DAJ CYNK

Google pracuje nad telefonem z NFC

17.11.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1350

Ważne 0

0

Eric Schmidt, szef Google, poinformował, że jego firma pracuje nad specjalnym chipem mającym za zadanie obsługę płatności z wykorzystaniem NFC.

Eric Schmidt, szef Google, poinformował, że jego firma pracuje nad specjalnym chipem mającym za zadanie obsługę płatności z wykorzystaniem NFC.

Chip obsługujący transakcje bezgotówkowe i wykorzystujący technologię NFC (z ang. Near Field Communication) miałby się pojawić w kolejnym telefonie sygnowanym marką Google. Niestety, podczas jego prezentacji nie została podana ani jego nazwa, ani informacja kto miałby być jego producentem.

Co więcej, podczas prezentacji Schmidt odmówił komentarza na temat drugiego telefonu jego firmy, Nexusa S. Potwierdził jednak, że pojawi się on na rynku w ciągu kilku kolejnych tygodni, pracować będzie pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread) i obsługiwać ma płatności z wykorzystaniem NFC.

Jednak jego działanie będzie nieco odmienne od tego znanego z NFC. Płatność miałaby się odbywać poprzez dotknięcie telefonem specjalnego, fizycznego punktu na terminalu płatniczym. To spora odmiana od działających już systemów płatności bezstykowych. Czy taki model się przyjmie?

Schmidt poinformował również, że Google nie zamierza wchodzić na rynek płatności i mikropłatności. Bardziej skupi się on na tworzeniu i popularyzacji takich rozwiązań, szukając współpracy z działającymi już na tym rynku podmiotami.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się