DAJ CYNK

HTC Wildfire - Desire w wersji mini

17.05.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5931

Ważne 0

0

HTC Wildfire typowo internetowy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android 2.1 z nakładką HTC Sense. Młodszy i bardziej kompaktowy brat HTC Desire kusi pełną integracją systemu z popularnymi serwisami społecznościowymi.

HTC Wildfire typowo internetowy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android 2.1 z nakładką HTC Sense. Młodszy i bardziej kompaktowy brat HTC Desire kusi pełną integracją systemu z popularnymi serwisami społecznościowymi.

Każdy kontakt znajdujący się w książce adresowej HTC Wildfire zawiera historię komunikacji z daną osobą, w tym daty rozmów, najnowsze wiadomości tekstowe, e-maile i wpisy serwisów społecznościowych. Gdy zadzwoni osoba znajoma, telefon wyświetli jego zdjęcie umieszczone na Facebooku wraz ze statusem i informacją nt. zbliżających się urodzin.

Telefon ma pojemnościowy ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli). Urządzenie oferuje łączność 3G, WiFi, aparat fotograficzny 5 Mpix, GPS, gniazdo kart microSDHC i rzadkość w przypadku telefonów z Androidem: radio FM z funkcją RDS.

HTC Wildfire będzie dostępny w Europie i Azji w trzecim kwartale 2010 roku, w cenie około 300 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HTC, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~pifffffko
0

2010-06-27 13:06:12

to brac czy nie tego wildfire? od desire rozni sie ekranem i w play w abonamencie 59zl kosztuje stowke. co byscie wybrali? starego i5700 ?

Odpowiedz

23. ~Chris
0

2010-06-11 19:24:41

@issa a w zasadzie, w jaki masz problem, żeby wgrać od E72 firmware PL wprost od Noki? Ja też mam E72 od Plusa, w pierwszym dniu zmieniłem kod, SU mi automagicznie zaktualizowało do najnowszej, normalnej wersji softu i po problemie. Nic się nie tnie, fonik chodzi jak złoto (jeszcze jeden HINT: nie używaj tej karty pamięci, którą daje Nokia - to jakiś odpad, bardzo wolny, nie pozwala nawet na nagrywanie video z pełną jakością! Podskoczyłem do MM i wymieniłem sobie kartę na 16GB i szybką). Co do E71. Wczoraj robiliśmy z kolegą, który ma E71 jeszcze porównanie head2head. Pierwsze co się rzuca w oczy - niestety E72 jest bardzo wyraźnie szybsza (czas startu jak i płynność pracy aplikacji - np. NaviExpert, OperaMini itd.) są po prostu zupełnie inne. Dalej, szybkość pracy połączeń sieciowych po 3.5G jest o wiele lepsza i to też widać bez dwóch zdań. Aparat nie jest zły. Generalnie nie rozumiem ludzi, którzy myślą, że jakikolwiek telefon może być dobrym aparatem cyfrowym - zapomnij! Przy tak małym obiektywie, nie ma szans. Od dobrych zdjęć, to ja mam Eosa 50-tkę. A aparat w telefonie to wiesz... nadaje się do "zanotowania" danych z plakatu czy np. do zrobienia szybkiej fotki na Blipa czy Facebooka. I tyle.

Odpowiedz

22. ~krzysztof
0

2010-05-27 13:29:04

Na co komu android z taką rozdzielczością ekranu?

Odpowiedz

21. ~T Mobile
0

2010-05-20 18:08:49

QVGA?

Odpowiedz

20. tymis
0

2010-05-18 11:25:51

Wyglada, ze nastepny w kolejce model to E5. Niestety, moze okazac sie, ze Nokia bardziej skupi sie na integracji telefonu z serwisami spolecznosciowymi co zapowiadala a co mnie kompletnie nie interesuje niz na dopracowaniu softu.

Odpowiedz

19. issa
0

2010-05-18 11:00:05

Mialem telefon z Plusa. Mial dodatkowy blad w postaci niemoznosci wyboru pasma sieci. Dziwne , bo mialem tez krotka przygode z Nokia e75 i nie doswiadczylem tam tego typu przypadlosci o ktorych pisalem wczesniej , liczylem na to , ze e72 bedzie godnym nastepca e71 , ale niestety to nieporozumienie , ktokolwiek przebiera nogami na zmiane e71 na e72 powinien sie albo wstrzymac albo poczekac na jakis inny nowy model. Do ulomnosci e72 mozna dodac jeszcze fatalne nagrywanie filmow w najwyzszej rozdzielczosci , nie mozna tego nawet nazwac nagrywaniem , bo obraz co kilka sekund zastygal na 2-3 sekundy , pozbawiajac nagrywanie jakiegokolwiek sensu.

Odpowiedz

18. tymis
0

2010-05-18 10:05:44

*issa: dzieki, po raz kolejny potwierdza sie, ze wczesna wesja softu (jakby nie mozna tego dopracowac) i brandowany telefon (czyzby od Orange) to pewne problemy. No, chyba, ze to nowy standard Nokii. Pozostaje kwestia czy to w koncu poprawili czy nie. Moze ktos inny na to odpowie...

Odpowiedz

17. issa
0

2010-05-18 01:34:02

Nokia daje najpierw*

Odpowiedz

16. issa
0

2010-05-18 01:32:16

tymis , dlugo sie zastanawialem nad kupnem e72 zastanawiajac sie na ile nowego wniesie ona do posiadanych e63 i e61i. W koncu sprzedalem e61i i wzialem e72. Telefon robi doskonale wrazenie , poza bardzo niepewnymi , dajacymi bardzo niemile wrazenie mocnego zuzycia i zbytniej miekkosci klawiszami funkcyjnymi i klawiszem potwierdzenia , nie wzbudzaja one w zaden sposob zaufania. Aparat 5mpx wnosi tyle do 3.2 znanego z e71 co nic , tym aspektem telefonu wogole nie ma co sobie glowy zawracac. System chodzi a przynajmniej chodzil wolniej (widoczne chocby na przelaczaniu wielozadaniowosci) niz FP1 na e71. Koszmarny pomysl z brakiem mozliwosci wyboru mms , jest tylko sms konwertowany do mms , ale na te dziwna przypadlosc cierpi tez Android. No i rzecz najwazniejsza - smartfon dedykowany do tworzenia wszelakich wiadomosci ma tnacy sie , znaczy gubiacy litery edytor sms czy email. Jest to wada dyskwalifikujaca ten telefon. System cial sie takze przy przewijaniu kontaktow , przewijaniu w OperzeMini. Byc moze najnowsza wersja software usunela ten problem , ale mimo iz oficjalnie sie pojawila , nie moglem zmienic bo z niezrozumialych dla mnie przyczyn Nokia daje update dla klientow ktorzy kupili telefon z pominieciem operatora , jakby ci kupujacy go od operatora byli klientami drugiej kategorii. Tego bylo za wiele , nawet jak na dosyc przystepna cene tego modelu. Nie ma sie co ludzic , ze e71 mimo swojego nienajmlodszego wieku czyms istotnym ustepuje "nowej" e72. Na zakonczenie dodam , ze PC Suite , nawet najnowszy zle wykrywal ten telefon i byly duze problemy z konfiguracja polaczenia internetowego. Po sprzedazy e72 szybko kupilem absolutna nowke e71 od sprzedawcy ktory dostal ja na wymiane w Erze i odczulem niewyslowiona ulge. e72 to jakis zly sen i zdania nie zmienie.

Odpowiedz

15. tymis
0

2010-05-18 00:20:09

*issa: mógłbyś szerzej napisać o Twoich problemach z E72 i rozwinąć kwestię niedopracowania FP2 w tym modelu? Akurat to mnie interesuje...

Odpowiedz

14. issa
0

2010-05-17 23:05:37

Matteo , czytalem , ze Desire cieszy sie generalnie doskonala opinia , jego ekran i wirtualna klawiatura jest ponoc fantastyczna , ale przyznaje , ze to co daje G1 ze swoja qwerty i na przyklad skrotami klawiaturowymi na Mini , G+U , G+X itp, winduje funkcjonalnosc tego typu telefonow z Androidem i prawdziwa qwerty na bardzo wysoki poziom.

Odpowiedz

13. issa
0

2010-05-17 23:02:34

Szalony , jak dla mnie Salsa to ideal. Musialem sie pomylic z tymi 3.2 calaowym ekranem bo na stronie ktorej podales jest 2.6 , ale sam Android jest miodzio a jesli Salsa bedzie miala 2.1 + Sense to juz niczego wiecej do szczescia nie trzeba wiecej a i o zaletach jednobrylowego , megawygodnego stylu Blackberry nikogo przekonywac nie trzeba. Mam G1 i jestem bardzo zadowolony , kupilem Nokie e72 i szybko sprzedalem przerazony niedopracowaniem FP2 na tym telefonie , to zgroza co dzieje sie z Nokia , wracajac szybko do starej , dobrej e71. Ale Nokia raczej teraz u mnie lezy sobie i czeka na lepsze chwile jako telefon dosc mocno rezerwowy. Wiem , ze dotykowce , nawet te z qwerty to nie jest moze naturalny rywal Blackberry , Sasmunga i600 czy wspomnianych e71/e72 , ale funkcjonalnie Androida i Symbiana zaczyna dzielic przepasc. Moze e5 cos zmieni , ale pod doswiadczeniach z 5800 z e72 nieszybko zostane betatesterem kolejnych bubli od Nokii. Nigdy bym nie przypuszczal , ze skoncze na jakims HTC ale Android wywrocil wszystko do gory nogami , nie liczy sie producent , liczy sie moc i potencjal systemu. Bardzo licze na Salse w Play i na 99% ja wezme , a ma sie pojawic w III kwartale. Ciekawy moze byc tez My-touch od HTC , pod ta nazwa ma byc sprzedawany Android z qwerty i pewnie sense w T-mobile , wiec moze i trafi do Ery , chetnie go wtedy kupie na aukcji jak i nowke G1 kiedys.

Odpowiedz

12. matteo
0

2010-05-17 20:29:19

Wg mnie trochę bez sensu ten Wildfire. Desire i tak jest całkiem mały a cofanie się z ekranem do 240x320 mija się z celem. Tak, ktoś może powiedzieć, że jest niepotrzebny, ale jeżeli dają 800x480 to po co brać gorszy? Ceny myślę będzie podobna, a za 2-3 miechy się zrówna. Issa: mi też bardzo brakuje QWERTY sprzętowej. I HD2 i Desire i 3GS - są ok, ale jednak do pełni szczęścia brakuje QWERTY.

Odpowiedz