DAJ CYNK

HTC ogłasza reorganizację działalności

13.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3029

Ważne 2

2

Firma HTC ogłosiła dziś program reorganizacji, który wprowadza ją na ścieżkę dynamicznego, rentownego wzrostu, przy jednoczesnym usprawnieniu modelu działalności.

Firma HTC ogłosiła dziś program reorganizacji, który wprowadza ją na ścieżkę dynamicznego, rentownego wzrostu, przy jednoczesnym usprawnieniu modelu działalności.

Program obejmuje ustanowienie nowych jednostek organizacyjnych, których zadaniem będzie doprowadzić do zyskownego rozwoju kluczowe dla firmy obszary, jakimi są smartfony premium, rzeczywistość wirtualna i powiązane z nimi produkty lifestylowe.

Reorganizacja ma również na celu optymalizację działań, a w efekcie zmniejszenie wydatków operacyjnych o 35%.

HTC jest inspirującą firmą, której motorem są innowacyjni ludzie. Koncern łączy unikalne doświadczenie w dziedzinie integrowania sprzętu i oprogramowania, zaawansowanych technologii oraz światowej klasy wzornictwa. Obecnie, kiedy wychodzimy z naszą działalnością poza branżę smartfonów, potrzebujemy elastycznej i dynamicznej organizacji, aby zapewnić sobie możliwość wykorzystania wszystkich ekscytujących okazji, które pojawiają się w przestrzeni życia z ciągłym dostępem do Internetu - mówi Cher Wang, prezes i dyrektor generalny HTC.

Zobacz: Wyniki HTC w 2Q2015
Zobacz: Wielkie cięcia w HTC

Źródło tekstu: HTC

Tagi: htc
Komentarze
Zaloguj się
10. ~mac
0

2015-08-14 22:30:48

Niestety ale kłania się kwestia wsparcia. Na tym popłynęli i wygląda na to, że niczego się nie nauczyli. Szkoda, bo robią fajne telefony.

Odpowiedz

9. ~qaz
0

2015-08-14 18:53:58

Niech zrobią coś na miarę HTC Wizard, Kaiser, Tornado, Blue Angel czy Athena. Wiem, że z androidem to się nie da, ale trzymam za was kciuki HTC...

Odpowiedz

8. ~
0

2015-08-14 14:13:59

HTC niech zrobi jednego flagowca premium np następca M9 z poprawionym designem, usuniętymi czarnymi paskami, Snapdragonem 820, normalnym aparatem i średniaka premium, przestanie się ośmieszać reklamami w nakładce Sense, zapewni długie wsparcie aktualizacjami.W tanie urządzenia nie mają po co się pchać, tam dominuje Xiaomi, Huawei, Motorola i Samsung ze swoimi Trendami.Nie lubię Apple/''a, ale jedyne co mi się u nich podoba to niewielka ilość dopracowanych urządzeń i długie wsparcie.#6Dla większości klientów niestety liczą się cyferki i wygląd, a nie bateria. Większość niby narzeka na krótki czas pracy, ale przecież są smartfony z wielkimi bateriami i co ? ludzie masowo je kupują ? np Motorola Droid Turbo dostepna tylko w Verizonie. Chińczycy smartfona bez dwóch slotów SIM i slotu microSD nie chcą, w Europie dual simy to nisza.

Odpowiedz

0

2015-08-14 10:50:11

Nic się już nie da zrobić. Nawet produkcja smartfona który trzyma tydzień ich nie uratuje. Każdy jest teraz w zasięgu ładowania non stop - auto, biuro, dom, przenośnie akumulatorki itd. Własny system, regularne aktualizacje przez wiele lat, potężna baza aplikacji - to są rzeczy które sprzedają teraz urządzenia. Nikt oprócz Apple tego nie ma, reszta walczy o życie Androidem na minusie lub głodowych marżach.

Odpowiedz

6. ~
0

2015-08-14 08:19:52

Niech zrobią smarta, który na jednym ładowaniu wytrzyma tydzień. Klienci sami się znajdą.

Odpowiedz

5. ~Svr
0

2015-08-13 20:37:27

HTC w latech świetności było kojarzone z produktem premium a dzisiaj nie tak łatwo przebić topowe produkty samsunga czy Chińczyków - rynek jest nasycony urządzeniami o parametrach znacznie przekraczających zwykłego zjadacza chleba wiec HTC nie ma już tak łatwo. W dalszym ciągu uważam ze ich wzornictwo jest na bardzo dobrym poziomie. W mojej ocenie nie mają obecnie półki średniej tylko wysoką i niska może i z dużym ekranem ale z niską rozdzielczością i małą ilością ram.

Odpowiedz

4. progosu
0

2015-08-13 20:19:56

Niech zaczną robić dobre telefony za dobrą cenę. Myślą, że jak zwolnią pracowników to nagle ludzie będą kupować więcej?

Odpowiedz

3. ~Mem
1

2015-08-13 19:43:13

Uwielbiam taki bełkot ;)

Odpowiedz

2. ~Punk
1

2015-08-13 19:35:48

Niech zaczną robić kompaktowe wersje swoich flagowców to i kupcy się znajdą, np takie Sony to zrozumiało i chyba Z3 Compact sprzedaje się lepiej niż zwykła Z3, a nie mówiąc już o Z3+.Poza tym brakuje im średniej i niskiej półki cenowej opartej o Snapdragon 410 czy jaki tani MediaTek.

Odpowiedz

1. ~Centurion
1

2015-08-13 19:34:32

"wprowadza ją"?? Raczej "wprowadzi ją", oczywiście pod warunkiem, że reorganizacja się uda, a tego nie byłbym taki pewny. Widziałem już całą masę tego typu planów, zapewnień, przechwałek i marketingowego bełkotu, ale nieczęsto się to ziszczało, zaś wiele firm je formułujących już nie istnieje.Rzecz jasna HTC tego nie życzę, ale nie przemawia do mnie tego typu bełkot, wolę konkretne dane i wyniki.

Odpowiedz