DAJ CYNK

HSPA+ w P4 i szybszy Play Online

15.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8424

Ważne 0

0

W III kwartale P4 uruchomi standard HSPA+ 42 Mb/s w swojej sieci 3G. Wraz z tym powinna podskoczyć prędkość w usłudze Play Online, teraz wynosząc a 1 Mb/s.

W III kwartale P4 uruchomi standard HSPA+ 42 Mb/s w swojej sieci 3G. Wraz z tym powinna podskoczyć prędkość w usłudze Play Online, teraz wynosząc a 1 Mb/s.

Moglibyśmy powiedzieć, że będziemy pierwszym operatorem z komercyjnie uruchomionym HSPA+ 42 Mb/s w Polsce, ale nie o to chodzi - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

Wraz z uruchomieniem HSPA+ 42 Mb/s, klienci Play Online mogą liczyć na wzrost maksymalnej prędkości transferu. Bang-Jensen nie powiedział, że wzrośnie ona do poziomu, który będzie w stanie osiągnąć 90% użytkowników, ale nie powiedział dokładnie do jakiego. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że można oczekiwać wzrostu do 2-3 Mb/s.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
65. ~artur
0

2010-11-13 10:25:18

ja odbieram internet na desce klozetowej,działa tak samo dobrze jak Play online tylko funkcjonalność dużo większa!Nie ma się co oszukiwać play to *** za niską cenę.Tylko za to co oferują płacić się nie powinno!

Odpowiedz

64. Kuba_3
0

2010-09-20 14:32:39

Są jakieś informacje kiedy będzie to zapowiadane przyspieszenie? Miało być w III kwartale, do końca III kwartału zostało 10 dni, a informacji na ten temat nie ma.

Odpowiedz

63. ~
0

2010-09-15 11:16:21

Toż to 200kb/s mam na EDGE w Erze o każdej porze, o czym my tu mówimy panowie.

Odpowiedz

62. ~.
0

2010-09-15 11:08:29

Owszem 1Mb jest wystarczający, ale po wakacjach to najczęściej jest 100Kb/s :(

Odpowiedz

61. ~smoking
0

2010-09-06 11:29:48

nadal brak dalszych informacji na ten temat... Rzeczywiście 1Mb/s to dla mnie też jest wystarczający, ale jak ściągam jakiś plik bezpośrednio z serwera... Surfspeed inside jest na poziomie 150 - 200 kb/s, a ping w granicach 180 - 200 ms... TE parametry powinny być lepsze.... No cóż, pozostaje tylko czekać.... W moim regionie "coś" się dzieje z nadajnikami; mam nadzieję, że to właśnie ma iść w kierunku ulepszenia jakości :-D

Odpowiedz

60. ~n
0

2010-08-26 12:26:10

mi tam wisi o ile podwyższą prędkość, jak dla mnie 1mb starczy, ale mam nadzieję że na HSPA+ znacznie zmniejszy się ping

Odpowiedz

59. ~w łodzi bez zmian
0

2010-08-20 09:28:05

Może chwilami lepiej działa, ale to rezultat wakacji. Zero info od czasu tej wiadomości. Wie może ktoś czy prędkość będzie zwiększona też w play online na kartę?

Odpowiedz

58. ~xxx
0

2010-07-30 17:57:27

minęło 15 dni od podania wiadomości i nie mogę znaleźć żadnych nowych na ten temat informacji, czy ktoś coś wie o zmianach, postępach itd. ?

Odpowiedz

57. ~Plus user
0

2010-07-20 16:41:29

do 56. - 1. pytałem o ofertę komputera w Play, a nie w Orange. 2. HSDPA to nie HSPA, czyli nie działa HSUPA :( 3. Nie ma napędu :( 4. Pozostaje z matrycą 1024x600 (to mało jak nowy wypust). Natomiast in plus; 1. Windows7, 2.Dobra klwiatura i ładny design. Ale to nie zmienia faktu, że brak oferty w Play.

Odpowiedz

56. ~
0

2010-07-20 12:40:37

Jeśli chodzi o netbooki to w bussines everywhwere dostępny jest HP MINI 210 3G, a biorąc pod uwagę zasięg w technologii CDMA to wydaje mi się ,że ma tle konkurencyjnych ofert, Orange zdecydowanie przoduje.

Odpowiedz

55. ~Plus user
0

2010-07-19 13:14:20

...nie wspomnę, że mogliby wrzucić ofertę jakiegoś dobrego netbooka, z większym ekranem i DVD (w przy okazji wiecie, że NetBook to zastrzeżona nazwa Psion''a?) z modemem HSPA+, bo zyskaliby wtedy gwałtowną przewagę ofertową na konkurencją, a klienci by skorzystali, ale obawiam się, że marketing Play''a tak daleko nie wybiega :(

Odpowiedz

54. ~Plus user
0

2010-07-19 13:05:34

...bo taka zapowiadana oferta Play''a; czyli wzrost w granicach 2-3 Mb/s to chyba właśnie sugeruje, że technologię wprowadzą, natomiast ze względu na sprzęt (dostpne modemy w Play) tylko taki wyrost. Mam nadzieję, że Play nie uważa, że klienci są tak ograniczeni i nie pojmą o co chodzi? I mam też nadzieję, że oprócz jakiegoś modemu (np. E1820) wprowadzą też jakiś router z modemem HSPA+. Może ktoś ma jakieś informacje w tej kwestii?

Odpowiedz

53. ~Plus user
0

2010-07-19 12:54:33

Mi się kończy właśnie umowa na iPlus i mam dylemat, czy przedłużyć w Plusie i wziąć modem HSPA+ (E1820), czy czekać na ofertę Play''a? Bo nie mam pojęcia, jaki sprzęt będzie oferował do HSPA+ (paranoją oczywiście będzie oferowanie sprzętu, który nie wspiera technologii)? Nie mam pojęcia jakie oferty (cenowo/limitowe) będą, może ktoś coś wie (chociaż z przecieków wewnętrznych w Play)?

Odpowiedz

52. PLAY
0

2010-07-18 22:13:27

Jako że jetem prawowitym klientem tej że sieci, muszę z gorzkim żalem powiedzieć, że nie wierzę w takie rzeczy.Niech najpierw pokryją optymalnie luki w kraju.

Odpowiedz