DAJ CYNK

Google Play prawdopodobnie zawita do Iranu oraz Chin

03.09.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3146

Ważne 0

0

Z systemu Android korzysta zdecydowana większość użytkowników smartfonów na świecie. W większości krajów możemy też pobrać aplikacje z Google Play. Ale nie we wszystkich, do wyjątków należą takie państwa jak Chiny, Iran, Sudan czy Kuba. To może się zmienić.Z systemu Android korzysta zdecydowana większość użytkowników smartfonów na świecie. W większości krajów możemy też pobrać aplikacje z Google Play. Ale nie we wszystkich, do wyjątków należą takie państwa jak Chiny, Iran, Sudan czy Kuba. To może się zmienić.

Te wszystkie państwa (a także Myanmar i Specjalny Region Administracyjny Makau) pojawiły się w Google Play Developer Console. To sugeruje, że Google Play powinien pojawić się w tych miejscach już niedługo. Sam Google współpracuje z rządem Chińskiej Republiki Ludowej w celu osiągnięcia porozumienia. Najprawdopodobniej Amerykanie będą musieli zablokować w Chinach mikropłatności oraz ocenzurować lokalną wersję Google Play.

Podobnych problemów Google nie napotyka natomiast w Iranie. Niedawno na terenie tego państwa możemy dokonywać mikropłatności czy korzystać z płatnych aplikacji.

Źródło tekstu: androidheadlines.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
3. ~Mateusz
0

2017-09-04 08:30:24

Jakie jaja, Chiny w ogóle się nie czają. Dyktują warunki jak chcą, będą korzystać ze sklepu Play, ale bez możliwości nadmiernego nabicia kabzy amerykanom przez mikropłatności. Europa łyka "wszytko" jeszcze się obliże.

Odpowiedz

2. ~Flej
0

2017-09-04 07:45:36

Żadne polityczno wojenne, tylko Gugiel pomieszał w Excelowych słupach i dużo $$$ wyskoczyło najwyraźniej, poczuł hajs jak Orange od wydmuszki sieci za roaming :DDD

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
0

2017-09-03 22:58:43

Wyczuwam tu podłoże polityczno wojenne.

Odpowiedz