DAJ CYNK

Grupa MNI kupuje Larka

22.03.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2327

Ważne 0

0

Hyperion, spółka należąca do giełdowego MNI, kupił Lark Europe - producenta przenośnego sprzętu multimedialnego, w tym popularnych nawigacji samochodowych opartych na Windows CE.

Hyperion, spółka należąca do giełdowego MNI, kupił Lark Europe - producenta przenośnego sprzętu multimedialnego, w tym popularnych nawigacji samochodowych opartych na Windows CE.

Transakcja ma wartość 15 mln zł. Hyperion powinien stać się właścicielem Larka w ciągu najbliższego miesiąca.

Szeroka sieć dystrybucji Larka pozwoli dotrzeć z nową, unikalną na polskim rynku ofertą, przygotowywaną we współpracy z innymi spółkami z Grupy Kapitałowej MNI do ogromnej rzeszy polskich klientów - powiedział prezes MNI Andrzej Piechocki. Dodał, że na krajowym rynku funkcjonuje kilkaset tysięcy urządzeń z marką Lark, a nowa strategia zakłada zwielokrotnienie tej liczby w ciągu najbliższych dwóch lat.

Lark, według wstępnych wyników za 2010 rok, odnotował przychody ze sprzedaży netto w kwocie ponad 46 mln zł, przy kilkumilionowym zysku.

MNI podało, że Lark znajduje się w ścisłej czołówce dostawców urządzeń GPS na polskim rynku. Obecny udział Larka w segmencie przenośnych urządzeń GPS wynosi około 15%, przy czym w bardziej zaawansowanych urządzeniach o przekątnej ekranu 5 cali przekracza 23%. Sprzęt Lark wykorzystuje mapy cyfrowe spółki Navigo z grupy MIT kontrolowanej przez MNI.

Posiadane zasoby mapowe, to naturalne pole do rozwijania współpracy pomiędzy Lark Europe a Grupą MIT. Ale ta współpraca ma znacznie większy potencjał, np. w zakresie marketingu mobilnego, szeroko pojętej rozrywki (gier). Jesteśmy specjalistami w osiąganiu synergii przychodowych i kosztowych w ramach naszej grupy - powiedział Piechocki.

Sprzęt pod marką Lark dystrybuowany jest niemal we wszystkich dużych sieciach handlowych (Carrefour, Auchan, Tesco, Real, Makro, Selgros), sklepach RTV i AGD (Media Mark, Saturn, RTV Euro AGD, Neonet, Media Expert, Mix Electronics, Komputronik).

Planujemy rozwijać naszą linię produktową skupioną na urządzeniach o przekątnych ekranu 7 i 10 cali w stronę funkcjonalności telekomunikacyjnych Wi-FI, 3G, które w prosty sposób pozwolą użytkownikom sięgnąć do bogatej oferty produktowej spółek z Grupy MNI. Nawigacja GPS wyposażona w szybki procesor system Android oraz 7 lub 10 calowy ekran, oraz moduły GSM 3G i Wi-Fi staje się nowoczesnym funkcjonalnym tabletem pozwalającym na dużo więcej niż tylko znalezienie właściwej drogi do celu podróży - powiedział prezes Lark Europe Marcin Olbrycht.

Źródło tekstu: MNI

Komentarze
Zaloguj się