DAJ CYNK

HTC skupi się na Androidzie. Windows Phone idzie w odstawkę

13.08.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4778

Ważne 6

1

HTC ma obecnie poniżej 5% rynku Windows Phone 8. Po próbach odzyskania pozycji lidera tajwański producent dał za wygraną i postanowił mocniej skupić się na Androidzie.

HTC ma obecnie poniżej 5% rynku Windows Phone 8. Po próbach odzyskania pozycji lidera tajwański producent dał za wygraną i postanowił mocniej skupić się na Androidzie.

Aż 80% rynku Windows Phone 8 ma obecnie wyspecjalizowana w tej platformie Nokia. Ostatnie dwa modele HTC oparte na Windows Phone 8 nie wpłynęły znacząco na pozycję firmy w tym segmencie, pozostałe 15% zestawienia "domyka" Samsung.

Kondycja HTC słabnie. Firma zapowiedziała, że jej przychody w III kwartale mogą spaść o 30% w stosunku do II kwartału. Wartość akcji HTC spadła w ciągu ostatniego roku o 44%, do najniższego poziomu od 2005 roku.

W świetle tych danych tajwański koncern postanowił skupić się na tym, co od lat wychodzi mu najlepiej, czyli nad smartfonami z Androidem. Również jednak i tutaj HTC ma ostatnio pecha - firma wypadła niedawno z pierwszej piątki największych producentów.

Źródło tekstu: digitimes, wł

Tagi: htc
Komentarze
Zaloguj się
34. ~blag
0

2013-12-10 00:03:32

Należy wspomnieć że to HTC rozpoczął rynek Androida. Pewnie wiele osób nie pamięta ale pierwszym smartphonem z Androidem była Era G1, która była przykrywką od HTC Dream.Sam nawet posiadam ten telefon i po wielu kombinacjach z romami nadal się sprawdza. I jedyny powód dlaczego HTC nie jest popularne to właśnie marketing, prawie że nie ma jego reklam, co wychodzi na plus bo prawdopodobnie HTC zostanie niszową marką na zawsze. Ten G1 ma z 5 lat i nadal działa co lepiej działa dobrze, jedynym co mu się stało to pękła wierzchnia szybka nad ekranem od upadku z 4m.I nie tworzy to problemów przy korzystaniu z telefonu.

Odpowiedz

33. dwaeuro
1

2013-08-23 13:26:49

@26 - widziałeś, Ty dziecko kiedykolwiek SAABa? Kurde, trzeba być idiotą, żeby powiedzieć, że to nędzny Opel... Jest to firma, która jak żadna inna przyczyniła się do bezpieczeństwa w samochodach (projektowanie maski, słupków, patent pasów bezpieczeństwa, popularyzacja poduszek powietrznych, stacyjka bezkolizyjna z nogą kierowcy), komfortu (night panel, podgrzewane fotele) jak i szybkości (wystarczy jedno słowo: "TURBO").

Odpowiedz

32. WitekT
0

2013-08-19 20:39:28

Krytyk: siedzisz w środku HTC, że używasz tak stanowczych stwierdzeń jak "bullshit"?

Odpowiedz

31. ~Krytyk
0

2013-08-19 20:21:16

Jeden wielki bullshit i g...no prawda cała ta wiadomość. Proszę : http://wmpoweruser.com/htc-working-on-a-windows-phone-variant-of -its-flagship-device-htc-one/

Odpowiedz

30. mars28
0

2013-08-19 08:34:24

@27: Dokładnie identycznie zachowała się Nokia z modelem E55. Kupiłem bo fajna hybrydowa klawiaturka, a reszta /''bebechów/'' identyczna jak w E52. I co? E52 dostał mnóstwo aktualizacji, a do E55 chyba przez 1,5 roku nie było nic, a było w nim sporo /''bugów/'', m.in. z alarmem, jak przespałeś, nie zareagowałeś na pierwsze budzenie to telefon aktywował drzemkę, ale następny alarm, po np. 5 minutach, to było tylko miganie wyświetlacza. Kilka razy zaspałem do pracy, masakra jakaś. Dlatego rozstałem się 2 lata temu (po co najmniej 7 wspólnych latach) z Nokią, przesiadłem się na HTC (najpierw Desire Z, teraz HTC Evo 3D) i jak na razie nie żałuję. Trochę niepokoi mnie ostatnio obrany kierunek przez HTC - niewymienialna bateria i brak slotu na kartę SD, mam nadzieję, że nie zostanie już tak na dobre, bo nie lubię być ograniczany.

Odpowiedz

29. ~Frank
0

2013-08-14 20:40:42

Oj coś mi się wydaje że ktoś nigdy Saabem nie jeździł porównując go do Opla. Drogie samochody były, fakt. Ale oferowały zarówno bezpieczeństwo jak i wygodę. Samochody bardzo bezpieczne, szczególnie stare wersje. No ale jak widać, pewne osoby się znają lepiej :D

Odpowiedz

28. nickname
0

2013-08-14 14:34:35

@pacman piszesz o WP 7,5 a tym czasem mamy już WP 7,8 i WP 8 które wyeliminowało błędy o których piszesz. Szkoda że nie wytykasz błędów Androida 1,5

Odpowiedz

27. ~zdzich
0

2013-08-14 13:24:22

Jak tak dalej będą wszystko olewać jak do tej pory to niech kończą swą działalność i tyle. Wypuszczają nowe modele a o poprzednich zapominają. Kupiłem pierwszy tel. HTC Desire X i jestem strasznie zawiedziony z powodu postępowania firmy ze swoim wcale nie najstarszym przecież telefonem. Początek był super bo komóreczka była naprawdę extra. Wszystko rozpoczęło się po trzech miesiącach użytkowania. Firma postanowiła po prostu zepsuć to co sama produkuje i sprzedaje, aktualizując soft w tym naprawdę dobrym telefonie. Dodam że początkowo po aktualizacji, to zresztą chyba wszyscy urzytkownicy stwierdzili że komóreczka nie nadaje się do odtwarzania dźwięku. Tutaj nastąpiła szybka reakcja HTC i popraweczka się pojawiła. I to było wszystko jeżeli chodzi o ten smartfonik. W niedługim czasie pojawiło się wiele błędów w tym oprogramowaniu i do dzisiaj nic nie zrobiono i zapomniano bo nowe modele ijuż się pchają z linii produkcyjnej na półki sklepowe. Wszyscy użytkownicy tego telefonu znają zapewne problemy z tym związane bo opisują tu i tam różne przypadłości wieku "starczego" Desire X a firma milczy i reklamuje następny z tej półeczki świeżutki Desire 500. Gratulacje dla firmy. Powodzenia i ja już DZIĘKujĘ. Super sprzęcik będzie sami zobaczycie i pamiętajcie NIE aktualizujcie bo fonik do kosza pójdzie albo do serwisu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Odpowiedz

26. applefan_
-1

2013-08-14 12:48:53

@25 SAAB na wysokim poziomie??? Błagam... Toż to był nędzny przestarzały Opel ale za potrójną cenę, klienci nie są kretynami i tego nie kupowali.

Odpowiedz

25. ~Gumiś
0

2013-08-14 01:12:38

HTC ma faktycznie słabą reklamę. Trochę mi to przypomina historie samochodów Saab. Zrobione na wysokim poziomie, lecz nie sprzedawały się za dobrze. HTC dało ciała zarówno w dziedzinie marketingu jak i spełnienia oczekiwań klienta. U operatorów wciskany był 8S, promowany jako świetny telefon. HTC popełniło duży błąd dając 4GB pamięci, i zamiast teraz pomóc klientom wprowadzając czyszczenie folderu "Inne" (Nokia problem rozwiązała, więc się da), olewa sprawę i udostępnia aplikację która nic nie pomaga. Jako potencjalny klient kolejnego HTC rezygnuję i teraz zdecydowanie wybrał bym Nokie. Co więcej, opinia taka się coraz bardziej utrzymuje. Dlaczego? Bo HTC nie interesuje się użytkownikami 8S, których jest dużo w Polsce. Z Androidem teraz to samo się dzieje. Samsung oferuje szeroką gamę telefonów, LG choć nadal u wielu ma opinię (stare czasy) wadliwego zyskuje nowych klientów, Sony także sporo oferuje. A HTC? Stoi w miejscu. Nokia miała gorsze czasy, ale teraz faktycznie modele Lumia i Asha są ciekawą ofertą. Może go nie te czasy kiedy Nokia była uważana za czołowego producenta telefonów, ale jednak sporo mają w swojej ofercie. HTC za mało oferuje na tle konkurencji.

Odpowiedz

24. ~gimzik
0

2013-08-13 23:12:20

HTC za zaoszczędzoną kasę niech zajmie się marketingiem, bo to jest ich największą bolączką. Szajsung poszedł w ilość, bo już żygać się chce od kolejnych Galaxy i innych Attivów (skąd inąd te same modele różnią się jedynie systemem). Samsung ma teraz ok 50 różnych modeli, ale w tym grupy po 2-3 telefony nie róznią się od siebie specyfikacją bądź wyglądem. Ale już każdy z tej grupy pozycjonowany jest w innego klienta. Do tego wszechobecne ataki reklamami na prawie każdej stronie w necie. Kto widział reklamę HTC ręka do góry?! Nawet Huawei na elektrodzie się kiedyś reklamował...

Odpowiedz

23. ~Roman Barbarzyńca
1

2013-08-13 20:57:27

Posiadam HTC 8S i moje odczucia są podzielone. Wcześniej miałem SE, Nokie, i wiele innych telefonów, jedne droższe inne tańsze. Kiedyś telefony za wysoką cenę od sprawdzonych producentów oferowały na prawdę wiele. Były wytrzymałe i nie odstawały względem czasu. Teraz hm... technika za szybko gna do przodu i coraz mniej uwagi przywiązuję do telefonów... Android, za dużo bajerów, najtańsze telefony też teraz i wykonanie mają słabe i baterią wcale nie przekonują. HTC 8S miał coś co mnie do niego przekonało, prosty system. Zadzwoń, odbierz, nawigacje. Folder "inne" i olanie sprawy przez MS oraz HTC jednak zniechęciło mnie poważnie. Wiele osób miało HTC i chwaliło te telefony, niestety, ja się zawiodłem. Bądźmy szczerzy, telefon do tanich nie należał w 2012/2013. Za taką cenę można było nabyć średniej klasy androida, lub bardzo dobry telefon bez systemu... No cóż, i tak teraz rok, dwa i do wymiany, bo się psuje.

Odpowiedz

22. pacman
-1

2013-08-13 20:53:35

Ceną raczej nie walczą, w tej samej nie dają też więcej, z jednej strony przegrywają z Samsungiem, który ma setki modeli, z drugiej z LG czy ZTE, Huawei. Do tego ich wsparcie wcale nie jest lepsze niż konkurencji...do kogo mają pretensje ? No, ale to zawsze lepiej jak więcej firm produkuje telefony na dany system. @19 Nokia...jak wyrzuci Elopa ;) Nowe Nokie nie są złe, ale czasami też jakiś problem z głośnikiem, a to nie ma slotu na kartę, wymiennej baterii albo jest słaba. Ogólnie Lumie w zależności od modelu są niezłe, ale najważniejszy był okres ostatnich 4-5 lat, a ten Nokia trochę przespała. Najpierw za późno poprawiano Symbiana, potem się z niego wycofano, jednocześnie mając tylko mało udanego WP 7.5...A ludzie chcieli Nokii z Androidem albo czymś o podobnych możliwościach i nie chodzi tylko o ilość aplikacji, ale o ogólne podejście do systemu. http://windows-phone.pl/nokia-lumia-800-jako-zewnetrzny-dysk-twa rdy/ Żeby na głupim telefonie trzeba było się tak bawić ? Biedny Symbian, wyjmujesz telefon podłączasz do komputera i ...działa! :D WP ma swoje appki, ale ten kto wymyślił ten system w takiej wersji był masochistą czy idiotą ? Myśleli, że są Apple ? Symbian, MeeGo, nawet Windows Mobile pod wieloma względami były często bardziej funkcjonalne od WPorażki.

Odpowiedz

21. pacman
-1

2013-08-13 20:43:51

@15 Lipa...po prostu Micro$oft się nie przykłada, przecież właśnie HTC na Windows Mobile były ciekawe. Ale to czasy SPV czy Xperia X1 tj. HTC Kovsky. Co dobija HTC ? Popularność Androida wzrosła, ale oni nie rośli równie szybko w tym segmencie, LG np. skoczyło w górę. HTC wczęśniej łączyło sprzedaż pod własną marką i dla innych, trzeba by prześledzić dochody z 10 lat ile to produkty własne, a ile dla kogoś. HTC produkowała na Windows Mobile, a ten system był znacznie bardziej popularny niż Windows Porażka, sorry Windwos Phone. Przejście było bolesne bo z kilkunastu procent zaczynać od zera i do ilu doszli..raptem dzisiaj chyba niecałe 4%, to tak nawet trzy razy mniejszy udział, a to przekładając na telefony miliony sztuk. MS jak widać ma to głęboko w ...gdzieś, a inni mają problem. I ponownie czy TELEPOLIS ma dane ile jakich modeli sprzedało HTC ? Nokia takie podawała, który model był najpopularniejszy, który drugi, który dał największy zysk...Ile HTC zarabia na telefonie z Andkiem, a ile na tym z WP ? Ile płaci za licencje ? Tanie telefony, tzn. te z segmentu do powiedzmy Ace 2, Xperii U to tak mniej więcej - czy HTC sprzedaje się lepiej niż LG ? Czy w tej samej cenie oferuje to samo tzn. ten sam procesor, a różnią się jedynie wyglądem i nakładą ? Bo jeżeli LG czy inna firma zaoferuje coś więcej, a HTC liczy na swoją markę to ...sorry, ale widać po sprzedaży. Ludzie kojarzą, że HTC to telefony, ale część ich naprawdę w ogóle nie zna, może ludzie do 30 roku życia czy ci zainteresowani trochę telefonami, ale to nie jest Nokia w Polsce ;) Samsung to gigant od monitorów, przez telefony po lodówki, LG też ma całą gamę produktów, a jaka jest siła i ilość produktów HTC ? Ceną raczej nie walczą, w tej samej nie dają też więcej, z jednej strony przegrywają z Samsungiem, który ma setki modeli, z drugiej z LG czy ZTE, Huawei. Do tego ich wsparcie wcale nie jest lepsze niż konkure

Odpowiedz

20. ~cesarz
0

2013-08-13 20:38:02

Szkoda że w WP dominuje Nokia a HTC odchodzi od tego systemu. Brak wyboru odczójemy wszyscy, monopol to najgorsza żecz w każdym wypadku. Android i Apple to zbyt mało do wyboru.

Odpowiedz