DAJ CYNK

HTC: mniej modeli, ale bardziej przełomowych

26.01.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3775

Ważne 0

0

W 2012 roku HTC planuje skupić się na mniejszej ilości modeli, czyniąc je doskonalszymi pod względem sprzętu i oprogramowania. W zeszłym roku firma próbowała zrobić zbyt wiele - skomentował Phil Roberson, szef HTC w Wielkiej Brytanii.

W 2012 roku HTC planuje skupić się na mniejszej ilości modeli, czyniąc je doskonalszymi pod względem sprzętu i oprogramowania. W zeszłym roku firma próbowała zrobić zbyt wiele - skomentował Phil Roberson, szef HTC w Wielkiej Brytanii.

Aktualizacje topowych konstrukcji co trzy miesiące staną się wreszcie przeszłością - komentuje Chris Ziegler z The Verge. Szybkiego postępu technologicznego nie da się zatrzymać, ale klienci mogą się poczuć oszukani gdy po 2-4 miesiącach producent nagle zaczyna się zachwycać swoim nowym hitem.

Zjawisko to dotyczy jednak nie tylko HTC, podobnie działają Samsung czy Motorola. Ta ostatnia już zapowiedziała na CES zmniejszenie liczby nowych modeli, teraz na ten sam krok decyduje się HTC.

Najbardziej radykalnie do zagadnienia podchodzi Apple, pokazując co roku nie więcej niż jeden nowy smartfon. Klientom dużo łatwiej jest przy takim scenariuszu wpaść w odpowiedni rytm i dokładnie wiedzieć czego chcą gdy zakończy się ich umowa. Ten nowszy telefon będzie miał mnóstwo nowych funkcji i nie zestarzeje się przez rok. A nawet po roku dostanie część funkcji od nowszego urządzenia dzięki aktualizacji oprogramowania.

Źródło tekstu: techcunch, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2012-01-28 13:56:53

Ładowarka nawet zwalona? He, he.. Nieźle!

Odpowiedz

17. ~seven77
0

2012-01-28 13:38:41

Ja już się więcej na ten koszmarnie drogi i zarazem tandetny syf nie nabiorę. Kupiłem htc hd2, wydałem masę pieniędzy i gdyby nie xda-dev to bym go przez okno wywalił. Tak koszmarnie niedopracowanego oprogramowania to nawet microsoft nie robi. Nawet vista lepiej działa na słabym kompie niż to co htc wepchnęło do koszmarnie drogiego hd2. Do tego zestaw słuchawkowy od chińczyków za 0,3euro i beznadziejnie pomyślana ładowarka.

Odpowiedz

16. ~Marcin
0

2012-01-27 14:00:25

Brawo.Tak powinni robic a nie co trzy miesiące wprowadzać ten sam telefon z jedna funcja więcej i nna obudową pod nowa nazwą

Odpowiedz

15. ~ja
0

2012-01-27 13:06:28

@14 o naiwności, a kto gwarantuje, że nowszy jest bezpieczniejszy? Google i jego mocodawcy? Kiedyś jeszcze ściemniali, że to dla dobra klienta i poprawy dla niego zlokalizowanych usług muszą o nim tyle (wszystko) wiedzieć, dziś gdy już im udowodniono, że zbierają dużo za dużo i połowy z tego nie potrafią uzasadnić niby jak to ma wpływać na poprawę usług przestali się odzywać. Robią co chcą. I najwyżej można nie kupić i tylko pytanie co wtedy zostaje?

Odpowiedz

14. ~code
0

2012-01-27 12:46:01

@13 nowoczesność a aktualizacje bezpieczeństwa to co innego. soft ma dziury i po wykryciu tych dziur należy się aktualizacja, a nie zmuszaniu użytkownika do kupna nowej słuchawki.

Odpowiedz

13. ~ja
-1

2012-01-27 11:26:25

@11 to tak jak zgodnie z obecną modą wszyscy zakładają światła do jazdy dziennej do 10-cio letniego golfa i co? I nic. Dalej jest to 10-cio letni szrot po Helmucie. A Ty świetnie wiesz, że tu jest większy postęp. Rozumiem, że wywaliłeś kasę na nowoczesny telefon ale nowoczesny dwa lata temu. Nie ma się co rozczulać. Chcesz lepiej to wyłóż na nowy bo w starym to już jest to wszystko o czym piszesz. Prędkość na maksa - jak na jego możliwości i wyposażenie. Szybciej nie będzie, przynajmniej nie zauważalnie szybciej.

Odpowiedz

12. ~?
-1

2012-01-27 10:00:05

I o to chodzi. Żeby nie było jak z Nokia która wypuszcza co tydzień syfa o którym za tydzień nikt nie pamięta więcej wyda na jego projekt i produkcję niż na nim zarobi i jeszcze znudzi klientów obniżeniem rangi zwrotu nowa premiera Nokii. Bo gdyby co tydzień puszczali E7 lub e6 to ok ale syfy natury nokia 500 lub c-03 to porażka.

Odpowiedz

11. thonka
1

2012-01-27 07:21:53

@10 android z zalozenia mial byc aktualizowalny i bezplatny od strony uzytkownika wiec argument o platnych nowych wersjach nietrafiony. w ogole rozpatrywanie windowsa w opozycji do linuksa, ktorego wiekszosc dystrybucji jest darmowa, jest nie na miejscu... a aktualizacje, a i owszem byly darmowe. sam pamietam jak jeszcze w dobie wolnych lacz zamawialem na stronie MS plyte z service packiem do win xp. po za tym na komputerze moge miec system jaki dusza zapragnie i mozesz powiedziec "p**le nie place", w telefonie w wiekszosci przypadkow jestes zdany na jeden system i dobra wole producenta czy udzieli twojemu modelowi blogoslawienstwa czy tez nie...

Odpowiedz

10. Rogi
0

2012-01-27 07:06:21

@9 A to aktualizacje do XP i 7 wyszły za darmo? Większość nie-piratów musiała zapłacić czy to za sam system czy za kompa z nim.

Odpowiedz

9. thonka
0

2012-01-27 06:16:17

@7 przede wszystkim poprawe predkosci dzialania oraz bezpieczenstwa. idac Twoim tokiem rozumowania dzisiaj siedzialbys na windowsie 3.11. jezeli dla Ciebie desire jest trupem to rzeczywiscie masz ciekawe podejscie, bo telefon ten zostal zapowiedziany w lutym 2010 i wydany zostal w kwietniu 2010, o desire s nie wspominajac... no ale dla Ciebie pewnie liczy sie to co dla HTC - wyciagniecie od uzytkownikow kasy, a tego nie da sie zrobic bez porzucania co bardziej znaczacych modeli.

Odpowiedz

8. ~anoyn
-1

2012-01-27 00:23:19

Mi tam HTC ostatnio nie podchodzą za bardzo. Już lepiej wykazuje się SE Live with Walkman. Bije rówiesnicze HTC bynajmniej ze względu na optykę aparatu foto. Póki co ten model dostepny tylko w T-Mobile MIX

Odpowiedz

7. ~ja
-3

2012-01-26 23:49:43

@6 ale czego chcesz od aktualizacji? tel przyspieszy znacznie tak ze 3 razy, bateria zamiast 1 tak z 5 dni, pikseli Ci przybędzie w aparacie? Nie ma co reanimować trupa bo reszta to nic nie wnoszące drobne poprawki. Trzeba kupić nowy.

Odpowiedz