz

26. ~żak
0

2012-01-11 11:38:09

Jakie to ma znaczenie czy sprzęt jest z tego czy innego kraju. Ważne aby był niezawodny. Czy wiecie np. ze w XIX wieku towary niemieckie wcale nie kojarzyły się z dobrą jakością? Ich naczelną zaletą była niska cena. Dopiero z czasem dobyły renomę wysokiej jakości.

Odpowiedz

25. ~Seb
0

2012-01-11 11:02:43

A który telekomunikacyjny szmelc nie jest Made in China. Mamy rok 2012.

Odpowiedz

24. ~Konstantyn
0

2012-01-11 10:01:58

Według mnie dobrze że dwie duże sieci połączą się by stworzyć coś dla innych i z pomocą dla siebie, zaoszczędzą trochę pieniędzy.

Odpowiedz

23. ~Sako
0

2012-01-11 08:53:18

~19 nie znam się akurat na infrastrukturze operatorów telefonicznych, ale firmy pokroju ZTE pokazują, że Chińczycy mogą na rynku telekomunikacyjnym sporo jeszcze zwojować :) Także pozostaje czekać na pierwsze wymierne korzysci dla klientów.

Odpowiedz

22. ~
0

2012-01-10 22:56:40

Z tym wieszaniem się na jednym maszcie to tak tylko ładnie w excelu wygląda. A w rzeczywistości okazuje się, że nawet stacje na tym samym dachu trudno połączyć. Jedna bowiem może budować zasięg, a drugi op na tym dachu doświetla mały obszar gdzie ma dużego klienta biznesowego. Obie stacje są w jednym miejscu, a likwidacja jakiejkolwiek zdegraduje odczucia klientów. Pomóc może MOCN i MORAN, ale zysku na lokalizacjach nie da się łatwo zrobić. Na wsiach natomiast problemem może być rozjazd azymutów systemów antenowych i rozwiązaniem w mojej ocenie jest wybór siatki jednego operatora na większym obszarze i zwiększenie pojemności jego sieci orając drugiego opa. To spowoduje jednak likwidację części dobrych lokalizacji. Jak im to wyjdzie zobaczymy za kilka miesięcy, a na większą skalę z pewnością dopiero w Q4 2012. Ktoś wie, czy w PTC będzie wyswapowany Ericsson i czy w ramach przetargu będzie też sieć swap core?

Odpowiedz

21. ~Tit0
0

2012-01-10 20:18:38

Tia - podpisali z Networks, jak networks niczego nie podpisuje tylko PTCiPTK :P I nie po polowie ale 80% dla Huaweia bo Nokia jeszcze nie gotowa na MORAN i MOCN ...

Odpowiedz

20. ~daniel
0

2012-01-10 19:38:52

@19 ja tam na zasięg w Orange nie narzekam. Jesteś w stanie przytoczyć jakąś poważną awarię odkąd stacje bazowe Centertela chodzą na modułach radiowych Huawei?

Odpowiedz

19. ~
0

2012-01-10 17:40:30

Podobno miała być jakość, a będzie jakoś. Chiński badziew znów górą, ale dzięki temu będzie można sobie sowite premie wypłacać, a klientów mamy w

Odpowiedz

18. ~
0

2012-01-10 16:15:33

16. Wlasnie, Play buduje na Huaweju.

Odpowiedz

17. ~Rawski
0

2012-01-10 15:51:42

15, dokładnie mam E353u-2 i nie narzekam. Jakby ktoś nie wiedział to Sierra Wireless 307 też jest Made in China.

Odpowiedz

16. ~
1

2012-01-10 15:42:31

@14. Na tym jak to nazwałeś szmelcu budują swoje sieci nawet najbogatsi operatorzy w najbogatszych krajach więc?

Odpowiedz

13. ~Ciekawski
0

2012-01-10 15:04:17

~10 kwotowo wygląda to nieźle 2mld zł to jest jest sporo tym bardziej, że chyba operatorzy dalej będą inwestować w swoją infrastrukturę (a nie tylko wspólną) :) wszystko wyjdzie w praktyce i jak wspomniałem wcześniej trzymam kciuki.

Odpowiedz