DAJ CYNK

Hawe zbuduje sieć szkieletową w Podkarpackiem

08.07.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Spółka z Grupy Hawe jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na realizację projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie".

Spółka z Grupy Hawe jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na realizację projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie".

Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, spółka należąca do Grupy Hawe, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na realizację projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie". Projekt obejmuje realizację, utrzymanie i zarządzanie siecią szerokopasmową o długości 2006 km, jak również świadczeniu usług z jej wykorzystaniem.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Warunki projektu zakładają zaprojektowanie i wybudowanie na terenie Województwa Podkarpackiego pasywnej sieci szerokopasmowej, węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zapewniającej mieszkańcom, podmiotom publicznym oraz gospodarczym możliwość korzystania z usług teleinformatycznych oraz z multimedialnych zasobów informacji i usług świadczonych elektronicznie. Po wybudowaniu sieci projekt zakłada konieczność utrzymania oraz zarządzania siecią szerokopasmową, jak również umożliwi generowanie przychodów telekomunikacyjnych na terenie województwa Podkarpackiego.

Szczegółowe warunki projektu przewidują wybudowanie na terenie województwa 2006 km szkieletowej i dystrybucyjnej sieci światłowodowej a także 189 węzłów dystrybucyjnych oraz 14 węzłów szkieletowych.

Źródło tekstu: Hawe

Tagi: hawe
Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy