DAJ CYNK

GSM przewodzi, także w Ameryce

02.06.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Jak donosi kwartalny raport organizacji 3G Americas, najpopularniejszym standardem wśród nowych użytkowników telefonii komórkowej w Ameryce Północnej, Łacińskiej i na Karaibach jest GSM.

Jak donosi kwartalny raport organizacji 3G Americas, najpopularniejszym standardem wśród nowych użytkowników telefonii komórkowej w Ameryce Północnej, Łacińskiej i na Karaibach jest GSM.

W trakcie pierwszego kwartału 2004r. przybyło blisko 10,5 mln nowych użytkowników sieci GSM. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie liczba ta wyniosła 4,8 mln osób, zaś pozostałe 5,8 mln to mieszkańcy Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Globalnie, w ubiegłym roku liczba osób które uzyskały dostęp do sieci GSM wzrosła o 215,3 miliony, czyli była większa niż ogólna liczba użytkowników telefonii komórkowej w jakimkolwiek innym standardzie.

Od marca 2003r. do marca 2004r. liczba nowych klientów sieci GSM w Ameryce wyniosła blisko 35 mln i była wyższa o 118% niż rok wstecz, a tempo wzrostu jest pięciokrotnie większe niż któregokolwiek innego standardu. Odsetek nowych klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach jest jeszcze wyższy i wynosi 190%. Tak więc właśnie ten region jest kluczowy dla wzrostu obserwowanego w całym obszarze Ameryki. Wśród krajów o najszybciej rosnącej liczbie użytkowników telefonów komórkowych GSM są m.in. Brazylia, Meksyk, Chile, Kolumbia, Wenezuela i Jamajka, a dane z tych krajów są oszałamiające. Roczny wzrost abonentów sieci GSM np. w Meksyku wyniósł 710%, a w Brazylii 300%. To około dwukrotnie więcej niż obserwują operatorzy działający w standardzie CDMA. W USA i Kanadzie przyrost nowej liczby użytkowników telefonów GSM jest mniej szokujący, ale i tak wynik 82% należy uznać za imponujący.

"GSM jest nadal najszybciej adoptowanym standardem telefonii komórkowej w Ameryce" – powiedział Chris Pearson, prezes 3G Americas. "Branża obserwuje globalny rozwój technologii EDGE, najszybciej rozwijający się standard bezprzewodowego przesyłu danych dostępny jest obecnie dla ponad 220 mln ludzi w Stanach Zjednocznych i oferowany przez 17 międzynarodowych operatorów. Globalnie, w rozwój technologii EDGE zaangażowanych jest 94 operatorów w 58 krajach, co reprezentuje ponad ćwierć miliarda osób, będących ich bazą abonentów".

Źródło tekstu: 4Press

Komentarze
Zaloguj się