DAJ CYNK

Google jednak przejmie HTC?

20.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4840

Ważne 5

1

21 września HTC zorganizuje dużą konferencję. Jej temat oficjalnie nie jest znany, ale spodziewamy się potwierdzenie przejęcia działu mobilnego firmy przez Google.21 września HTC zorganizuje dużą konferencję. Jej temat oficjalnie nie jest znany, ale spodziewamy się potwierdzenie przejęcia działu mobilnego firmy przez Google.

W głównej siedzibie HTC trwają ogromne przygotowania. Na całym piętrze budynku ustawiane są krzesła i montowane ekrany - wynika z doniesień chińskich mediów. Firma wysyła również zaproszenia na jutrzejsze wydarzenie. Nikt nie ma wątpliwości, że podczas konferencji zostanie potwierdzona informacja o przejęciu niektórych działów HTC przez Google'a.

W ręce internetowego giganta miałby wpaść dział smartfonów, ale sama marka HTC miałaby pozostać przy Tajwańczykach. Co to oznacza? W dużym skrócie, to samo co w przypadku Nokii i Microsoftu. Google będzie wydawać smartfony HTC pod marką Google, natomiast HTC będzie w tym czasie wypuszczać na rynek kolejne wersje gogli HTC Vive, korzystając z prawa do własnej marki. Nie wiadomo jaki los czeka zapowiadane na ten rok smartfony HTC. Bardzo możliwe, że wszelkie zmiany, jak i samo przejęcie będzie obowiązywać dopiero od 2018 roku. Więcej szczegółów na pewno poznamy już jutro.

Zobacz: Trzy nowe smartfony HTC na horyzoncie
Zobacz: HTC też zasili program Android One
Zobacz: Google negocjuje zakup działu smartfonów HTC

Źródło tekstu: China Times; wł

Komentarze
Zaloguj się