DAJ CYNK

Google I/O: inteligentny głośnik

17.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3192

Ważne 2

2

Głośnik Google Home wzbogaci się o obsługę połączeń głosowych bez użycia rąk oraz kilka innych użytecznych funkcji.Głośnik Google Home wzbogaci się o obsługę połączeń głosowych bez użycia rąk oraz kilka innych użytecznych funkcji.

Google Home to wspierany przez cyfrowego asystenta Google Assistant głośnik, który z założenia ma pełnić rolę domowego centrum dowodzenia, łączącego ze sobą mniej lub bardziej inteligentne urządzenia, które mamy w swoim domu. Dzięki wykorzystaniu protokołu Google Cast nie ma znaczenia, kto jest producentem danego urządzenia. Jeśli sprzęt nie obsługuje standardu łączności Google'a, możemy temu zaradzić poprzez podłączenie Chromecasta.

Będący bezpośrednią konkurencją dla Amazona Echo inteligentny głośnik Google'a zyska nowe funkcje. Będzie to między innymi możliwość wykonywania połączeń bez jakiejkolwiek interakcji z naszym telefonem (funkcja ma być dostępna tylko w USA i Kanadzie). Dzięki Proactive Assistance głośnik poinformuje nas o ważnych rzeczach, na przykład podpowie, że powinniśmy wyruszyć w drogę nieco wcześniej z powodu dużego ruchu w okolicy. Interesująca jest też możliwość synchronizacji ze smartfonem, który po wydaniu komendy głosowej otrzyma dane z innych urządzeń.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~
0

2017-05-18 10:16:41

Kolejny produkt dla lemingow z mikrofonem podlaczonych non stop online do serwerow NSA. Dla mnie to jakis dom wariatow i stawianie na kompletnego imbecyla, ktory wszystko kupi o czym mowia wielkie korproacje.

Odpowiedz