DAJ CYNK

GPS w telefonie GSM

08.06.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1295

Ważne 0

0

Firma HEUTHES opracowała aplikację ISOF-GPS umożliwiającą posiadaczom telefonów GSM uzyskanie dokładnej informacji o lokalizacji w terenie właściciela aparatu.

Firma HEUTHES opracowała aplikację ISOF-GPS umożliwiającą posiadaczom telefonów GSM uzyskanie dokładnej informacji o lokalizacji w terenie właściciela aparatu. Informacja o długości i szerokości geograficznej, określona z dokładnością do 10 m, może być dodatkowo naniesiona na mapę terenu pokazywaną na wyświetlaczu telefonu. Jest to przydatne zarówno w turystyce (wędrówki górskie, narciarstwo, żeglarstwo), jak i w biznesie (lokalizacja floty samochodowej w firmach transportowych).

ISOF-GPS, to początek całego zestawu aplikacji przygotowywanych przez HEUTHES, przeznaczonych dla urządzeń mobilnych obsługujących technologię Bluetooth. Aplikacje są tworzone w technologii Java (J2ME) i komunikują się łączem radiowym Bluetooth z urządzeniami zewnętrznymi. ISOF-GPS składa się z telefonu komórkowego GSM typu Series 60 (np. Nokia 6600, Sony Ericsson P900), współpracującego z dowolnym odbiornikiem GPS wspierającym Bluetooth (np. Fortuna Clip-On Bluetooth GPS Receiver).

HEUTHES oferuje dodatkowo pełną integrację swoich aplikacji mobilnych z systemem ISOF. Przykładem takiej współpracy jest zbierania informacji o pozycji samochodów, nanoszenie ich na mapę dystrybucji towarów i na tej podstawie określenie faktycznego czasu realizacji dostaw. Więcej o aplikacjach mobilnych na stronie www.isof.pl/mobi
.

Źródło tekstu: Heuthes

Komentarze
Zaloguj się