DAJ CYNK

Huawei będzie sprzedawał tylko telefony z zablokowanym bootloaderem

24.05.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4369

Ważne 5

0

Huawei kończy z dotychczasową polityką wspierania społeczności tworzącej własne nakładki na Androida. Od teraz chiński producent będzie sprzedawał wyłącznie telefony z zablokowanym bootloaderem.



Huawei kończy z dotychczasową polityką wspierania społeczności tworzącej własne nakładki na Androida. Od teraz chiński producent będzie sprzedawał wyłącznie telefony z zablokowanym bootloaderem.

Koniec z rootem, koniec z LineageOS i koniec z jakimkolwiek Custom ROM-em. To nowa polityka Huaweia. Wcześniej chiński producent wspierał tę częśc społeczności, która była zainteresowana podobnymi procesami i nawet prowadził specjalną stronę z poradami. Najpierw Huawei się z niej wycofał, a teraz całkowicie zrezygnował z poprzednich praktyk.

Wszystkie sprzedawane od dziś telefony będą miały bootloader niemożliwy do odblokowania. Odblokowanie bootloadera w dotychczas sprzedanych urządzeniach przestanie być wspierane za 60 dni.

Zobacz: Canalys: rynek smartfonów w Europie w 1Q2018
Zobacz: Huawei dołącza do programu Android Go

Źródło tekstu: Twitter, Android Authority, XDA Developers, wł

Tagi: huawei
Komentarze
Zaloguj się
20. ~P
0

2018-05-25 11:06:41

Przecież huaweie mają od dawna zablokowany bootloader, tylko można było tak samo jak w Xiaomi odblokować go na życzenie przy użyciu IMEI. Teraz pewnie nie będzie można i to ta zmiana a nie blokada bootloadera,bo to jest od dawna

Odpowiedz

19. ~Piła
2

2018-05-25 09:16:29

To blokuję Huaweia w planach zakupowych.

Odpowiedz

18. ~
-1

2018-05-25 09:14:11

słuszna politykę prowadzą chińscy towarzysze

Odpowiedz

17. wiemar
0

2018-05-25 07:58:24

kiedyś jedynym sposobem blokowania reklam był root. dziś są aplikacje które tego nie wymagają. ale jest jeszcze coś takiego jak viper4android. gdyby producenci dorzucali własne aplikacje do ustawień dźwięku, a tak produkują urządzenia bez wsparcia dla oprogramowania

Odpowiedz

16. vonski
1

2018-05-25 07:36:14

Czyli ostał sie tylko OnePlus i Pixele. Ewentualnie Xiaomi na żądanie... Bo Samsunga z ich knoxem też ciężko uznać za przyjaznego developerom....

Odpowiedz

15. Angemona
-1

2018-05-25 05:59:19

A ktoś w tych czasach jeszcze instaluje te alternatywne OS? Ja to robiłam kilka lat temu na S3 i żadna z tych alternatyw nie działała idealnie. Do blokady bootloadera dorzuciłabym jeszcze zakaz brandowania przez opów.

Odpowiedz

14. ~SPEC
0

2018-05-25 04:55:47

@3. Kolego to blokuje Jav/''e i Adobe F. oraz Emui. Ale nie usuwaj

Odpowiedz

13. ~mark
-2

2018-05-25 01:59:12

uwazam ,ze po prostu kombinują ze szpiegowaniem i chca sobie zapewnic stalosc szpiegowania i tyle.mam huawei i widze co sie dzieje w tel i jakie ilosci danych sa pobierane przez niewiadomo co i wysylane gdzies.mam tez smart sony i tam tego nie doswiadczam

Odpowiedz

12. TomecekGD
1

2018-05-25 00:44:45

Mogę ich zrozumieć ale to bardzo dziwna decyzja. Przecież mogli zablokować wszystkie bootloadery i umożliwić ich odblokowanie z jednoczesną utratą gwarancji, tak jak jest np. w Sony. Czemu tego nie zrobili?

Odpowiedz

11. dwaeuro
1

2018-05-25 00:20:48

Dlatego Sony ma swoich wiernych fanów

Odpowiedz

10. mp107
0

2018-05-24 23:55:00

@9 Może i jest dobry, ale zawsze lepiej mieć wolność wyboru niż jej brak.Szczególnie, gdy obecność możliwości odblokowania bootloadera w żaden sposób nie wpływa na "zwykłych" użytkowników danego modelu smartfona.

Odpowiedz

9. ~A
0

2018-05-24 22:45:38

Fabryczny soft jest idealny więc po co kombinować?

Odpowiedz

8. ~Misiek
2

2018-05-24 22:40:56

Pora zmienić markę telefonu. Najwyraźniej Huawei idzie tą samą drogą, co kiedyś HTC.

Odpowiedz

7. ~
1

2018-05-24 22:05:38

No, htc tez sie kiedys zablokowal, to i zainteresowanie spolecznosci sie skonczylo... na co im to?

Odpowiedz