DAJ CYNK

Google: nowe usługi lokalizacyjne

15.05.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 4

1

Google pochwalił się najnowszymi statystykami dotyczącymi systemu Android oraz zapowiedział nowe usługi lokalizacyjne.

Google pochwalił się najnowszymi statystykami dotyczącymi systemu Android oraz zapowiedział nowe usługi lokalizacyjne.

Jak powiedział Sundar Pichai, szef projektu Android, na świecie aktywowano już 900 mln urządzeń z tym systemem, a według prognoz 1 mld ma zostać przekroczony jeszcze w tym roku.

Z Google Play użytkownicy pobrali do tej pory już 48 mld aplikacji, a przychód na użytkownika wzrósł o 250% rok-do-roku.

Poinformowano także o aktualizacji usług Google Play, warstwy oprogramowania, która zawiera interfejs (API) do takich usług jak Google Maps i Google Now. Usługi te są aktualizowane niezależnie od systemu, tak, aby dać deweloperom dostęp do najnowszego API i pomóc rozwiązać problem fragmentacji Androida.

Kolejną nowością jest ulepszenie usług lokalizacyjnych. Interfejs nazwany Fuse Location Provider sprawić ma, że urządzenie uzyska lokalizację szybciej i bardziej dokładną, a przy okazji "kosztować" to ma mniej energii. Tryb ten zużywać ma mniej niż 1% baterii na godzinę. Drugi interfejs bardzo oczekiwany przez developerów to geofencing, która pozwoli twórcom oprogramowania definiować wirtualne obszary na mapie oraz przypisywać im określone działanie (będą mogli dodać do 100 obszarów na aplikację). Trzeci interfejs to funkcja rozpoznawania aktywności, która pozwoli "wyczuwać" czy użytkownik chodzi, jeździ na rowerze czy też kieruje samochodem.

Źródło tekstu: Google, mashable, wł

Komentarze
Zaloguj się