DAJ CYNK

Google: Szyfrowanie jest, ale nie w każdym urządzeniu ustawione domyślnie

03.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 318

Ważne 3

0

Jak się okazuje, rezygnacja z domyślnie uruchomionego szyfrowania w urządzeniach z Androidem 5.0 związana była z problemami z wydajnością. Można je włączyć jednak ręcznie.

Jak się okazuje, rezygnacja z domyślnie uruchomionego szyfrowania w urządzeniach z Androidem 5.0 związana była z problemami z wydajnością. Można je włączyć jednak ręcznie.

We wrześniu ogłosiliśmy, że wszystkie nowe urządzenia z systemem Android w wersji Lollipop będą szyfrowane domyślnie. Ze względu na problemy z wydajnością na niektórych urządzeniach nie jesteśmy jeszcze w stanie zapewnić szyfrowania domyślnego w każdym nowym urządzeniu z wersją Lollipop. Nowe urządzenia Nexus są szyfrowane domyślnie, a użytkownicy systemu Android w wersji Jelly Bean i wyższej mają opcję szyfrowania danych na swoich urządzeniach, którą można włączyć - czytamy w komunikacie Google'a.

Aby włączyć szyfrowanie, należy wejść do ustawień telefonu, następnie do pozycji Bezpieczeństwo i tutaj szukać opcji Szyfrowanie.

Zobacz: Android 5.0 jednak nie szyfruje danych

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~
0

2015-03-05 10:32:05

wydajność (albo raczej zuzycie baterii) w Androidach zaczyna być tragiczne - tego już nie da sie uzywać

Odpowiedz

11. ~JustMe
0

2015-03-04 22:50:37

BlackBerry Passport, full szyfrowanie włączone , zero spowolnienia....Kolejny dowód ze to nr jeden....

Odpowiedz

10. mlb
0

2015-03-04 12:52:46

@9 nie wiem jak tam urządzenia Androidowe, ale skaner palca w iphone zamiast pinu sprawuje się znakomicie.

Odpowiedz

9. ~Tomecek
0

2015-03-04 11:24:29

Gdyby mi za to płacili, to mógłbym :)Za używanie telefonu mi nie płacą. Telefon wybudzam kilkanaście/kilkadziesiąt razy dziennie. Mam wprowadzać PIN do ekranu blokady kilkadziesiąt razy dziennie?! Nie dziękuję.

Odpowiedz

0

2015-03-04 11:15:48

@1 - zatem nie mógłbyś pracować w korpo z Exchangem... ;)

Odpowiedz

7. ~Tomecek
2

2015-03-04 10:19:44

Jak nie? Gdy próbuję zaszyfrować telefon, to wyraźnie jest napisane, że muszę ustalić nowy PIN/hasło do ekranu blokady i będę musiał je podawać za każdym razem, jak wybudzam ekran.

Odpowiedz

-1

2015-03-04 08:29:15

@1 PIN nie ma nic do szyfrowania Tomecku :)

Odpowiedz

5. ~hlhl
-3

2015-03-04 05:38:37

@4 ale cham powinien się nauczyć kontrargumentowac.

Odpowiedz