DAJ CYNK

Grafika jak z komputera w telefonie

24.02.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2959

Ważne 0

0

Imagination Technologies ujawnił pierwsze szczegóły na temat nowego układu graficznego dla urządzeń mobilnych, nad którym obecnie pracuje. Według informacji ma on zapewnić wydajność graficzną wiele razy lepszą niż w aktualnie wykorzystywanych układach.

Imagination Technologies ujawnił pierwsze szczegóły na temat nowego układu graficznego dla urządzeń mobilnych, nad którym obecnie pracuje. Według informacji ma on zapewnić wydajność graficzną wiele razy lepszą niż w aktualnie wykorzystywanych układach.

Chip o nazwie PowerVR 6 Rogue ma być następcą układu z serii SGX500, który wykorzystywany jest obecnie np. w iPhonie 4. Zaoferuje on moc graficzną od 20 do nawet 100 razy lepszą niż jego poprzednik, zachowując pobór mocy na bardzo niskim poziomie (1 mW).

Obecnie brak jest bliższych informacji na temat samego chipu, jednak rąbka tajemnicy uchyla ST-Ericsson. Układ Nova A9600, nad którym firma obecnie pracuje, składać się będzie z procesora ARM Cortex A15, taktowanego zegarem o częstotliwości 2,5 GHz.

Taki układ zaoferuje przetwarzanie grafiki na poziomie komputera stacjonarnego. Ma on bowiem umożliwić obsługę do 350 milionów wielokątów o sumarycznej powierzchni 5 gigapikseli na sekundę. Dzięki chipowi można także rejestrować obraz 3D o jakości 1080p w trybie do 120 klatek na sekundę.

Pierwsze układy Nova A9600 mogą trafić do producentów jeszcze pod koniec 2011 roku, natomiast pierwsze urządzenia je wykorzystujące mogą pojawić się na rynku już za rok. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło tekstu: Electronista

Komentarze
Zaloguj się
15. Vincenzo
0

2011-02-26 12:49:51

Narazie to nawet PowerVR540 z Samsunga Wave i GalaxyS nic w pelni nie wykorzystuje wiec trudno bedzie wykorzystac az takie monstrum. Swoja droga to ciekawe ile pobiera wlasnie ten chip graficzny z Wave/GalaxyS

Odpowiedz

14. ~kacperkadra
1

2011-02-25 13:55:10

@1 - to cofalibyśmy się w rozwoju :P Swoją drogą 3D 1080p przy 120fps to robi wrażenie :)

Odpowiedz

13. ~Pest
1

2011-02-25 12:50:03

@12 za rok wyjdzie karta grafiki do PC będzie 20x lepsza od najlepszej mobilnej. Pomyliłeś nieco tendencje - to technologia się rozwija - zarówno w wersji mikro (mobilnej) jak i makro (pc). Kiedyś nawet najnowocześniejszy komputer był słabszy od dzisiejszego prostego kalkulatora ;)

Odpowiedz

12. aniabaszcz
0

2011-02-25 11:11:22

no to 100 procent, że od mojego laptopa lepszą ma grafikę ten telefon .. niestety już w takim świecie żyjemy coraz mniejsze tym lepsze są rzeczy :)

Odpowiedz

11. ~
1

2011-02-25 09:42:31

omg nie zajarzyłem o co chodzi ^^ mój błąd tam wyżej.

Odpowiedz

10. ~
-1

2011-02-25 09:39:41

zastanawia mnie skąd wy wytrzasneliście że iphone 4 ma SGX500 ? on ma PowerVR SGX 535 a Galaxy i9000 ma SGX540.

Odpowiedz

-1

2011-02-25 08:53:57

7 Ringu... nie wiedziałem o tym, ale... ile można grać w ciągle w te same gry :P Ja chce coś nowego, ewentualnie ciut lepiej wyglądającego... z nową ciekawą fabuła. Niestety już gier tego typu z rozmachem to nie będzie.

Odpowiedz

8. ~tt
1

2011-02-25 08:12:16

do wszystkich ktorzy uwazaja ze na androida nie ma fajnych gier... http://www.gameloft.com/download-games/android-games/ po prostu rewelacyjne

Odpowiedz

7. Ringu
1

2011-02-25 00:39:20

@6 - Jest w Android Markecie aplikacja GemRB, dzięki której można uruchamiać gry oparte o silnik Infinity Engine (Baldur''s Gate 1&2, Planescape Torment, czy Icewind Dale)

Odpowiedz

1

2011-02-24 23:38:12

Rynek musi się rozwinąć, poza tym zdefiniuj mi ciekawych, myślę, że na iOS i Androida jest wiele ciekawych produkcji, ale nie są to gry, które człowiek gra jak na PCie... bo sama funkcja telefonu temu przeczy, jego mobilność. Ja bym chętnie zobaczył coś jak Baldurs Gate, czy Temple of Elemental Evil na Tablety, to mogłby być powrót takich RPGów... dotykowy Interface mógłby być ładnie wkomponowany w turówkę.

Odpowiedz

5. ~
-1

2011-02-24 23:19:57

Co z tego skoro i tak na telefony wychodzi bardzo mało ciekawych gier..

Odpowiedz

1

2011-02-24 22:32:14

Tylko trzeba zwrócić uwagę, że mamy tutaj randering kafelkowy a nie pikselowy stąd takie wielkie wartości. Poza tym pamiętajmy (To do #1), że procesory takie nie trafiają jedynie do telefonów, ale do wielu innych urządzeń... choćby PSP, Nintendo DS etc.

Odpowiedz

3. ~Ree
1

2011-02-24 22:24:04

No Tak, tylko wiedz!! ze kazdy jest inny;]]Od tego trzeba przedew tu zaczac!Ludzie sa rozni..........jeden sie bawi drugi zas postepuje tak jak sie powinno powinno postepowac RZECZYWISCIE!....I tu co do tego raczej ludzi sie nie powinno pouczac!!....

Odpowiedz

1. ~`*'''',+-
1

2011-02-24 22:12:58

komórka ma służyć głownie do rozmów, a nie do zabawy.

Odpowiedz