DAJ CYNK

HTC ChaCha i Salsa z szybkim dostępem do Facebooka

15.02.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Kolejny efekt "facebookomanii" - smartfony HTC ChaCha i HTC Salsa, zawierają aktywny przycisk Facebook, służący do szybkiego dostępu do funkcji najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego.

Kolejny efekt "facebookomanii" - smartfony HTC ChaCha i HTC Salsa, zawierają aktywny przycisk Facebook, służący do szybkiego dostępu do funkcji najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego.

HTC zawsze rozumiało, że różni ludzie potrzebują odmiennych rozwiązań, a telefony HTC ChaCha i HTC Salsa oferują nowy sposób obsługi Facebooka na urządzeniach mobilnych. Facebook, posiadając ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na świecie, stał się synonimem serwisu społecznościowego, więc postanowiliśmy stworzyć zaawansowane telefony społecznościowe dla masowego odbiorcy - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation.

Przycisk "Facebook" oferuje kontekstową funkcjonalność, dając znać delikatnym światłem zawsze, gdy istnieje możliwość dzielenia się multimediami lub wpisami na Facebooku. Pojedyncze wciśnięcie przycisku pozwala uaktualnić status, wysłać zdjęcie, podzielić się artykułem, ulubioną piosenką, podać swoją lokalizację, itp.

Można na przykład zrobić zdjęcie znajomym i przesłać na Facebooka jednym naciśnięciem przycisku. Wciśnięcie przycisku podczas słuchania piosenki poinformuje przyjaciół o tym, czego słuchamy. Piosenka zostanie automatycznie zidentyfikowana i podana na portalu. Nowe urządzenia wykorzystują najnowszą wersję systemu Android 2.3.3 i nową wersję HTC Sense. W czasie rozmowy telefonicznej ekran wyświetla najnowszy status, zdjęcie i zbliżającą się datę urodzin rozmówcy. Te same informacje zostaną wyświetlone, gdy zadzwoni osoba będąca znajomym z Facebooka. Można wykorzystywać istniejące w telefonie informacje kontaktowe do połączeń ze znajomymi z Facebooka lub zmienić wygląd ekranu głównego za pomocą jednego z facebookowych widżetów.

HTC ChaCha został zaprojektowany do komunikacji w serwisach społecznościowych, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Fizyczna klawiatura QWERTY i ułożony panoramicznie ekran ułatwiają czytanie i pisanie. Aparat 5 Mpix z funkcją autofokus i podwójną lampą błyskową LED, wraz z dodatkową przednią kamerą o rozdzielczości VGA, umożliwiają utrwalenie ważnych momentów w jakości HD lub prowadzenie komfortowych wideorozmów. ChaCha umożliwia korzystanie z Internetu na dotykowym ekranie o przekątnej 2,6 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli.

HTC Salsa charakteryzuje się tym samym poziomem integracji z Facebookiem co HTC ChaCha, zapewniając szybkość oraz funkcjonalność porównywalną z innymi smartfonami. Telefon umożliwia robienie zdjęć lub rejestrację wideo za pośrednictwem kamery wideo o rozdzielczości 5 Mpix i dzielenie się nimi ze znajomymi na dotykowym ekranie o przekątnej 3,4 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Przesłanie zdjęć na Facebooka odbywa się za jednym naciśnięciem klawisza "Facebook". Przednia kamera VGA umożliwia prowadzenie wideorozmów wysokiej jakości.

HTC ChaCha i HTC Salsa będą szeroko dostępne dla klientów w Europie i Azji w drugim kwartale 2011 roku. W USA HTC planuje wprowadzenie telefonów na rynek w sieci AT&T pod koniec roku.

Źródło tekstu: HTC

Komentarze
Zaloguj się