DAJ CYNK

Google oficjalnie przejął część HTC za 1,1 mld dolarów

30.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8310

Ważne 5

2

Transakcja zakupu części działu mobilnego HTC przez Google'a została oficjalnie zakończona.Transakcja zakupu części działu mobilnego HTC przez Google'a została oficjalnie zakończona.

Kształt umowy nie zmienił się w stosunku do dotychczasowych ustaleń. Google stał się posiadaczem części działu mobilnego HTC wraz z własnością intelektualną. Pomimo tego HTC dalej będzie tworzyć i sprzedawać smartfony pod własną marką. Oprócz nich nadal będzie rozwijana platforma VR HTC Vive. Dodatkowo firma będzie pracować nad innowacjami z dziedziny AR (rzeczywistości rozszerzonej), AI (sztucznej inteligencji) oraz IoT (Internetu rzeczy).

Wartość transakcji to 1,1 mld dolarów.

Zobacz: Tak źle w HTC nie było przez 13 lat
Zobacz: Google kupuje część HTC za 1,1 mld dolarów

Źródło tekstu: Google` wł

Tagi: Google htc
Komentarze
Zaloguj się
7. ~jestem
0

2018-01-30 13:35:03

To i tak nie jest fajna wiadomosc, wszedzie google w kazdym sprzecie google Jesli nie wiesz jak wylaczyc czy zmienic apke a i o ile sie da to zrobic to juz jestes googlowany ;) Htc troche zaspalo ale i tak podziwiam do dzis ich telefony wyglad funkcjonalnosc i bezpieczenstwo :)

Odpowiedz

6. ~zenON
0

2018-01-30 11:51:17

HTC lata temu coś znaczyło, później poszli spać, podobnie jak Ericson, Nokia, Siemens, Alcatel i inni, przebudzili się jakiś czas temu ale zamiast na nowo zdobywać rynek, stwierdzili że są tak pożądani że wszyscy rzucą się z pełnymi portfelami na zakupy, niedoczekanie...

Odpowiedz

5. Gh0st
1

2018-01-30 10:41:11

Nie mają tak jak np. kiedyś Nokia własnego systemu, bazy klientów, Nokia miała przynajmniej swój system, sklep, swoje mapy (jedne z lepszych Ovi, a nie żadne Here bo stworzyli je przed Windows Phone...), serwis sprzedaży muzyki i parę innych rzeczy. Byli jedną z bardziej innowacyjnych firm. Czy daliby radę w wyścigu ? Symbian tak naprawdę na chwilę stanął, ale potem Anna, Belle i miały być kolejne, podobno, nawet gotowe. Ale przyszedł Elop i już nic nie wydali, zamknął wszystko. Co najlepsze mieli MeeGo - nowy system, bardziej ciekawy i lepiej przyjęty niż WP, ale...sama Nokia, a raczej Elop też go skasowali i ograniczyli sprzedaż telefonu...który sami stworzyli xDNo, ale chwilę potem podpisali świetną umowę, że wydają telefony tylko z Windows Phone...czyli systemem Microsoftu, firmy gdzie Elop wcześniej pracował i...po paru latach Nokia była zmuszona sprzedać cały dział mobilny Microsoftowi. To się nazywa "wrogie" przejęcie. Dobra krecia robota Elopa. Potem Nokia sprzedała resztę np. mapy Ovi/Here itp.Co ważne MeeGo miało być rozwijane z Intelem, a w razie gdyby wypaliło zainteresowanych było parę innych firm. I dlatego to najbardziej boli bo Microsoft uwalił nie tylko WP - bo to oni stracili. Zabił jakąkolwiek szansę na konkurencję dla iOSa i Androida. Nawet gdyby stara Nokia z Intelem i resztą mieli te 15-20% rynku, gdzie Nokia miałaby połowę, ale własny sklep, aplikacje i byłaby konkurencja. A telefony, hardware mieli tak samo dobre, lepsze, mapy świetne, wtedy zaufanie klientów i 2-3 firmy miały możliwość w razie porażki na odegranie roli razem z nimi np. na MeeGo. Np. Nokia, HTC i Sony na MeeGo, iPhony z iOS i reszta na Androidzie :D A dzisiaj mamy 2 systemu i prawie 100% rynku.

Odpowiedz

4. Gh0st
1

2018-01-30 10:32:52

Magię Apple ? Apple zawsze miało swoje osobne biznesy i zaczynali lata temu. iPhone i inne lepsze czy gorsze produkty zawsze miały bazę oddanych, czasami ślepo fanów - a to była baza dla nowych produktów. Spore grono z fanów kupowało coś nowego od Apple - bo tak. Żeby nie cofać się za bardzo to chociażby iPod. A cała marka iTunes, wielki sklep. iPhony miały...znacznie ułatwioną drogę ;) Miały miliony oddanych fanów marki, którzy znali przeważnie więcej niż jeden produkt tej firmy i byli w miarę zadowoleni. Do tego, odbierali go jako własny, "rodzimy", a przynajmniej nie jako "obcy".HTC robiło telefony dla innych przez jakiś okres, ale te czasy się dawno skończyły. Rywalizacja się zaostrzyła, po zmiany i pojawieniu się iOSa i Androida, a śmierci (starego) Windows Mobile (Pro) i potem zakończeniu (sztucznym) przez Elopa życia Symbiana i MeeGo i siłowego promowania tandetnego Windows Phone (gorszego od poprzednika xD), który skończył się tym, że z paru systemów zostały dwa.To było jasne, że chińskie marki u siebie czy na Zachodzie będą starały się możliwie mocno stawiać na niezależność. Skoro najsilniejsi są Apple, Samsung, Huawei, niby tylko w Chinach, ale jednak Oppo, Vivo, Xiaomi i potem reszta jak LG, Lenovo-Moto, Sony i inne nieobecne na Zachodzie marki - dla HTC nie ma miejsca. Nie ma bo Samsung czy Apple to wielkie korporacje, które dzięki temu sobie lepiej radzą i mają np. więcej usług dodanych. Sony czy LG ratuje to, że pomimo słabej sprzedaży na tle konkurentów w ramach dużej korporacji jakoś sobie te działy radzą, a dodatkowo nie chcą wypaść z rynku. A w samych Chinach trudno konkurować z lokalnymi firmami. Skoro nie produkują telefonów dla innych, skoro nie mogą realnie dotrzymać kroku czołówce to za bardzo nie ma dla nich miejsca.Nie mają tak jak np. kiedyś Nokia własnego systemu, bazy klientów, Nokia miała przynajmniej swój system, sklep, sw

Odpowiedz

3. ~Ja
1

2018-01-30 10:21:01

Wiara w magię Apple niedługo zgubi nawet Apple.

Odpowiedz

2. mpiter
-1

2018-01-30 10:08:37

HTC nigdy nie było gigantem. Robią świetne, ale przeszacowane telefony. Wydaje mi się, że trochę uwierzyli w magię Apple i chcieli tak samo, i to ich zgubiło.

Odpowiedz

1. ~yhm
2

2018-01-30 08:53:04

Ladna historia, od giganta do submarki Googla

Odpowiedz