DAJ CYNK

HTC Thunderbolt - pierwszy smatfon LTE

17.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

W Stanach Zjednoczonych można już kupić pierwszy smartfon LTE - HTC ThunderBolt. Model dostępny jest w ofercie operatora Verizon.

W Stanach Zjednoczonych można już kupić pierwszy smartfon LTE - HTC ThunderBolt. Model dostępny jest w ofercie operatora Verizon.

Smartfon jest praktycznie pierwszym dostępnym telefonem działającym w sieci LTE. Potrafi pobierać dane z prędkością do 12 Mb/s, a wysyłać do 5 Mb/s.
ThunderBolt, znany także jako HTC Incredible HD, ThunderBolt 4G, czy Droid ThunderBolt, ma 4,3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Posiada dwa aparaty cyfrowe - główny, 8-megapikselowy z podwójną lampą błyskową LED i funkcją autofokus, oraz przedni, 1,3-megapikselowy przeznaczony do wideokonferencji. Główna kamera pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości HD 720p.W środku urządzenia znajduje się procesor Snapdragon o częstotliwości taktowania 1 GHz i 768 MB RAM. Pamięć urządzenia, która wynosi 8GB, można rozszerzyć przy pomocy kart microSD o pojemności do 32 GB.

Thunderbolt działa na Andoroidzie 2.2 Froyo z nakładką HTC Sense.Za urządzenie trzeba zapłacić 250 dolarów przy jednoczesnym podpisaniu dwuletniego kontraktu z operatorem Verizon lub 600 dolarów bez umowy.

Źródło tekstu: HTC, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy