DAJ CYNK

Grupa TP ma strategiczny plan na najbliższe 2 lata

23.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3356

Ważne 0

0

Grupa TP ma plan strategiczny dla Telekomunikacji Polskiej i Centertela na lata 2010-2012. Operator stacjonarny ma mocno postawić na telewizję, a komórkowy na transmisję danych.

Grupa TP ma plan strategiczny dla Telekomunikacji Polskiej i Centertela na lata 2010-2012. Operator stacjonarny ma mocno postawić na telewizję, a komórkowy na transmisję danych.

Grupa TP (TP i Centertel) planuje mocno postawić na e-faktury, samoobsługę i nowoczesne kanały sprzedaży, co ma pozwolić na zmniejszenie o 10% liczby tradycyjnych punktów sprzedaży do 2012 roku. W tym okresie 10-15% nowych kontraktów ma być zawierane poprzez Internet, a także połowa tych przedłużanych.

Na rynku telefonii stacjonarnej ma zostać usprawniony proces utrzymania klienta i przeprowadzanych ma być więcej akcji telefonicznych. Ma pojawić się więcej ofert w telefonii stacjonarnej, które będą obniżać koszty w zamian za podpisanie umowy na określony czas (podwójny pakiety minut, tańsze połączenia na komórki, tańszy abonament itp.). Oprócz ceny, zapobieganiu odejściom klientów ma przeciwdziałać wprowadzenie możliwości geograficznej migracji neostrady tp.

Grupa TP nie wyklucza zakupu operatora ISP albo telewizji kablowej, jeżeli zdarzy się taka okazja. Do 2012 roku chce mieć ponad 1 mln klientów telewizyjnych, których chce zdobyć poprzez atrakcyjną ofertę programową i cenową, a także poprzez oferowanie telewizji satelitarnej w pakiecie z Internetem CDMA w miejscach "białych plam".

Na rynku telefonii komórkowej ma być położony nacisk na zwiększenie przychodów z tytułu transmisji danych i jej udział w ARPU. Ma to być realizowane zarówno poprzez większą sprzedaż dedykowanych aktywacji, jak i zwiększenie udziału smartfonów w portfolio. Transmisja ma być ważna zarówno w ofercie abonamentowej, jak i prepaid.

Na obu rynkach ma być prowadzone aktywne dosprzedawanie usług. Czas potrzebny do wprowadzania nowych ofert na rynek ma zostać skrócony dwukrotnie, marketing ma być prostszy, bardziej przejrzysty i stopniowo sprowadzać się do jednej marki (Orange).

Jeżeli chodzi o infrastrukturę, to TP chce migrować w kierunku sieci all-IP i NGN/NGA (ang. Next Generation Access / Network), VDSL i FTTH (ang. Fiber to the Home). Centertel ma stawiać na HSPA+, wejście w LTE ma być ostrożnie rozważone. Inwestycje mają sięgnąć 17-19% przychodów.

Grupa TP przewiduje, że w 2010 roku spadki w telefonii stacjonarnej będą porównywalne z tymi w 2009 roku, a w komórkowej - umiarkowane. Dopiero od 2012 roku ma spowolnić kanibalizacja telefonii stacjonarnej przez komórkową, ceny Internetu ustabilizować w związku ze wzrostem nasycenia, a przychody telefonii komórkowej mają wzrosnąć. Centertel ma być po 2012 roku liderem na swoim rynku pod względem przychodów, a TP na rynku dostępu do Internetu, z 40-procentowym udziałem w ilości łączy.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Adam
0

2010-03-30 18:04:10

Ważne aby Play miał cały czas najlepszą ofertę. 3Ś może tylko skomlec razem z TP

Odpowiedz

27. ~s
0

2010-03-26 00:27:14

haha jak tp może obniżyć ceny skoro UKE na to się nie zgodzi?OA ma taniej bo UKE nakazuje sprzedawać im linie po ustalonej stawce a ceny TP są zablokowane w miejscu, cel to rozłożenie udziałów w rynku po równo. Neo kosztuje ile kosztuje bo od ceny detalicznej ustalana jest cena sprzedaży BSA dla OA którą również narzuca UKE. opłata za utrzymanie linii swoje kosztuje i zawsze będzie, to rozumie każdy ogarnięty człowiek.

Odpowiedz

26. marcel84
0

2010-03-25 15:14:17

Bedzie czy nie bedzie, to kilka fajnych rzeczy wprowadzilo orange od czasu jak jest prezesem. Chociazby zmiany wizerunkowe orange, ktore stalo sie firma szybko reagujaca, dzialajaca na wielu polach nie tylko telekomunikacyjnych (niech bedzie promocja owf, loteria orange, sponsoring sporej ilosci eventow). No i najwazniejsze - nowe oferty w necie i telefonach.

Odpowiedz

25. ~kiedy MUCHA Prezesem???????????
0

2010-03-24 23:08:53

Ja pitole... Przeciez Wituckiego juz za dwa lata w firmie nie bedzie jak to wszystko sie ma sprawdzic. czyli nigdy z tych baju-baju-baj nie zostanie Pan Maciej rozliczony:)) sprytne, bardzo sprytne!:))) swietny PR osobisty, ale bardzo krotkowzroczny! bo kto MW pozniej gdziekolwiek indziej jeszzce uwierzy??? A kiedy Muszynski wreszcie zostanie Prezesem TP??? Wreszcie bylby Prezes, który bedzie merytoryczny i dodatkowo bez rozbuchanego dworu i usłuznych giermków!

Odpowiedz

24. ~
0

2010-03-24 10:52:21

Witajcie ...wiadomo cos o obnizkach w TP w zamian za rezygnacje z prezentow ...mysle o Neo oczywiscie ? Kiedys TP sygnalizowala ze da nowy cennik od 2 kwartalu?

Odpowiedz

23. ~olooo
1

2010-03-24 10:46:02

Proponuje Zapisać zapamiętać i rozliczyć za 2 lata

Odpowiedz

22. ~
1

2010-03-24 10:13:57

do 20: mirekb: play nie da reklamy poróbnawczej mobilnego netu a to dlatego że na zasięgu plusa net kosztuje 12gr za 100kB liczone oddzielnie*(lub może łacznie) i jedyny pakiet 5zł za 5MB (z takim naliczaniem). na zasiegu macierzystym tylko pakiety netu maja lepsze: 5zł 100MB, 15zł 500MB, 25zł 1GB lecz naliczanie tych pakietów jest nieuczciwe - bo zamiast liczone co 100kB (zamiast co 1B lub w najgorszym przypadku co 1kB). natomiast poza pakietami net nawet nazasiegu macierzystym to 12gr za 100kB. Więc jaką to play może dać rekamę porównawczą. jakby play tak podskoczył z reklamami porównawczymi netu to założyłbym się że już plus tak by się wkurzył że dopłaciłby gauair za to by dala swoją reklamę porównawczą netu play a gaduair. i wtedy play by marnie wyszedł. Gaduair na zasiegu dużo wiekszym bo plusa ma bez pakietów 1gr za 50kB liczone łącznie (czyli 2gr za 100kB liczone łącznie) do tego pakiety naliczane co 1kB - i zrobiliby porównanie play fresh naliczanie co 100kB GA co 1kB.. cena poza pakietami netu play 12gr za 100kB a w GA 2gr za 100kB. no - to by dokopali playowi... Dlatego play nie podskakuje z reklamami porównawczymi netu mobilnego bo wiedzą że tu są cieńcy..

Odpowiedz

21. ~stk
0

2010-03-24 10:04:37

"Dopiero od 2012 roku ma spowolnić kanibalizacja telefonii stacjonarnej przez komórkową" co kolwiek to znaczy

Odpowiedz

20. ~mirekb
1

2010-03-24 09:30:21

@19 z tonu Twojej anonimowej odpowiedzi wynika że głęboko wierzysz w Orange.ja tez sądze ze oferta orange prepaid moze byc lepsza i mozna by ja uatrakcyjnic o głupi pakiet 100MB za10pln,z zastrzezeniem że tylko 2 pakiety na 30 dni można kupic,ale sądze ze to nastąpi dopiero jak powstaną reklamy porównawcze 4mno w zakresie mobilnego internetu w pakietach lub cenniku a z kolei to nie nastąpi w ciągu tego roku.po prostu orange trzyma sie stanowiska że nie ma to sensu..jednak mnie to nasuwa inny wniosek-klienci prepaid orange ograniczają sie tylko do rozmawiania i sms tylko przez to ze ceny netu sa odstraszające..na szczescie w plusie i play nie ma z tym problemu,bo te sieci widzą potencjał netu w necie w prepaid i juz hodują społeczenstwo informacyjne...ft.pl nie widzi takiej potrzeby bo byc moze za bardzo bysmy sie rozwinęli??

Odpowiedz

19. ~
1

2010-03-23 22:38:34

@mirekb. Na to W. J. nie odpowie bo podobne pytania już były zadawane. Ale powiem Ci, że ja aktualnie używam tej oferty zmieniłem z NOGO.. W Orange można bez opłat kodem zmieniać taryfę dowolną ilość razy. Chociaż też bym wolał żeby można było mieć tani net w taryfach głosowych mam nadzieję że to niedługo nastąpi za kilka miesięcy. Pewnie będą chcieli sprzedać trochę abonamentów z netem które pewnie wkrótce się pojawią, a później dadzą tani net w prepaid voice.

Odpowiedz

18. ~
-1

2010-03-23 22:28:55

@15 to wyslij maila do Pana Wojtka ile simow ofnk z 29gr min jest aktywnych..mirekb

Odpowiedz

17. ~
0

2010-03-23 22:24:12

@Azerus. To że co czwarty oddał modem to nic bo po to jest taka możliwość żeby mógł oddać bez ponoszenia kosztów. Jeżeli ktoś jest w zasięgu EDGE i prędkość go nie zadowala to oddaje i już. Zapewniam Cię, że Orange ma najlepszą ofertę prepaid z W3. Jest kilka rzeczy które powinni zmienić i będzie bardzo Ok.

Odpowiedz

16. ~
1

2010-03-23 22:19:06

Nie ma to jak wprowadzić faktury elektroniczne na telefon stacjonarny gdzie 60-70% właścicieli to osoby starsze ;)

Odpowiedz

15. ~
-1

2010-03-23 22:15:53

@mirekb. To nie obawy o sieć powodują że Orange nie daje dobrych ofert internetowych w prepaid voice, ale raczej strategia marketingowa. Widzisz dali naprawdę dobre oferty Orange free, dla biznesu 2 Giga za 15 zł do abonamentu. Teraz pewnie od kwietnia dadzą dobrą ofertę abo dla indywidualnych z tanim netem. A po pewnym czasie w prepaid POP i NOGO. Zresztą mają dobrą ofertę prepaid netową z przystępnymi cenami voice lepszej nie ma żaden z W3.

Odpowiedz