DAJ CYNK

Hartmann: nie ma potrzeby ani możliwości głębszego połączenia Centertela i PTC

24.12.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4528

Ważne 0

0

Obecnie nie widzę takiej możliwości, ani potrzeby, aby nastąpiło połączenie Centertela i PTC w takim stopniu, jak w Wielkiej Brytanii połączył się Orange i T-Mobile - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Klaus Hartmann, prezes PTC.

Obecnie nie widzę takiej możliwości, ani potrzeby, aby nastąpiło połączenie Centertela i PTC w takim stopniu, jak w Wielkiej Brytanii połączył się Orange i T-Mobile - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Klaus Hartmann, prezes PTC.

Pomiędzy nami możliwa jest pewna współpraca w zakresie współkorzystania, rozbudowy i utrzymania infrastruktury, bo to jest kosztowo efektywne, a także przynosi korzyści klientom. (…) Jednak ograniczy się ona do aspektów technicznych, tj. do radiowej sieci dostępowej i nie planujemy jej rozszerzenia poza ten zakres - mówi Hartmann.

Szerzej o liście intencyjnym pomiedzy Centertelem i PTC w sprawie powołania spółki zajmującej się siecią obu operatorów pisaliśmy w tej wiadomości.

W obecnych warunkach, czyli przy niskich cenach usług, mniejszej rentowności działania oraz dużych potrzebach inwestycyjnych współpraca operatorów przy rozbudowie różnych elementów infrastruktury jest wręcz nieodzowna. Taka kooperacja pozwala na efektywną rozbudowę infrastruktury, która umożliwia świadczenie zaawansowanych usług oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii - dodaje prezes.

Źródło tekstu: rpkom.pl

Komentarze
Zaloguj się
25. ~x
0

2010-12-30 20:28:26

Stolica jest od Stołów, nie od dobrego zasięgu :)...

Odpowiedz

24. ~chilly
0

2010-12-30 14:38:20

No w warszawie bywa mocno średnio z tym bywa, ale da się przeżyć. Bardziej wydaje się, że coś czasami przekombinowują.

Odpowiedz

23. ~Adaś
0

2010-12-27 20:32:57

W stolicy wcale Orange nie działa super. Już pisałem o kilku incydentach do do ich zapychania sieci (szczególnie przy logowaniu się do sieci) oraz przy dzwonieniu że można często usłyszeć że jest poza zasięgiem sieci :)) nie jest to zbytnio fajne, ale za to często utrudnia życie.

Odpowiedz

22. ~x
0

2010-12-27 16:31:09

19 - jak się tak szczycisz,że jesteś ze stolicy to sobie siedź w tej stolicy przy stole :)... to,że jakieś miasto jest miastem stołów to nie znaczy,że w tym mieście musi być najlepszy zasięg. W stolicy muszą być stoły jak nazwa wskazuje :)...

Odpowiedz

21. ~kozak
0

2010-12-27 15:22:37

fakt, cdma ma swietne parametry i niskie pingi. moim zdaniem to byl prawdziwy strzal w 10. dziwie sie, ze orange o samej technologii nie prowadzi kampanii informacyjnej, bo przeciez to jest czynnik, ktory decyduje o wyborze mobilnego netu. Z innej beczki, to chyba dobrze, ze era i orange zostaja silnie rozdzielone. OBie sieci maja swoja specyfike, w orange sa jakies uslugi, ktorych nie ma gdize indziej (nokia mail); era pewnie tez takie ma. poza tym zastep ludzi, ktorzy te siec zwyczajnie lubia.

Odpowiedz

20. ~CDMA
0

2010-12-27 09:56:25

mam porównanie pomiędzy netem mobilnym 3G/HSDPA i netem Orange w technologii CDMA. Bez porównania CDMA wygrywa (szybkość otwierania stron, niskie pingi). Co mi po tych 4 Mb które czasami osiągałem na HSDPA, jak wolę mieć bardziej stabilne ok. 2 mega na paśmie 450 MHz . Propnuję spróbować , a mile się zaskoczycie.

Odpowiedz

19. ~jack
0

2010-12-26 23:59:54

Nie jestem sympatykiem Orange, ale musze przyznac ze ich silna siec szkieletowa widac. Na BTS na radiolinii pod Gdanskiem mam stabilnie 3,6 niemal cala dobe. Paradoksalnie chodzi o niebo lepiej niz w Wa-wie (stolica !!!). Siedlce, Lowicz - 3,6 i wyzej non stop.

Odpowiedz

18. marshmellow
0

2010-12-26 22:02:07

@15 net w komórce Orange uważam za zadowalający, korzystam chętnie, nie powiem. Ale przydałby się właśnie kompresor od Ery, hehe Tutaj istotne będzie zrównoważenie sieci tam, gdzie potrzeba jej znacznie więcej ja w stolicy, a zmniejszenie tam, gdzie wystarczy masz np. tylko jednego opa.

Odpowiedz

17. ~chilly
0

2010-12-26 17:46:50

@13 korzystam z blueconnecta na kartę i w nawet najmniejszej dziurze net jest, do tego włączam sobie kompresor i wystarcza mi na długo, oczywiście chciałbym,że by EDGE dawał więcej, ale na razie musi wystarczyć to, że w ogóle jest. A sieci Orange i Ery będą sie dostosowywały do tego, gdzie ilu klientów jest, takie zrównoważenie będzie finansowo bardzo korzystne.

Odpowiedz

16. ~Adaś
0

2010-12-26 13:53:35

@15 faktycznie zrobili że znajomy mieszkający w centrum Warszawy przy łączeniu często do mnie dzwoni że sorry nie wejdę na sieć bo mi nie chce połączyć się, znowu sieć zajęta :))) Pewnie że kwestia, lepszego i gorszego zasięgu występuje u każdego operatora, ale u Orange nie sam problem jest z zasięgiem co zapychaniem się sieci...

Odpowiedz

15. pong_fan
0

2010-12-26 13:37:26

@14 na tej zasadzie to się można bez końca przekrzykiwać, to wszystko zależy od lokalizacji, w jednej lepszy zasięg będzie u tego, w innej u innego operatora. Przyznać jednak trzeba, że w Orange trochę zrobili jeżeli chodzi o infrę pod mobilny net (choćby inwestycje w cdma).

Odpowiedz

14. ~MUNIEK
1

2010-12-26 13:20:46

Koles spod 9 chyba postradał zmysły. Ja wiele lat korzystałem z orange jak jeszcze była idea, az do 2009 roku kiedy zaplanowałem korzystanie z bezprzewodowego internetu. Era ma o wiele lepszy zasięg internetu mobilnego niz orange. W tym roku przeniosłem też dwa telefony do Ery i nigdy nie zdarzyła mi sie zajetosc sieci lub inne problemy tak jak miało to miejsce w orange.

Odpowiedz

13. ~Adaś
1

2010-12-26 09:24:20

@9 nie może być:) mylisz się. W Orange często jest sieć zajęta, ich linie są po prostu przeciążone, zresztą tak jak już pisałem i to nie raz. W drodze na Podlasie, tylko Era trzymała stale zasięg, Orange go gubiło (miałem wówczas te dwa telefony, teraz tylko Erę). Więc pisanie o tym że tylko Era zyska jest nieprawidłowe a raczej zgubne :))) wg mnie zostanie wszystko po staremu z tą różnicą że tam gdzie Orange nie miał a Era miała nie będzie już problemu z zasięgiem, i na odwrót. Korzyść dla dwóch stron. I o to chodzi. I nie mam tu na myśli operatorów tylko ale i także klientów.

Odpowiedz

11. toms
1

2010-12-26 08:58:19

Chociaż w tej chwili korzystam głosowo tylko z Play, to pamiętam, że w Erze miałem zawsze najwyższą jakość połączeń ze wszystkich sieci. Poza tym, jak dobrze pamiętam, to w Orange zapalały się czerwone diody od przeciążonych BTS-ów. Tak, że Kolego X chyba coś Ci się pomyliło w tym względzie. Chociaż guzik mnie obchodzą konszachty finansowe między operatorami, bo dla mnie istotna jest cena minuty, którą płacę, to przypuszczam, że raczej chodzi właśnie o rozliczenia międzyoperatorskie Ery i Orange, a nie przejmowanie wzajemnego ruchu. Ale jak będzie, to czas pokaże.

Odpowiedz

10. ~x
-2

2010-12-25 23:50:28

Jeszcze jeden argument dlaczego zyskuje na tym Era. Orange postawiło maszty jako Idea na budynkach TP, które są w wielu miejscach w kraju i to też jest ważne bo Orange jako "swoja sieć" była wpuszczona na dachy TP, a taka Era na tej współpracy tylko skorzysta. Orange raczej mniej bo to Era obciąży swoimi klientami nadajniki Orange które przejmą ruch i klienci Orange nie będą mogli normalnie rozmawiać bo trudniej się będzie dodzwonić do kogoś do kogo się dzwoni bo lepsze nadajniki Orange przejmą ruch Ery. Moim zdaniem ta współpraca czyli wykorzystanie Orange przez Ere fajnie wygląda tylko na pozór.

Odpowiedz