DAJ CYNK

Hawe rozpoczyna proces poszukiwania inwestora strategicznego

31.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2212

Ważne 0

4

Grupa Hawe rozpoczęła proces poszukiwania inwestora strategicznego. Ma on na celu znalezienie takiego partnera, który mógłby wzmocnić grupę w realizacji jej strategicznych projektów.

Grupa Hawe rozpoczęła proces poszukiwania inwestora strategicznego. Ma on na celu znalezienie takiego partnera, który mógłby wzmocnić grupę w realizacji jej strategicznych projektów.

Zarząd uważa, że wzmocnienie struktury właścicielskiej spółki poprzez pozyskanie silnego partnera, który zaangażowałby się w tworzenie wartości Hawe, byłoby korzystne dla realizacji strategii Spółki a w konsekwencji również dla obecnych jej Akcjonariuszy. Strategia Hawe potrzebuje silnego wsparcia również z poziomu właścicielskiego - mówi Krzysztof Witoń prezes zarządu Hawe.

W celu zapewnienia transparentności procesu, a w szczególności przeprowadzenia procesu z poszanowaniem praw wszystkich akcjonariuszy, zarząd spółki rozpoczął współpracę z kancelarią prawną Greenberg Traurig Grzesiak sp.k., której zadaniem będzie doradztwo w zakresie procedur związanych z udostępnianiem informacji oraz kompleksowa kontrola nad procesem poszukiwania inwestora.

Proces poszukiwania inwestora strategicznego został zainicjowany przez spółkę w związku z informacjami na temat rozważanej sprzedaży pakietu akcji spółki przez jednego z akcjonariuszy spółki. Spółka podkreśla, że proces prowadzony przez spółkę nie jest uwarunkowany działaniami, które prowadzi jeden z jej akcjonariuszy.

Zobacz: Marek Falenta chce sprzedać wszystkie posiadane akcje Hawe

Zarząd ocenia, że transakcja może mieć pozytywny wpływ na spółkę, jednak staramy się nie komentować doniesień prasowych, które mogą tworzyć atmosferę spekulacyjną wokół akcji Hawe - podkreślił prezes Witoń.

Zobacz: Zmiany w radzie nadzorczej Hawe

Zobacz: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Hawe w związku z "aferą taśmową"

Grupa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Ponadto, poprzez dedykowaną spółkę ORSS realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2.000 km. Wartość tych projektów realizowanych w latach 2013-2015 wyniesie 627 mln zł. W 2013 roku Grupa Hawe zanotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 51,1 mln zł i przychody w wysokości 175,0 mln zł. Oznacza to wzrost o odpowiednio 202% i 62% w stosunku do poprzedniego roku. Wyniki są poparte pozytywnymi i wysokimi przepływami finansowymi.

Źródło tekstu: Hawe

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Zygmunt Solorz Żak
1

2014-07-31 10:02:49

To mówisz dyrektorze żeby nie brać?Chciałem dokupić troszkę światełek....

Odpowiedz

1. ~Dyrektor Internetu w Polsce
0

2014-07-31 09:39:34

no i przyjdzie kolejny i kolejny raz po pierwszym etapie due dilligence, obroci sie na piecie i wyjdzie.

Odpowiedz