DAJ CYNK

Google przejmuje firmę zajmujacą się rozpoznawaniem twarzy

05.10.2012

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Należąca do Googla Motorola Mobility potwierdziła pogłoski, że nabyła firmę Viewdle, która specjalizuje się w rozpoznawaniu twarzy, zdjęć i gestów, a także zajmuje się rozszerzoną rzeczywistością.

Należąca do Googla Motorola Mobility potwierdziła pogłoski, że nabyła firmę Viewdle, która specjalizuje się w rozpoznawaniu twarzy, zdjęć i gestów, a także zajmuje się rozszerzoną rzeczywistością (ang. Augmented Reality)

Motorola odmówiła ujawnienia jaka była wartość transakcji, ale wcześniejsze nieoficjalne wyceny mówiły o zakresie od 30 do 45 mln dolarów.

Viewdle to firma założona na Ukranie w 2006 roku i od tego czasu pozyskała ok. 12,5 mln dolarów na finansowanie przedsięwzięcia. Wśród inwestorów są takie firmy jak Best Buy Capital, BlackBerry Partners Fund, Qualcomm, KCP Capital oraz Anthem Venture Partners.

Użytkownikom znana jest za sprawą aplikacji SocialCamera, która automatycznie rozpoznaje i taguje znajomych, a następnie umożliwia wysłanie zdjęcia na Facebooka, Flickr lub poprzez MMS i email.Źródło tekstu: TechCrunch, wł

Komentarze
Zaloguj się