DAJ CYNK

Hawe Telekom rozszerza portfolio o ofertę z zakresu Smart City

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5628

Hawe Telekom wprowadza na rynek ofertę z zakresu rozwiązań Smart City, która ma pozwolić na zwiększenie przychodów i rozwój kompetencji spółki. Nowe rozwiązania bazować będą na posiadanej przez firmę sieci światłowodowej. Szefem otwartego w tym celu centrum kompetencyjnego został Jarosław Staręga, który od wielu lat realizuje projekty z zakresu Smart City, a także posiada wykształcenie i wiedzę zdobytą przy realizacji projektów telekomunikacyjnych. Hawe Telekom planuje pozyskanie pierwszych kontraktów w ciągu 6 miesięcy.

Hawe Telekom kieruje swoją ofertę do jednostek samorządowych, instytucji publicznych oraz sektora prywatnego. Spółka zamierza wziąć udział w projektach dotyczących między innymi budowy sieci szerokopasmowych dla obszarów miejskich, obejmujących wykorzystanie łączy światłowodowych oraz punktów dostępowych publicznego Wi-Fi, które docelowo będą wykorzystane w budowie sieci 5G w Polsce. Oferta obejmuje także projektowanie, dostawę oraz instalację systemów nadzoru wizyjnego w obszarach miejskich, dużych terenach gospodarczych (np. galeriach handlowych), a także dostarczanie systemów inteligentnego oświetlenia miejskiego, systemów sterowania ruchem drogowym oraz zarządzania transportem publicznym.

Zobacz: Tagi NFC tanim sposobem na Smart City
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: 5G przyspieszy rozwój Internetu rzeczy z pożytkiem dla biznesu i inteligentnych miast

 - Smart City jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków rozwiązań i usług. W dobie zanieczyszczenia środowiska, zwiększającego się ciągle ruchu pojazdów oraz zwiększania się liczby ludności zamieszkującej w miastach, nowoczesne technologie będą nieodzownym elementem mającym na celu poprawę jakości życia w miastach. Wprowadzenie oferty Smart City to z jednej strony sposób na zwiększenie przychodów spółki, a z drugiej - na dynamiczny rozwój technologiczny. Bazując na naszej sieci światłowodowej możemy zaproponować naszym klientom i partnerom, także tym lokalnym, nowe usługi. Jednym z wielu atutów naszej propozycji jest długoletnie doświadczenie i unikalne kompetencje osób tworzących ten dział (Projekty ITS Lublin, ITS Legnica, utrzymanie ITS Tristar w Trójmieście i inne). Planujemy pozyskanie pierwszych kontraktów w perspektywie 6 najbliższych miesięcy.

- powiedział Dominik Drozdowski, wiceprezes Hawe Telekom

- Dlaczego Hawe Telekom i Smart City? Odpowiedź jest prosta, ponieważ Smart City nie może funkcjonować bez sieci, komunikacji, telekomunikacji. Wszystkie systemy, które będą przez nas tworzone w większym lub mniejszym stopniu potrzebują sieci do komunikacji, wymiany informacji, przesyłania danych między sobą lub systemem nadrzędnym/centralnym. Dodatkowo doświadczenie w branży telekomunikacyjnej jakie niewątpliwie posiada Hawe Telekom, będzie wartością dodaną przy tworzeniu systemów Smart City na płaszczyźnie komunikacyjnej. Na początku będziemy występować jako lider w tych postępowaniach wspierających rozwój Smart City, w których spółka się specjalizuje, czyli: sieci oraz telekomunikacja. Projekty, które nie są domeną firmy w danym momencie, bądź firma nie posiada referencji, będą wspierane przez partnerów konsorcjum lub podwykonawców. Planujemy także wprowadzenie na polski rynek nowych technologicznych dostawców.

- dodał Jarosław Staręga, dyr. działu Smart City Hawe Telekom

Zobacz: Hawe Telekom będzie rozwijać swoje kompetencje w zakresie 5G z pomocą firmy Huawei
Zobacz: Mieszkańcy Kazimierza Dolnego nie chcą 5G i obawiają się rozwiązań Smart City sieci T-Mobile

Oferta Hawe Telekom z zakresu Smart City obejmuje doradztwo techniczne, wykonywanie projektów technicznych, dostawę sprzętu renomowanych firm, wdrożenie kompletnych systemów „pod klucz”, szkolenia, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jednym z pierwszych projektów, nad którymi spółka pracuje, będzie dostarczenie systemów inteligentnego monitoringu wizyjnego dla kilku miast w Polsce oraz przygotowanie oferty na sprzedaż i uruchomienie zarządzanego, w pełni inteligentnego systemu nadzoru dla systemów oświetlenia ulicznego LED.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Hawe Telekom

Przewiń w dół do następnego wpisu