DAJ CYNK

Google chce dostarczać mobilne reklamy mocno kontekstowe

24.03.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16410

Ważne 0

0

Google złożył w Amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek dotyczący nowego sposobu dostarczania reklam kontekstowych. Ich treść zależna ma być od warunków zewnętrznych i otoczenia, w jakim znajduje się ich odbiorca, użytkownik telefonu.

Google złożył w Amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek dotyczący nowego sposobu dostarczania reklam kontekstowych. Ich treść zależna ma być od warunków zewnętrznych i otoczenia, w jakim znajduje się ich odbiorca, użytkownik telefonu.

W proponowanym przez Google rozwiązaniu wszystko zaczyna się od czujników zainstalowanych w telefonie, np. mikrofonu. Ten miałby zbierać informacje na temat warunków zewnętrznych i na ich podstawie dobierać odpowiednie reklamy.

Miałoby to działać następująco. Jeśli rozwiązanie zarejestruje w tle np. odgłosy kibiców, to użytkownikowi dostarczana by była reklama związana ze sportem. Jednak to nie wszystkie możliwości rozwiązania od Google.

System miałby zbierać również informacje pochodzące z innych czujników, np. czujnika temperatury. W momencie wykrycia jej niskiej wartości, użytkownik otrzymywałby reklamę, która zachęcałaby go do zakupu gorącego posiłku w najbliższej restauracji.

We wniosku możemy również przeczytać o możliwości wykorzystania zdjęć wykonanych za pomocą wbudowanego w telefon aparatu. To rozwiązanie miałoby jednak posłużyć do rozpoznawania miejsc i marek znajdujących się w utrwalonym kadrze.

Kiedy takie rozwiązanie trafi na rynek mobilny? Nie wiadomo dokładnie. Obecnie brak jest informacji na temat implementacji proponowanych rozwiązań w produktach Google czy firm trzecich.

Źródło tekstu: USPTO

Komentarze
Zaloguj się
39. ~Lolek
0

2012-03-26 13:07:34

ŻAŁOSNE .tyle

Odpowiedz

38. ~KonsLib
0

2012-03-26 12:18:58

jaki idiotyczny patent mozna jeszcze wymyslic (czytaj na cos oczywistego)?! Mam nadzieje, ze ktos w UE polozy temu tame, bo to oczywista "agresja" ekonomiczna USA

Odpowiedz

37. ~kaz
0

2012-03-26 08:01:32

Mi to pasi, chcę być śledzony.

Odpowiedz

36. ~mozzzi
0

2012-03-26 00:32:16

Reklamy sa i beda. Niestety tak wielkie firmy to nie organizacje charytatywne i nie beda nic robic za darmo. Jesli juz mam ogladac reklamy to niech chociaz beda dostosowane do mnie.

Odpowiedz

34. Blank
1

2012-03-25 22:46:12

33, ciii. On nadal wierzy w bociany, a ty go próbujesz "nawracać"... Komentarz na temat polityki tej żenującej firmy jest raczej zbędny...

Odpowiedz

32. Maniiiek
0

2012-03-25 18:13:31

@27 to proste, bo już wyszedł z użycia.

Odpowiedz

31. vtec
0

2012-03-25 15:40:27

Hehe, a już się przymierzałem do galaxy sIII lub galaxy note, ale jednak trzeba będzie się przeprosić z windą lub odszczekać polemikę z IOS

Odpowiedz

29. ~Paweł Nyczaj
0

2012-03-25 14:06:28

A czy Google ma patent na kilkakrotnie bardziej zagęszczone baterie a jednocześnie szybko się ładujące (słyszałem o pracy nad bateriami ładującymi się w 15 min, nie pamiętam tylko kto nad tym pracuje). Te zapędy do reklamy mocno kontentowej wymuszą noszenie z sobą zewnętrznej baterii wielkości smartfona, bo nie wszędzie da się po prostu podłączyć tel do gniazdka i nie wszędzie będzie to dobrze widziane. Już teraz rozważam zakup takowej baterii a po zaangażowaniu czujników do dopasowania reklamy do danych na temat otoczenia uczyni taki power bank obowiązkowym wyposażeniem.

Odpowiedz

27. ~
0

2012-03-25 13:04:58

26: A dlaczego Symbian do wersji S60v5? Jak dobrze pamiętam, jest to tak jakby Symbian S60v3 dla telefonów z dotykowym ekranem, tak?

Odpowiedz

26. Maniiiek
0

2012-03-25 12:26:36

@24 wychodzi na to, że najbezpieczniejsze są bada OS, Maemo, MeeGo, Symbian do wersji S60v5 oraz WM 6.5 i niżej. Czyli systemy niszowe lub już porzucone.

Odpowiedz

24. ~Woland
0

2012-03-25 11:43:21

W nowej ujednoliconej polityce prywatności google już teraz!!! jest zapis, że telefon może nagrywać głosy z otoczenia w celu lepszej weryfikacji głosu użytkownika. Proszę czytaj regulaminy i szczegółowe informacje licencyjne(informacje można sprawdzić)! Powtarzam po raz kolejny: ANDROID NIGDY NIE BYŁ DARMOWYM SYSTEMEM. W wyniku skomplikowanych działań marketingowych miał być sprzedawany produkt inwigilacyjny, który da firmie gigantyczne korzyści finansowe tworząc gotowy profil każdego użytkownika.

Odpowiedz

23. Maniiiek
0

2012-03-25 11:34:59

@22 gorzej. Tutaj ludzie sami na to zezwalają.

Odpowiedz

22. Smooth
1

2012-03-25 10:56:42

1984

Odpowiedz

21. ~xxxxxx
0

2012-03-24 23:03:11

Panowie spokojnie. Adaway służy pomocą na wszystkie reklamy :)

Odpowiedz