DAJ CYNK

Google kupi Apple'a, czyli Dow Jones podaje fałszywą wiadomość

10.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4353

Ważne 3

1

Według informacji transakcja miała być uzgodniona przed śmiercią Steve'a Jobs'a, a koszt nabycia to śmieszne 9 mld dolarów.



Według informacji transakcja miała być uzgodniona przed śmiercią Steve'a Jobsa, a koszt nabycia to śmieszne 9 mld dolarów.

Nowojorscy agenci z Dow Jones nieco się wystraszyli dziś rano po "błędzie technicznym", który doprowadził do ogłoszenia, że Google kupi firmę Apple za jedyne 9 miliardów dolarów, a transakcja została przeprowadzona jeszcze w 2010 roku pomiędzy prezesem Alphabetu Larrym Pagem a Stevem Jobsem. W informacji możemy przeczytać, że pracownicy Google'a przeniosą się do "fantazyjnej centrali" firmy Apple, z czego są zadowoleni.



Informacja pojawiła się w serwisie Dow Jones Newswires pomiędzy godziną 9:34 i 9:36 rano czasu lokalnego (ET). Dyrektor ds. komunikacji w Dow Jones, Steve Severinghauss, przeprosił za zaistniałą sytuację i poinformował, że nie był to efekt włamania. Prawdopodobnie zostanie przeprowadzone wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

Źródło tekstu: 9to5Mac, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. kArAkAn
0

2017-10-11 15:22:57

a ja myślę, że to może nie być fejk. Jak się okaże prawdą to będzie gruba fuzja, ciekawe rzeczy moga z tego wyniknąć.

Odpowiedz

13. ~QQQ
0

2017-10-11 13:54:36

Nie no, te logo wymiata. :) TO najpiękniejsza rzecz jaką dziś widziałem :)

Odpowiedz

12. ~
-1

2017-10-11 12:17:02

Czyli Google wpycha w jabłko ?? :P Reszte zostawiam waszej bezcennej wyobraźni. Cóż tak naprawde co Jobs robił przed śmiercią wie tylko on, ale jezeli miał świadomośc, że rynek mobilny będzie w rekach Apple i Google tylko to ja bym się nie zdziwił tylko oby Google w ten sposób nie ukatrupiła iOS-a bo ja wtedy się potnę i powiesze na drzewie przy budynku koło pracy. Pokaże jak zabili chyba najlepszy OS na smartfona.

Odpowiedz

11. ~Mich
0

2017-10-11 11:12:42

@9 Firma która ma 200 miliardów USD samej gotówki, nie ma długów i sprzedaje produkty z co najmniej 100 % marżą, ile może być warta ? :-))

Odpowiedz

10. ~
2

2017-10-11 10:15:29

@7 czyli nie znasz smaku kiełbasy

Odpowiedz

9. ~xy
0

2017-10-11 10:15:06

Rzeczywiście kwota jest śmieszna, realna wartość jabola to może z 9 mln.

Odpowiedz

8. ~
1

2017-10-11 09:48:55

To wcale nie jest takie oczywiste, ze to plotka. Sytuacja wydaje sie mozliwa, poniewaz Google to NIE JEST Google jak lemingi sadza, a w rzeczywistosci mala czesc superkorporacji Alphabet. Co prawda wtedy struktura wygladala inaczej, ale przymiarki na 100% byly. A ze Jobsa wykonczono jest tajemnica poliszynela, ale juz nie bardzo wiadomo jakie byly tego powody. Moze o to chodzilo? Cena natomiast jest adekwatna do wartosci Appla. Te obledne kwoty o jakich dzis sie mowi w kontekscie wartosci tej spolki sa tylko na papierze - calkowicie wyssane z palca farmazony.

Odpowiedz

7. mlody_pelikan
-3

2017-10-11 08:22:11

NIE DLA PSA KIEŁBASA :D

Odpowiedz

5. ~Ale.Kaida
0

2017-10-11 07:17:43

Zaiste powaidam logo kozackie mega .... nie jestem młody ale może dożyje czasu kiedy firma z takim bądź podobnym logiem wkroczy na rynek ....

Odpowiedz

4. ~mirekb
0

2017-10-10 23:52:13

zaiste.potezne logo..2 ogromne globalne koncerny.moze nie złapią winnych?

Odpowiedz

3. ~frasag
0

2017-10-10 22:51:43

Zdolny jesteś Adminie- Brawo! Bis!

Odpowiedz

2. msnet
0

2017-10-10 22:20:46

@1, frasag - dziękuję, sam ją przed chwilą zmontowałem :)

Odpowiedz

1. ~frasag
1

2017-10-10 22:19:50

Ale ikonka SUPER, HIPER, kupuję!!!

Odpowiedz