DAJ CYNK

Google zaprezentował nowy tablet Nexus 7 II

24.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6387

Ważne 7

0

Google zaprezentował kolejny tablet przygotowanych we współpracy z Asusem - Nexus 7 II.

Google zaprezentował kolejny tablet przygotowanych we współpracy z Asusem - Nexus 7 II.

Google Nexus 7 II ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, z 50% większą gęstością pikseli wynoszącą 323ppi. Sercem tabletu jest procesor Snapdragon S4 Pro z czterema rdzeniami Krait (taktowany zegarem 1,5 GHz) oraz układem graficznym Adreno 320, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. W stosunku do zastosowanego u poprzednika procesora Nvidia Tegra 3, nowy procesor ma być 1,8 razy szybszy, a układ graficzny aż 4 razy lepszy.

Pomimo takiej samej wielkości wyświetlacza, nowy Nexus 7 jest mniejszy od poprzednika - o 1,8 mm cieńszy, z o 2,8 mm mniejszą ramką, a waga zmniejszona została o 50g.

Tablet otrzymał główny aparat 5 Mpix, który umożliwi nagrywanie filmów fullHD. Nie zabrakło także przedniej kamerki 1,2 Mpix, modułów Bluetooth 4.0, dual-band WiFi, NFC, GPS oraz portu SlimPort, który umożliwi prezentowanie kontentu na telewizorze. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 4.3.

Nexus 7 ma być dostępny w trzech wariantach: WiFi z pamięcią 16GB w cenie 229 dolarów, Wifi z pamięcia 32 GB w cenie 269 dolarów oraz LTE z pamięcią 32 GB za 349 dolary.

Zamówić go będzie można już 30 lipca w sklepie Google oraz sklepach m.in. Amazon oraz BestBuy. W nadchodzących tygodniach pojawi się u operatorów T-Mobile, AT&T oraz Verizon oraz na wybranych rynkach: Kanada, UK, Niemcy, Francja, Hiszpania, Japonia, Południowa Korea oraz Australia.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu Asus Nexus 7 II w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Asus Google
Komentarze
Zaloguj się
26. ~pesymista
0

2013-07-26 10:09:54

pewnie zrobia tak jak z wiekszoscia tego typu sprzetem w polsce, 1500zl za najtansza wersje w sklepach, 1500zl za najtansza wersje u operatorow w abonamentach za 150zl

Odpowiedz

25. ~internauta
0

2013-07-26 06:46:58

ja czekam tylko na wersje 32gb z lte i przesiadam sie z wersji 1 na 2.

Odpowiedz

24. ~m76
0

2013-07-25 13:13:53

@19 Wczoraj w EuroAGD N7 z 16GB byl za 899 a ten z 32GB i 3G za 1299. Raczej takich samych cen bym sie spodziewal. Cena w USA x kurs $ +VAT

Odpowiedz

23. ~mar
0

2013-07-25 12:50:48

posiadam "zwykłego" Nexus/''a 7 3G 32GB i jestem bardzo zadowolony ! Świetny sprzęt za rozsądną cene. .... nie ukrywam jakbym nie posiadał nexusa 7 to na N7 II z chęcią bym się skusił, a tak po co wydawać pieniądze :) POLECAM ! :)

Odpowiedz

22. ~gość
0

2013-07-25 11:50:12

Nowy tablet od GOOGLE czyli Nexus 7 II spełnia moje wszystkie oczekiwania: -wyświetlacz HD -2 GB pamięci ram -aparat 1,2 i 5 mpx Jeżeli będzie w rozsądnej cenie to go bez wahania kupię.

Odpowiedz

21. jujeahip
0

2013-07-25 11:31:52

~18 to samo przerabiam na lg VU z tegra 3, następny telefon będzie u mnie bez układu nvidi, co do samego artykuły to może jest szansa, że i do polskiego oddziały tm nowy nexsus trafi szybko?

Odpowiedz

20. ~
1

2013-07-25 10:56:03

Z jednej strony taka ramka niepotrzebna, z drugiej przy 7 calowym tabie, trzymając w poziomie dużo lepiej się go trzyma i gra.

Odpowiedz

1

2013-07-25 09:50:37

@bogie liczę na to, że stanieje sam się przymierzam do zakupu ale teraz lepiej chwilkę odczekać. Jak nie stanieje a cena będzie dalej przyzwoita to sprawię sobie nowej generacji, jak stanieje nexus 7 dość to będzie pewnie chicior i będzie kupowany na pniu np. za 500 (jak ten odnowiony co był - niestety szybko został wykupiony). Jedyna obawa, że cenę na PL wrzucą zaporową na nowego. A propo za ile będzie on dostępny w sklepach w PL wiadomo?

Odpowiedz

18. ~Jacek
0

2013-07-25 08:04:19

@15 Tegra3 spokojnie dorownalaby obecnym ukladom graficznym tylko jest jeden problem z Tegra.Developerzy narzekaja ze ciezko sie na nia pisze aplikacje.Stad tez sa problemy z optymalizacja i slabsze wyniki benchamarkow.Nivida jakos nie do konca chce wspomoc developerow w pisaniu dla ukladu Tegra 3.Podejrzewam ze tak samo bedzie z Tegra 4 i Tegra 4i.

Odpowiedz

17. bogie
1

2013-07-25 07:33:07

Po pierwsze - świetny sprzęt w tej cenie. Po drugie - pewnie stanieje Nexus 7 pierwszej generacji. Dwie doskonałe wiadomości.

Odpowiedz

16. ~code
0

2013-07-25 07:24:59

@14: waść również banialuki opowiadasz. Apple na konferencjach podaje ilość aplikacji zbudowanych dla iPada, ale to nie oznacza, że aplikacja nie jest uniwersalna na iPhone i iPad. Czy to jest jedna, czy dwie osobne wersje decyduje developer. Procek nie procek, wskaż mi waść gry, które zacinają. Bo ja takich nie znalazłem.

Odpowiedz

15. ~wiek
0

2013-07-25 05:50:31

Jeśli grafika jest az 4 razy lepsza od tegra3 to tegra byla niewypalem... nieźle

Odpowiedz

14. ~
1

2013-07-25 01:03:13

@bzdury piszesz. Problem w tym że apple rozdziela aplikacje na tablet i na iphone ,a w adnroidzie już większość jest uniwersalnych. poza tym ipad mini jest 3 razy słabszy, a droższy. Ma procek sprzed 3 lat, mocniejsze gry już mają zacinki.

Odpowiedz

13. ~M.
-1

2013-07-25 00:12:55

Ktoś tu porównywał do iPada mini - ma on zdecydowaną przewagę nad jakimkolwiek tabletem z Androidem pod względem dostępnej bazy aplikacji, ta w AppStore jest fenomenalna, podczas gdy w Google PLAY nic ciekawego nie ma.

Odpowiedz