DAJ CYNK

Hotspot zamiast modemu

18.10.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Firma Atcom uruchomiła na Ursynowie usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu w oparciu o sieć WiFi. Użytkownik nie ponosi opłaty instalacyjneji, abonamentowej, a rozliczany jest za ilość przesyłanych danych.

Firma Atcom uruchomiła na Ursynowie usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu. Sieć działa w oparciu o sieć WiFi w technologii 802.11b. Użytkownik rozliczany jest wyłącznie za ilość przesyłanych danych, a nie za czas połączenia. Prędkość wynosi 250kb/s dla każdego użytkownika oraz brak opłaty za czas połączenia.

Wzorując się na rozliczeniach za połączenia komórkowe GPRS, naliczana jest oplata za ilość przesyłanych danych. Opłata wynosi obecnie 6zł za każdy 1GB i naliczana jest według rzeczywistej transmisji (a nie np. za rozpoczęty 1GB). 5GB transmisji danych , odpowiadające limitowi Neostrady, kosztuje 30zł. Firma nie pobiera także opłaty za instalację.

Oferta przeznaczona jest dla tych użytkowników, którym dotąd nie opłacało się kupować stałego dostępu do Internetu, bo używają go np. do czytania gazet przy porannej kawie lub wysyłania listów. Zamiast wydać kilkadziesiąt złotych za dostęp telefoniczny, wydadzą kilkakrotnie mniej, dostając jednocześnie wielokrotnie szybszy dostęp.

Źródło tekstu: Atcom

Komentarze
Zaloguj się